Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én vagyok a "szigorú anyuka"...

Én vagyok a "szigorú anyuka" mert nem engedem hogy a tini gyerekem alkoholt igyon és bulizni járjon?

Figyelt kérdés

Párom családjánál voltunk. Felmerült ez a kérdés hogy buli és pia. Na hát anyósék szabadjára engedték a gyerekeket, meg is volt az eredménye. Elég sokat buliztak meg ittak fiatalként. Tiszteletlenül beszélnek a szüleikkel is, egymással is felnőttként, rengeteget káromkodnak, de ők nem látnak ebben problémát. Ezt úgy kell elképzelni mintha édesanyádat a valagadból rángattad volna elő.

Párom mellettem sokat válltozott hálistennek. Nem sokat jártunk oda csak a kötelező köröket, hogy a gyerek ne vegye ezt a stílust normálisnak..

Na most felmerült ez a bulizós ivós téma. En megmondtam, hogy szerintem egy 14-18 éves fiatalnak igazából nem sok keresnivalója van az éjszakában, délután is lehet bandázni ha a tanulási kötelességét teljesítette. Megkaptam hogy akkor majd délután csinálnak olyat amit nem szabadna, meg kijátszhat a hátam mögött. Meg hogy miért ne járhatna bulizni. Megmondtam hogy én ilyen züllést nem fogok finanszírozni, meg rossz társaságba ne is kerüljön. Tudjuk mind hogy az éjszakai élet hordoz magában veszélyeket. Helyette akkor inkább finanszírozom azt az elfoglaltságot amit szeret csinálni és leköti. A szalagavatóján vsgy a ballagásán majd elmehet ünnepelni a barátokkal.

Határozott véleményen vagyok. És nektek mi a véleményetek erről?

Egy fiús anyuka



2023. márc. 8. 08:31
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
94%

Ennek azért vannak fokozatai a mindent lehet és a semmit nem engedünk között.


A felnőtté válás nem olyan hogy hopp betölti a 18-at és máris egy felelősségteljes felnőtt minden előzmény nélkül. A legfontosabb az odáig vezető út, amíg a szülőnek van rálátása és beleszólása.

Amikor egyetemre mentem a gólyatáborban voltak páran, akiknek korábban nem volt lehetősége vagy nem engedték el bulizni és ez volt az első alkalom. Na pont ők csapták szét magukat a legjobban utána az összes egyetemi buliban is. Nem ismertek semmilyen határt vagy szabályt.


És miért ne ihatna egy 17 éves vagy mi lesz más 365 nap múlva amikor betölti a 18-at?

Egyébként a nem engedésnek tényleg sokszor csak a hazugság és mindenféle bizalmi kapcsolat hiánya lesz az eredménye, úgyhogy már csak ezért sem csinálnám így.

2023. márc. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Minket (lányok) a barátaimmal már 13, 14 évesen elengedtek fél 9ig hétvégén. Aztán 10ig, éjfélig, 2ig, majd 18 évesen nem volt megkötve.

Ez szerintem kell, hogy tudjon barátokat szerezni, szocializálódni, stb.

Főleg fiúknak.

Nem fog attól tiszteletlen lenni, de jót tesz a ti kapcsolatoknak is ha nem te állsz a felnőtté válása útjába, illetve ha tőletek nem azt látja hogy úgy beszéltek egymással, mint fent említett, egy kis szárnypróbálgatostól, szocializációtól, társasági élettől nem fog gyökér lenni. Attól ha bezárod, a frusztrációtól lehet.

2023. márc. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindent tiltasz, mikor tanulja meg a kulturált szórakozást, ivást? Neveld úgy, hogy eszébe ne jusson 14 évesen házibuliban vedelni. Az én lányomnál azt vettük észre, hogy egészen máso lett a baráti köre. Rákérdeztünk, elmondta, hogy mert suli után a parkban piáltak, ő meg nem akar, hát nem velük barátkozik ezután.
2023. márc. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.


Hogy kellene úgy nevelni, hogy elkerülje a rossz társaságot tiniként? Eddig nincs vele baj, de a tini kor egy teljesen más dolog lesz.


Most úgy csinálom hogy példákat állítok elé

2023. márc. 8. 10:26
 15/29 anonim ***** válasza:
89%

Az en anyam ilyen volt, mint te. Sehova nem engedett, igy ezzel csak azt erte el, hogy ejszakankent nagyon sokszor kiszoktem, ami hat igy visszagondolva elegge veszelyes volt...

Illetve allandoan hazudtam, mikor, hol, kivel vagyok.

Az se volt igaz, amit kerdeztem.

Ezt tanitotta meg nekem a nagy tiltassal. Ja es erettsegi utan azonnal elkoltoztem, egy szo nelkul.


Szuper uton haladsz kerdezo, csak igy tovabb.

2023. márc. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom h soha sehová, hanem hogy nincs hajnalig diszkó meg ilyesmi
2023. márc. 8. 10:31
 17/29 anonim ***** válasza:
80%

A szalagavatón elmehet a barátival bulizni. Aha. Milyen barátaival? Akiktől addig eltiltod? És kezdjen el akkor bulikázni vleük, amikor szétválnak az útjaik?


Ezzel csak azt éred el, hogy a gyerek nem fogja megtanulni kezelni ezeket a helyzeteket és nem lesz felkészülve az egyetemi / fiatalfelnőtt kori bulikra.


Az éjszakában vannak veszélyek. Mondjuk ezt úgy írod, mintha legalább a Dioszegi Sámuel utcán töltené a zéjszakát:D

Egy házibuliban igen, előkerül az alkohol. De erre vannak megoldások. FÉkeket kell beépíteni a rendszerbe, nem pedig felszámolni az egész rendszert.


Pl mondd azt, hogy elengeded a buliba, de éjfélre érte mész.

Vagy ha már 16 múlt akkor reggel 10re vagy 11re legyen itthon.


Ha be van rúgva, akkor nem mehet egy darabig bulikázni. Nem azért, mert alkoholt ivott, hanem azért, mert nem tanulta meg a mértéket és nem mérte fel, hogy mennyit ihat ahhoz, hogy a kijelölt időpontra ember legyen.


Az én ismerősi körömben (belvárosi elit gimibe jártam) pont azokból lett kemény nagyivó, vagy 28 évesen még mindig otthonlakó, mama szoknyájához nőtt srác, akiket keményen tiltottak fiatalon.

Igen, volt néhány kellemetlenség fiatalon, de bszki, ha sosem engeded, hogy megtapasztalja az életet, mégis hogy készüljön fel rá?


Nem gyereket nevelsz, hanem embert. Az a cél, hogy megtanuljon önállóan élni, megismerje önmagát, a különböző helyzetekben rejlő lehetőségeket és veszélyeket.

Ráadásul a kamasz dolga a lázadás a szabályok ellen. Ha ez elmarad, majd 25 évesen fog lázadni, amikor már normálisnak kellene lenni.


Azzal, hogy tiltod, tulajodnképpen a tapasztalástól tiltod el a gyereket. Pedig a gyerek fő feladata az, hogy tanuljon, nem?

Ráadásul a legfontosabb szociális kapcsolatok is ilyenkor születnek aminek elengedhetetlen része az iskolán kívüli közös időtöltés.

2023. márc. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
89%

Ja, egyébként finanszírozni természetesen nem kell.

Én anno (kb 15 éve, mikor kamasz voltam) havi 2-3.000 forint zsebpénzt kaptam. Anyám azt mondta, hogy ha elkezdek dohányozni, nem kapok több pénzt, mert ő ezt nem hajlandó finanszírozni. Eltitkolni a dohányzást egy olyan ember elől aki a ruháidat mossa... lehetetlen:D Volt is rá példa, hogy azt mondta ez bizony cigifüst, úgyhogy annyi a zsebpénznek a hónapra. Nem is szoktam rá, pedig kipróbáltam:D De így legalább saját tapasztalatból tudom mondani, hogy dohányozni sz*r. Csak a nikotinfüggőket nyugtatja meg, aki nem függő, azt nem, cserébe büdös leszel és még köhögsz is:D

2023. márc. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nincs baj a hajnali diszkóval sem. Nyilván, nem 13 évesen, de mondjuk 16 évesen már belefér.

2 dolog fontos:


1. A te részedről az, hogy kialakíts egy olyan kapcsolatot a gyerekkel, hogy nem baj, ha hibázik vagy bajt csinált, csak mondja el. De ehhez az kell, hogy ha kiderül, hogy pl összetört valamit amit nem kellett volna, ne b*szd le, hanem a felelősségét hangsúlyozva, segítesz neki megoldani a problémát.

Ha leszídod, nem fogja elmondani. Ha nem segítesz, nem fogja elmondani. De attól még ugyanúgy lesznek problmák, csak előled fogja eltitkolni.


2. Menjen ahogy akar, legyen meg a határidő, hogy mikorra érjen haza, és mindig tudassa, hogy merre jár. Mármint nem szó szerint, de pl hogy "suli után lógunk még egy kicsit a többiekkel" vagy "a Morisonsba megyünk bulizni, kb éjféig tervezünk maradni".

HA eltér a megszabott hazajövési időtől - és el fog, az idő tervezését is meg kell tanulni, az sem megy egyről a kettőre - akkor jelezze, hogy "bocsi, kések, de megyek".


Ez történhet egyszerűen SMS vagy chatüzenet formájában, deee igazából az is lehetséges, ohgy be van kapcsolva a helyadatok megosztása, így konkrétan térképen látod hol van éppen. Persze ezzel nem szabad visszaélned, hogy kérdőre ovnd, hogy hol van épp, mert akkor úgy át fogja bszni a fejedet, hogy annak rendje. Pl a teleofnját egyszerűen otthagyja a suliban és úg ymegy el a körnéyken lévő kocsmába, neked meg az tmondja végig a suliban maradtak a többiekkel. Ja, csak épp teleofn nélkül sokkal inkább veszélyben van, ha tényleg történne valami baj.

Az meg, hogy hívogasson vagy hívogasd, hgoy jelentsen mivan, kizárt. A Z és alfa generáció eleve utál telefonálni, de hogy mindezt a smasszernek vlaó jelentésért cisnálja, az kizárt:D

2023. márc. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
61%

Remelem az apja a gyereknek kepben lesz meg, mire tini lesz.

Valoszinuleg o lesz az egyetlen eselye a normalis eletre, talan o nem igazan ugy gondolkozik, mint a kerdezo.

Remeljuk a legjobbakat :D

2023. márc. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!