Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyi miatt is elvehet...

Tényleg ennyi miatt is elvehetik a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Egy régi kérdésnél olvastam egy választ:

"A jogásznő elmondta, hogy emberhiány miatt nem szakértők ülnek nagyon sok gyámügyi hivatalban, amik a sűlyos és tragikus végű gyerekbántalmazások után átestek a ló túlsó oldalára, és egyetlenegy kivizsgálatlan feljelentés után is elveszik a gyereket, sokszor úgy, hogy a rendőrök mennek a gyerekért az óvodába, iskolába, és senki nem is tudott róla előzőleg. Pont egy zajos többgyerekes családot említett példának, ahol a szomszéd rasszizmusa, mivel az apa cigány közrejátszott abban, hogy ok nélkül kiemeljék a családból a gyerekeket. A legkirívóbb eset az volt, amikor egy védőnő azt látta, hogy a gyerek vacsora előtt csokit eszik, és emiatt elvették a családtól!"


Csak azért kérdezem mielőtt bárki félreértené, mert van egy rosszakaróm aki ha valami kamu indokkal jelent a rendőrségen akkor már vihetik is a gyerekeim?


2023. márc. 1. 19:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Itthon nem szokás kiemelni a gyereket a családból még akkor sem ha életveszélyben van.
2023. márc. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Dehogy is. A valóságban nagyon nem így működik… sajnos sokszor ott sem emelik ki a gyermeket a családból, ahol indokolt lenne.
2023. márc. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
Minket rendőrök vittek el otthonról. Kijött a védőnő, vagy valami hasonló, apám éppen osszevizelte magát reszegségében, a fal állítólag salétromos volt, gáz vagy a villany valami kártyával működött csak , elhanyagoltak voltunk, és állítólag egy tbc-s öregember vigyázott ránk, amíg anyánk elvolt valahol. Ennyi elég volt 25 évvel ezelőtt, nem tudom most hogy van .
2023. márc. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Ezt tudom sajnos :(


A szitu amúgy a következő: a gyerekek néha hangosan játszanak az udvaron, ilyenkor szólok nekik meg minden. A félbolond hátsó szomszéd viszont rendszeresen rendőrséggel fenyeget, ennyi erővel kitalálhatja azt is hogy veszélyeztetem a gyerekeket. Eddig nem érdekelt mert nincs semmi amivel veszélyeztetném őket, és ezt bizonyítani is tudom a többi szomszéd által is, felőlem vizsgálódjanak, nincs takargatnivalóm, de ettől most megijedtem hogy kivizsgálás nélkül is elvihetik őket.

2023. márc. 1. 19:57
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

Igen, sajnos ennyire ,,gáz" a rendszer. Olyan is van, ahol az egyik faluban megengedi a védőnő, hogy a kòrhàzból hazahozzàk az ùjszülöttet, a szomszéd faluban ugyanolyan körülmènyek közè nem (a màsik védőnő)

Ès nem egyszeri eset.

Nem csak Magyarorszàgon van gond. Àltalànosan elterjedt, hogy nagyobb balhèk (agyonvert, èheztetett gyerekek) utàn ésszerűtlen esetben is rászállnak családokra. Cigànyok, bevándorlòk, SNI-s gyereket nevelő családok nagyobb veszèlyben vannak.

2023. márc. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Megelőző lépèsnek zaklatásèrt, fenyegetèsèrt jelenteni kène valahol, hogy legyen papìrod ròla, hogy rosszindulatù.

Rànk költözeskor a tulaj, akitől béreltünk hìvatott az orvos ismerősèvel gyàmügyet.

2023. márc. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért szerintem annyira aggódni nem kell, ezek inkább ritka, kirívó esetek.
2023. márc. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%

Saját példámból indulok ki, igaz, ez 5 éve volt. A fiam sni-s, adhd-s. Sajnos elég nehezen kezelhető sokszor. Mi tényleg mindent megteszünk, kicsi korától hordtam fejlesztésre, pszichológushoz. Viszont az iskolában elég áldatlan helyzet alakult ki. Az egyik tanítónőt kirúgták, a másik kórházba került fél évre, és gyakorlatilag az első osztály ott maradt osztályfőnök nélkül. Helyettes tanárok jöttek-mentek, a szünetben nem is volt gyermekfelügyelet, az osztálykarácsony pl. meg sem volt tartva. Elég gáz volt a helyzet, ráadásul sok volt a problémás gyerek az osztályban. Tényleg elszabadult a pokol.

Amikor az ofő visszajött a kórházból elhatározta, hogy rendet tesz. Értsd: az összes problémás gyereket eltávolítja az osztályból. Az egyiket áttették a párhuzamos osztályba, sajnos mi már túl későn kértük ezt. Egy másik autista kisfiú és mi jöttünk a képbe. Behívtak, ott ültek velem szemben 10-en egy ellen. Mondták, hogy vigyem el a gyereket másik iskolába, mert kezelhetetlen. Amúgy ezt igazán szeretem, mintha az olyan könnyű lenne. Mondtam nekik, hogy nem viszem sehova. A gyerek ki van vizsgálva, járunk pszichológushoz, hordom terápiára, amikor ide jöttünk, szóltam. Én, mint szülő tényleg ennél többet nem tudok tenni. Viszont az iskolában a káoszt nem én okoztam, hanem a vezetőség. Miért nem helyeztek át egy másik osztályból egy állandó ofőt? Azért egy elsős osztályt így magára hagyni. Oldják meg ők! Szóval amikor látták, hogy nem fogom elvinni a gyereket, akkor felhívták a Gyermekjólétet, és feljelentettek, hogy a gyermek agresszív az iskolában, nézzenek utána, mert biztos bántalmazzák otthon. Sajnos az iskolák gyakran csinálják ezt, ha meg akarnak szabadulni egy gyerektől.

Ki is jött a hölgy, ott volt nálunk 3 órát, elmondtam az én sztorimat, mutattam a gyermekpszichiátertől a szakvéleményt. Erre azt mondta a hölgy, hogy iskolai túlkapás, elment, és nem is hallottunk róluk többet.

Szóval nem veszik el a gyereket minden szíre-szóra, rágalomra, szerencsére.

(A sztori vége persze az lett, hogy szerencsére sikerült másik iskolát találnom a gyereknek. Szóval elérték, amit akartak.)

2023. márc. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%

"egy védőnő azt látta, hogy a gyerek vacsora előtt csokit eszik, és emiatt elvették a családtól!"

Ennyire ne legyünk már ostobák, könyörgöm 😂

2023. márc. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a húgom megszökött és nem volt hajlandó hazamenni, amiből rendőrségi feljelentés lett, kijött a gyámügy, de körbenéztek és mivel nem találtak semmit, lezárták az esetet és mentek haza. A szüleimnek hörcsög sem való, nemhogy gyerek, de teljesen normális körülmények között éltünk.
2023. márc. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!