Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én vagyok a "szigorú anyuka"...

Én vagyok a "szigorú anyuka" mert nem engedem hogy a tini gyerekem alkoholt igyon és bulizni járjon?

Figyelt kérdés

Párom családjánál voltunk. Felmerült ez a kérdés hogy buli és pia. Na hát anyósék szabadjára engedték a gyerekeket, meg is volt az eredménye. Elég sokat buliztak meg ittak fiatalként. Tiszteletlenül beszélnek a szüleikkel is, egymással is felnőttként, rengeteget káromkodnak, de ők nem látnak ebben problémát. Ezt úgy kell elképzelni mintha édesanyádat a valagadból rángattad volna elő.

Párom mellettem sokat válltozott hálistennek. Nem sokat jártunk oda csak a kötelező köröket, hogy a gyerek ne vegye ezt a stílust normálisnak..

Na most felmerült ez a bulizós ivós téma. En megmondtam, hogy szerintem egy 14-18 éves fiatalnak igazából nem sok keresnivalója van az éjszakában, délután is lehet bandázni ha a tanulási kötelességét teljesítette. Megkaptam hogy akkor majd délután csinálnak olyat amit nem szabadna, meg kijátszhat a hátam mögött. Meg hogy miért ne járhatna bulizni. Megmondtam hogy én ilyen züllést nem fogok finanszírozni, meg rossz társaságba ne is kerüljön. Tudjuk mind hogy az éjszakai élet hordoz magában veszélyeket. Helyette akkor inkább finanszírozom azt az elfoglaltságot amit szeret csinálni és leköti. A szalagavatóján vsgy a ballagásán majd elmehet ünnepelni a barátokkal.

Határozott véleményen vagyok. És nektek mi a véleményetek erről?

Egy fiús anyuka



2023. márc. 8. 08:31
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
74%
“Hazudni tanít, aki tiltással nevel.” :) 15 éves koromtól engedtek el házibulikba, 16 évesen már diszkóba. Hajnalig. 17 éves koromtól reggelig, 18 évesen már meg sem kérdeztem. 15 éves koromtól mellette minden nyáron diákmunkáztam, úgyhogy finanszírozni nem kellett semmit. Ittam is, voltam részeg is. 18 éves koromban elköltöztem otthonról, saját magam tartottam fent, 23 évesen vettem egy lakást, most 25 vagyok, férjem van és gyerekem. A velem egyidős szomszéd lányt sehova nem engedték 18 éves koráig. Azóta volt 2 abortusza és megszámolni se tudja, hány csávója volt. Megérte így nevelni? Nyilván nem. Az arany középutat kellene megtalálni, nem mindenre rávágni, hogy “nem”. Remélem, a gyereked apja nem ilyen felfogású, mint te, mert különben szegénynek nagyon nehéz fiatalkora lesz.
2023. márc. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet, 18 éves korig nem fogod tudni tiltani ezektől a dolgoktól, mert ezzel a kapcsolat megromlását kockáztatod. Egy átlagos kamaszt figyelembe véve, aki szeretne a vele egykorúak társaságának tagja lenni, nem pedig kirekesztve közülük, ezzel csak lázadást fogsz szítani benne. Vagy nyíltan, vagy suttyomban pl. hazudni fog. Nyilván más egy 14 éves, mint egy 16, pláne egy 18! Ezt figyelembe kellene venni, és fokozatosan többet engedni, és inkább fenntartani a gyerekkel a jó kapcsolatot, beszélni vele azokról a dolgokról, amelyek veszélyt jelenthetnek ránézve, és bízni abban, hogy lesz elég esze és jól neveltem addig, ezért nem megy bele hülyeségbe. De a tiltogatásnak, ellenőrizgetésnek egy bizonyos kor után értelme nincs, ráadásul nagyon is kontraproduktív.
2023. márc. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim szerintem ezt nagyon jól kezelték, sosem kellett hazudnom, hogy hova megyek, mindig engedtek bizonyos feltételekkel. Ezt a példát próbálom majd a gyerekeimnél is alkalmazni, persze a kor sajátosságait figyelembe véve majd. Van addig még vagy 10 évünk.

A saját baráti körben is láttam anno, hogy akit nem engednek, az úgy hazudik, mint a vízfolyás, a barátok meg falaznak neki, ha utánajársz és lebuktatod, azzal meg csak ásod és ásod a gödröt.

A szüleimmel ittam meg életem első felesét 13 évesen. Nem tudom, hogy direkt, avagy véletlen, de jó taktika volt ebéd előtt kínálni, 20 perccel később majd lefordultam a székről. :D Ott megtanultam, hogy mit okoz az alkohol és hogy ilyet nem igen szeretnék egyedül, védett környezeten kívül. Sokat meséltek nekem drogos balesetekről, discos balesetekről a saját fiatal éveikből, így valahogy belémivódott, hogy az alkohol mértékkel oké, de sosem drogoztam! Megtanították, hogy nem teszem le sehol a poharam, nem hagyom ott, ha ott hagyom, az kuka, inkább vegyek másikat. Erre nem szabad sajnálni a pénzt. Ismeretlenektől meghívást nem fogadok el, ha mégis, akkor úgy, hogy előttem töltik ki a pultban. Megtanították, hogy soha nem ülhetek be senki mellé ilyenkor autóba, ha szórakozni megyek, csak ha az valamelyikünk szülője, ismerjük és józan! Ez nekem annyira alap volt, hogy sosem esett nehezemre betartani. Egyébként 90%-ban vidéki barátaim voltak és mindenkinek 22.30-23.00 között ment haza az utolsó busza, vagy hajnali 5 körül ment az első. Egy párszor kivártuk a hajnalit, de az azért járt akkora macerával, hogy inkább mindent az utolsó buszig szerveztünk, így a szüleinknek sem volt különösebb ellenvetése. Mi a legnagyobb bulikból is hazaszivárogtunk volna már 2-3 körül. Az is kikötés volt, hogy ők nem fognak az éjszaka közepén mászkálni értem heti szinten, így ez is alapszabály lett. Inkább mentem haza az utolsó busszal.

Szerencsére mi is vidéken lakunk, így az én gyerekeimnek is lesz egy "utolsó esti busza". :D Az alapelveket meg addig megpróbálom beléjük nevelni és szép fokozatosan "egyre messzebb" engedni őket. A tiltás nem jó. Inkább tudjam, hogy hol van és merjen felhívni az éjszaka közepén is, ha gondja van.

2023. márc. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
11%
Atya ég! Kihez mentél te hozzá? Akkor nem láttad, mekkora szakadék van a te értékrendet és a párodé, a párod családja között? Nehogy feladd a nevelési elveidet!!!
2023. márc. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves utolsó, elhatárolódtam akkor is tőlük és most is :)

Nem vagyunk házasok sem, nem is tervezem a házasságot! :)

2023. márc. 9. 12:23
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Hála istennek sikerült 24 válaszból a lényeget megfogni. Gratulálok.
2023. márc. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Elolvastam mindet
2023. márc. 9. 17:01
 28/29 anonim ***** válasza:

16-18 évest is bezárni a 4 fal közé azért elég beteg dolog...

Az én anyám is ilyen mindent tiltó idegbeteg volt, semmi másból nem állhatott az életem mint suli, haza, otthon , lecke, házimunka, suli, hazamenni, otthon, lecke, házimunka. Csak azt érte el vele, hogy elegem lett, magányosnak éreztem magam, kívülállónak és megteremtettem magamnak egy minimális szabadságot hazudozással. Különóra suli után, táncpróba suli után. Ezek helyett pedig elmentünk ide oda barátokkal és csak ez után mentem haza, + elkezdtem randizni, lett kapcsolatom is, de otthon senki nem tudott róla, nem mertem elmondani. Mindig azt hallgattam otthon, hogy azok a lányok akik fiúznak tizenévesen azok qurvák , meg terhesek lesznek, meg isznak, drogoznak stb. És ment a zsarnokoskodás, amíg otthon élek és az ő kenyerüket eszem, addig csak tanulás és iskolai dolgok lehetnek stb. Feljogosítva érezték magukat arra, hogy minden pillanatomat bekorlátozzák, csak mert megcsináltak. Undorító.

Utáltam otthon élni. Ja és nem lettem se terhes, se qurva, se drogos, se alkoholista, még csak dohányos sem. Fiatalon sem és felnőttként sem.

Ezt szeretnéd a saját gyerekednek? Hogy így érezzen? Hogy ilyesmire kényszerüljön? Hogy egy kis levegőhöz jusson anélkül hogy az anyja folyton a seggében lóg, ellenőrzi, korlátozza ? Nem hagyja élni? Komolyan?

Egy 14 éves még rendben van, túl fiatal, de 16-18 évesen gyakorlatilag ártatlanul bezárni, szobafogságra ítélni egy gyereket beteg dolog.

2023. márc. 11. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Én azt mondom nevelés kérdése, tőlem mindig azt kérték hogy mértékkel ne eszetlenűl , betartottam es szabadjára voltam engedve mindig sose volt probléma
2023. márc. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!