Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyi miatt is elvehet...

Tényleg ennyi miatt is elvehetik a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Egy régi kérdésnél olvastam egy választ:

"A jogásznő elmondta, hogy emberhiány miatt nem szakértők ülnek nagyon sok gyámügyi hivatalban, amik a sűlyos és tragikus végű gyerekbántalmazások után átestek a ló túlsó oldalára, és egyetlenegy kivizsgálatlan feljelentés után is elveszik a gyereket, sokszor úgy, hogy a rendőrök mennek a gyerekért az óvodába, iskolába, és senki nem is tudott róla előzőleg. Pont egy zajos többgyerekes családot említett példának, ahol a szomszéd rasszizmusa, mivel az apa cigány közrejátszott abban, hogy ok nélkül kiemeljék a családból a gyerekeket. A legkirívóbb eset az volt, amikor egy védőnő azt látta, hogy a gyerek vacsora előtt csokit eszik, és emiatt elvették a családtól!"


Csak azért kérdezem mielőtt bárki félreértené, mert van egy rosszakaróm aki ha valami kamu indokkal jelent a rendőrségen akkor már vihetik is a gyerekeim?


2023. márc. 1. 19:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, dehogy. Onnan se viszik őket, ahonnan kéne.

Ismerek egy családot. Két gyerekük van, az egyik 2 éves, a másik csecsemő. Mindkét szülő drogozik, az anyukának mellette van valami kezeletlen pszichiátriai betegsége, hetente többször kihívják rájuk a szomszédok a rendőröket, mert őrjöng, a tévét kidobja az emeletről, ilyenek. A szülők rendszeresen ordítva verekednek. Egyik se dolgozik. Pénzük hol van hol nincs, ha van, abból bevallottan előbb vesznek drogot és cigit, mint kaját a gyerekeknek. Évek óta a gyámügy rendszerében is benne vannak. Mégis velük van még a két gyerek.

Ezek után nehéz elképzelni, hogy máshol egy ellenőrizetlen bejelentés után már a rendőr menjen az oviba a gyerekért.

2023. márc. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 NTBS ***** válasza:
100%
Nagyon nem ez a valóság. Iskolában dolgozom. Tavaly télen [2021-2022] szandálban jött iskolába egy testvérpár. Rendszeresen koszos ruha, fürdés nélkül járnak be. Mindig éhesek. Jeleztük az illetékes hatóságok felé. A gyerekeket azóta is a szülők nevelik hasonló szintén.
2023. márc. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer egy ismerős kislány cseverészve elmesélte, hogy otthon fakanállal verik. De mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga. Ismerem a szüleit, tudom, hogy igazat mondott. Biztos vagyok benne, hogy ha nekem elmondta, az oviban is beszélt róla, mégse jelentette fel őket senki.

A családja amúgy rémes, a bátyjával is folyamatos gondok vannak az iskolában. A szomszéd jelentette fel végül őket a családsegítőnél, ők kimentek, látták, hogy van fűtés, tele hűtő, úgyhogy ennyi volt. Még az ovitól, sulitól bekértek véleményt, ők is megírták, hogy nincs itt semmi látnivaló, úgyhogy le is zárták az ügyet azzal, hogy a rosszindulatú szomszéd kavart.

A történetet amúgy onnan tudom ilyen részletesen, hogy anyuka elmesélte, "Képzeld, milyen szemét az alsó lakónk"- felütéssel.

2023. márc. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ez így nem igaz,ha elvették sokkal többről vt szó.
2023. márc. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
67%
Mondd, te komolyan annyira egyszerű vagy, hogy beveszed, hogy egy hyereket annyiért kiemeltek a családból, mert csokit evett vacsora előtt? És ennyi ésszel neked is van gyereked?
2023. márc. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jönnek-mennek ezek a hatósági emberek, de gyakorlatilag nem nagyon tudnak mit csinálni.

Van például egy barátnőm, akinek autista a gyereke. Elég mély állapotban van a gyerek, de nem igazán kapnak segítséget. Speciális iskolába jár, de ennyi.

Egyszer elvitték a nagymamához, mert valahova el akartak menni kettesben a férjével. Többször vigyázott rá a nagymama, de most valahogy a fiúnak nem volt ehhez kedve. Amikor a mama nem figyelt, átmászott a kerítésen, és elindult haza. Persze eltévedt. A fél falu a gyereket kereste, a vége az lett, hogy csak kihívták a rendőrséget. Rendőrkutyával szerencsére hamar meg is találták. Nem beszélő autista egyébként, kicsit sem volt megijedve, hazavitték, és teljesen úgy viselkedett, mintha mi sem történt volna. Anyukát viszont bevitték a rendőrségre, faggatni, hogy miért szökött meg a gyerek otthonról. Na, miért, hát mert nem ebben a világban él! Utána még a Családsegítő is a nyakukra járt. Mondta is nekik az anyuka, hogy annyira jó, hogy végre jön valaki, és segít, mert egyedül már nem nagyon bírják. Erre mondta nekik a nő, hogy ja, hát segíteni azt nem fognak, azt ne gondolja. Csak a nyakukra jártak ellenőrizgetni. Szóval nem igazán működik jól a rendszer.

2023. márc. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
46%
Nekem már több mint 1 éve a nyakamra járnak, de tuti csak dumálni, mert amúgy nem történik semmi. Anno az iskola nyomott fel, mert gyakran késtek a lányok. Ennyi bőven elég volt. Akkor voltam itthon tök egyedül egy pár hónapos pici babával kialvatlanul, nem bírtam felkelni stb akkor egyeztünk meg, hogy onnantól egyedül járnak a suliba, mert csak akkor érnek be időben. Azóta minden rendben van, mégsem hagynak békén :D
2023. márc. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
51%

17, fú de gáz.. de az autista kisfiús válasz is..

Borzalmas ez az ország. Bezzeg amikor tenyleg tiszta koszosak szegenyek, akkor sem segítenek a családnak

2023. márc. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!