Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A streaming szolgáltatók nem...

A streaming szolgáltatók nem vetettek véget a torrentezésnek, csak egy ideig?

Figyelt kérdés

Amikor a 10es évek közepén elkezdtek megjelenni a streaming szolgáltatók, mindenki azt hitte, hogy a torrentezésnek vége, mert majd mindenki előfizet egy, vagy több streaming szolgáltatóra, oszt csókolom. Ehhez képest ma már annyi van, hogy ha te mindegyikre elő akarnál fizetni, 10 alatt meg sem úszod. A másik meg, hogy mondjuk nézne valamit az ember, de mondjuk nincs az adott streaming szolgáltatóra előfizetése, egy film/sorozat kedvéért pedig nyílván nem is fog előfizetni.


Szerintem be kéne azt vezetni, hogy minden filmnek, sorozatnak legyen egy egységes weboldala, és az adott országon belül változik, hogy ki mit jelenttet meg. Mindegyiknek legyen egy saját ára, filmeknél mondjuk párszáz forint, sorozatoknál hosszától függően több. Így megnézheted, amit akarsz, és talán jobban megválogatná az ember, hogy mit akar nézni. Végülis körbeértünk, ez olyan, mintha DVD-t venne az ember, csak annál kényelmesebb.



2023. febr. 27. 16:12
 1/2 anonim ***** válasza:
85%
A streaming szolgáltatás számomra egy kényelmi funkció. Ugyanazokat a filmeket/sorozatokat le is tölthetném ingyen,de ìgy munka után nem visz rà a lélek hogy elinditsam a letöltést utana felmásolni a pendrive-ra stb.. esetleg nemjó a formátum meg ilyenek akkor ujbol tölteni.. Egyszerűbb rànyomni és màr indul is jó minőségben. Nekem megér havi 2 ezret ez a kényelem :)
2023. febr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem be kéne azt vezetni, hogy minden filmnek, sorozatnak legyen egy egységes weboldala, és az adott országon belül változik, hogy ki mit jelenttet meg.


Van, pl. Netflix, HBO, Disney+, Hulu, Prime, stb. Amit te akarsz, az kicsiben pl. működik hasonló szolgáltatásban a Telekomnál a Filmpremier. Az STB menüjében filmenként kb. 1000 Ft a kölcsönzési díj, 48 órán keresztül annyiszor nézheted meg, amennyiszer akarod. De ott a Filmklub is, mint szolgáltatás (régi neve Moziklub) ahol fix havidíjért tudsz nézni filmeket plusz kölcsönzési díj nélkül. A Filmpremier és a Filmklub tartalmi kínálata pedig nagyon nem egyezik meg...


Te fizetnél így filmenként kb. 1000 Ft-ot? Vagy sorozatért mondjuk 10 ezret? Azt elfelejted, hogy a streaming szolgáltatók csak hozzáférést biztosítanak a tartalmakhoz a havidíjért cserébe, ami mondjuk a Netflixnél nálam 3490 Ft, mert a középső csomagot fizetem 2 éve. Na most filmenként kéne fizetni... gatyám is rámenne, mert home office-ban dolgozom és a Netflix zörög a háttérben szinte mindig. Mivel a fent lévő tartalmakat te nem vásárolod meg, csak hozzáférést kapsz, így egy szava sem lehet az embernek, mikor kikerül a kínálatból - ez amúgy a szerződési feltételekben biztos szerepel is, nem olvastam el. Gondolj bele, fizetsz egy adott sorozatért, mondjuk 6000 Ft-ot, tökmindegy. Majd a streaming szolgáltató a második évad után kaszálja az egészet, be se fejezik rendesen - láttunk már ilyet. Vagy egész egyszerűen leveszi a kínálatból - szintén láttunk már ilyet. Akkor mi lesz? Reklamálsz, mert te fizettél érte? Mi van, ha csak 1136 ember vette meg azt a sorozatot, a streaming szolgáltatónak meg van 57 millió előfizetője, kell a tárhely, mit tudom én. Biztos lehetsz benne, hogy a költséghatékony megoldást választják, kiveszik és megy valami más helyette, amit néznek is annyian, hogy megérje bent tartani.


Ráadásul sokszor a tartalmakért szintén fizet a streaming szolgáltató a jogtulajdonosnak, ami pl. azt teszi lehetővé, jogy mondjuk 8 hónapig nála vannak azok a jogok, amik biztosítják, hogy ott van a tartalmi kínálatukban. Ha lejár, megkapja mondjuk a Netflix után az HBO, majd a Disney, majd újra a Netflix.


Nem látok bele, de amit írsz, az gazdaságilag nem fenntartható. Felejtsük el azt, hogy amiért fizettem, az az enyém. Ha nem tudod megfogni (DVD), akkor nem az. Csak gondolj bele, az ötleteden alapuló üzletpolitika halálra van ítélve.


A torrentet meg inkább az tartja életben, hogy "minek fizessek, ha megkaphatom ingyen is" hozzáállás, pár hónapja olvastam erről egy cikket is. Sokan akkor se hajlandóak fizetni, mikor megengedhetik maguknak. Azt ne vegyük ide, hogy valaki minimálbéren él, éppen kiköhögi a számlákat meg az egyéb kiadásokat, szórakozásra meg marad neki az ncore, vagy videa, sorozatbarát, stb. Azt se vegyük ide, ha valakinek nincs saját jövedelme, mert mondjuk 15 éves, szülők nem fizetnek elő semmire, mert nem érdekli őket ez, vagy nincs rá pénz - vagy nem akar, mert a gyerek megoldja és szólnak neki, szóval minek fizessen? Vagy nincs okostv-je, csak a pendrive amit viszont kezel. Nincs pénze okostv-re, de amúgy előfizetne valamire.


Nem fekete-fehér ez. A torrent mindig is megmarad, addig biztos, amíg nem fogják büntetni. Nekem van HBO, Netflix, Spotify előfizetésem, van Steam és Epic Games fiókom is, plusz ncore is van, amit már ritkán, de még mindig használok. Ja, YouTube Vanced is van még telefonon, laptopon meg adblock, hogy youtube-on ne legyen reklám. Okostv-n meg hát, csak sóhajtok egyet, ha bejön egy videó közben a reklám. Valóban magas tud lenni a digitális rezsi, ha "mindenre is" előfizet az ember. Én úgy gondolom, azzal, hogy kb. ncore-ról olyan régi filmeket, sorozatokat szedek le, amik kb. sehol nem elérhetőek (pl. Fekete Vipera) azzal egész nagy arányban inkább legális tartalomfogyasztó vagyok. Youtube vanced meg adblock? Hát most na, azt megoldottam okosban. Meguntam a kormányzati propagandát ami feljött mint "reklám". TV-n ilyen jön fel, ökölbe szorul a talpam. 😀 Steam-en meg vettem már olyan játékot is, amit korábban torrentről letöltöttem. Tetszett, készítők megérdemlik, hogy a vételár X %-a megérkezzen a számlájukra.


Nem kell mindenre előfizetni. Tényleg főleg akkor nem, ha egy adott tartalom érdekel - viszont. Mivel havidíjas a dolog és nagyon érdekel egy adott sorozat, most egy havidíjért meglehet próbálni nem? Csak itt bejön az, hogy "óóó.... egy sorozatért fizessek X ezer Ft-ot?". Aki ilyen hozzáállással van, az megoldja máshogy. Abban is biztos vagyok, hogy ha már regisztrált, nem csak azt fogja nézni. Semmi nem akadályozza az embert, hogy cserélgesse az előfizetéseket. Regisztrál mindre, aztán egy időben csak 2 elofizetés aktív és cserélgeti őket. Azzal, hogy lemondja az ember, nincs megtiltva, hogy újból regisztráljon/akiválja az előfizetést. De inkább a fizetési nemhajlandóság az, ami élteti a torrentet, ugyanis azok vannak többen, akik megtehetnék, hogy fizetnek, de akkor sem teszik.

2023. febr. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!