Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan vannak ezek a dolgok a...

Hogyan vannak ezek a dolgok a gyed lejárta után?

Figyelt kérdés
Lejár a gyed, van egy csomó szabim. Azt kivehetem gyes mellett vagy mondhatja a munkáltató, hogy csak a gyermek 3 éves kora után, amikor már a gyes sem jár, akkor adja ki?Hogy van ez törvényileg?Tapasztalatok?
2010. okt. 6. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a gyerek 2 éves kora után mentem vissza dolgozni, és elvileg rögtön ki kellett volna vennem a szabikat mert a jogszabály így írja-mondták Ők- Papíron kiadták, és amikor ténylegesen szabin voltam akkor pedig beírtak dolgozni, de ezt külön írtuk, hogy nehogy visszaélés legyen. Gyesen voltam közbe, de ezt gondolom munkáltató válogatja..

2010. okt. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Én arra gondolok, hogy esetleg azt mondja a munkáltató, hogy legyek csak gyesen, úgysincs most rám szükség, és majd csak a gyerek 3 éves kora után "beszélgetünk" erről újra. Nem mellesleg nekem eszem ágában sincs oda visszamenni dolgozni, viszont rengeteg a szabim, nem kéne veszni hagyni...
2010. okt. 6. 13:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én most kezdtem a gyest. 2 hete beszéltem a munkaügyessel, azt mondta, ha gondolom akkor kifizetik a felgyűlt szabikat. Vissza én sem megyek oda, de sajnos nem azért mert nem akarok, hanem azért, mert a mi városunkban megszűntünk.

2010. okt. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Munkahelye válogatja. Én jelenleg visszamentem, kiveszem a felgyűlt szabikat, és már GYES-es vagyok. Ha letelt a szabi, megyek dolgozni.

Beszélj a munkahelyeddel, hogy menyi szabid van pontosan, kifizetik-e, vagy kivegyed. Ha ki kell venned, akkor számoljátok ki, hogy inkább GYES-en maradsz, s a 3 éves korától visszaszámolva veszed ki a szabit, vagy egyből kiveszed, s kapod a béred és a GYES-t,s hamarabb mész dolgozni.

2010. okt. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!