Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen fogamzásgátló módszer...

Milyen fogamzásgátló módszer a legjobb, ha már van gyerekem, de szeretnék még babát, kb két év korkülönbséggel?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a tabletták igen alacsony hormontartalmúek, de... idegenkedem tőlük. Aki ilyen helyzetben van, annak mi vált be?
2009. márc. 10. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szia, mi óvszerrel védekezztünk ez időalatt
2009. márc. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi is hasonló cipőben járunk,még egy babát szeretnénk.Így mi is mint az elöttem szóló/író gumival védekezünk.
2009. márc. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 4 hónapos,és jövőre szeretnénk neki egy kistesót.Ezalatt mi is gumival védekezünk.
2009. márc. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó kérdésed, én ugyanebben a szituban vagyok.

Négy hónapja szültem, jövőre tervezzük a másik kisbabát, pontosabban akkor szeretnék teherbeesni. Valóban az óvszer lenne a legegészségesebb megoldás, a gond csak az, hogy sem én, sem a férjem nem szeretjük. Úgyhogy nálunk ez teljesen ki van lőve.

Injekciót nem mertem bevállalni, mert az orvos azt mondta, hogy kiszámíthatatlan a hatása, lehet, hogy még egy év múlva sem fogok menstruálni egy háromhavi adagtól. Spirált nem szerettem volna, a pesszáriumban meg nem bízok, két barátnőm is amellett lett terhes.

Úgyhogy nálunk kizárásos alapon csak a hormonális fogamzásgátlás maradt fent, mint biztos megoldás. Jelenleg még gyógyszert szedek, mert külföldön élek és nem ismerik itt a Nuvaring hüvelygyűrűt, de következő hónapban megyek haza és arra váltok. Már baba előtt is azt használtam két évig, teljesen jó, nem kell minden nap szedegetni, csak felrakod és három hét múlva kiveszed. Kényelmes, nem lehet érezni és ami fontos, igaz, hogy hormonális, de nem megy át az egész szervezeteden, mint a szájon át szedhető tabi, ezért sokkal kíméletesebb. Én anno november végén szedtem ki végleg és a dokim azt mondtam, hogy hüvelygyűrű után akár azonnal nekiláthatnánk a babakészítésnek, ugyanis nem szükséges utána tisztulási idő. Még két hónapot vártunk, addig élesben nem próbálkoztunk, de amikor igen, akkor egyből terhes lettem.

Csak az a baj, hogy nem a legolcsóbb megoldás, kb 3000 forint egy hónapra.

2009. márc. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Óvszer! 2. baba után visszatérek a fogamzásgátlóra, de így két törpi között nem akarom megbolygatni a hormonrendszeres, az első is már nehézkesen sikeredett:X
2009. aug. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
bocs, hormonrendszerem! (a rendszeres csak vágyálom... Freud ... :) )
2009. aug. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!