Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért csak egy gyereked van?

Miért csak egy gyereked van?

Figyelt kérdés

Akik egy gyermek vállalása mellett döntöttek, azoknál mi volt az indok? Csak kíváncsiságból :)

Eleve egy volt tervben vagy idővel beérték azzal egy eggyel?


2023. febr. 28. 15:09
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
91%

8) ugyanez. Engem már a terhesség is nagyon megviselt, szétszedte a hormonrendszeremet, a fogaimat, ízületeimet, mindent. Szülésből is épp elég volt egy, de ami utána következett, igazán az tette be a kiskaput 😂

Én tényleg azt hittem, hogy megölöm magam az alváshiánytól, brutális, mennyire leépíti az embert szellemileg-fizikailag. Rettenetes volt az első év, miközben mindenhonnan azt hallgattam, hogy 'ez életed legboldogabb időszaka, élvezd ki'.

2023. febr. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Mert a többivel elvetéltem.
2023. febr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
88%

Kettőt terveztünk, de:

- 37 lettem az elsőnél

- lombikkal jött össze

- iszonyatosan rosszul éltem meg az első évet

- a kapcsolatunkat is megviselte

- azt érzem, hogy két gyereket nem lehet ugyanúgy szeretni - pontosabban egyikkel mindig jobban össze leszel hangolódva, amit a másik jobban szeretként fordít

- nem akarok logisztikus lenni

- egynél van elég pénzünk, hogy magánba adjuk, kettőnél már nem lenne vagy szűkösebben

- nyaralás négy embernek drágább mint 3nak


Rengeteg a reális ellenérvem, ami miatt nem lesz második.

De közben a cuki pillanatokat, amit csak két gyerekkel lehetne megélni, sajnálom.

2023. febr. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
83%
Én többet tervezek de barátnőmék egyet vállaltak, nem terveznek többet gazdasági okok miatt.
2023. febr. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
7 hetes a babám, valószínűleg nem lesz testvére. Én sem bírom az alváshiányt, és anyagilag is egynek tudunk mindent megadni ami nekünk fontos (évi legalább 2 nyaralás, magánorvosok, megtakarítás, később egyetem stb). De régen is így éreztem, hogy az a fontos, hogy egy legyen, a többit meglátjuk.
2023. márc. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a gazdasági helyzetben nem merünk még egyet bevállalni. Fel is kell nevelni, megfelelő dolgokat biztosítani neki. (hobby, különóra, ha kell korrepetálás, egyetem, megtakarítás, kultúra, nyaralás, minőségi étel stb)


A mi gyerekünk(8 éves) benne van havi 100-140 ezerbe, hitel is van még 20 évig így egy gyerekünk marad.

2023. márc. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
87%

Mert nem vagyok hlye, és tudom, hogy már egyel is mekkora nettó szpás az élet (nem alvás, szellemileg teljesen kikészülsz), testileg dettó - még úgyis, hogyha egyébként egészséges vagy.


Plusz gondolni kell arra is, hogy anyagilag belefér-e, valamint fel tudod-e nevelni őket EGYEDÜL.

Pl mi 10 éves korom után sajnos ketten maradtunk apával, és hogyha rajtam kívül még van 1-2 másik gyerek, akkor biztosan nélkülöztünk volna - vagy apa szakad bele a melóba.

2023. márc. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
82%

17-es vagyok, egyelőre nincs gyerekünk (én mondjuk bébiszitterkedem), mert a mostani gazdasági helyzetben inkább nem vállaljuk.


Majd később, vszeg miután külföldre költöztünk. Tudjuk, hogy ott is vannak nehézségek, de ismerőseink elmondása alapján nem akkora, mint otthon.

2023. márc. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sajnos a sors döntötte el, hogy csak egy van, meghalt a férjem.
2023. márc. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
36%
Nekünk van egy 4 éves kislányunk és egy 1,5 éves kisfiúnk. Az eleje nagyon kemény volt, amikor egy újszülött gyerek mellett ott volt az 2,5 éves kislányom is. 😅😅 Sokszor ki voltam készülve. 3,5 évesen kezdte az ovit,sokkal könnyebb,hogy a fiúnk is 1 éves lett. Egyszerűen nem cserélném el őket,de piszok nehéz sokszor. Tiszteletem annak,aki 3-at vagy többet vállal. Mi egyszerűen sem fizikailag sem lelkileg nem tudnánk több felé szakadni. De őszintén megmondom, azért amikor csak a kicsilány volt sokkal könnyebb volt. De olyan édesek együtt 😍😍 Meg amikor az 1,5 éves kisfiú nem hallgat rám,nővére mondja, hogy gyere"baba" (így hívja most is 😅) rögtön megy. Nagyon aranyosak,ahogy imádják egymást 😍
2023. márc. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!