Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Merjek gyereket válalni,úgy...

Merjek gyereket válalni,úgy hogy beszédhibás vagyok?

Figyelt kérdés

Én lennék az anya akinek megkéne tanítania a gyereket beszélni. De ha még én sem tudok normálisan akkor hogyan? Ha mégis akkor a gyerekem is dadogna egy életen át?


Mindössze csak ez tart vissza a gyerek vállalástól, de a párom szeretne gyereket és nem zavarja az hogy én dadogok.


2023. márc. 13. 20:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Süketnéma ismerősnek gyönyörűen beszél a gyereke, úgyhogy ne fárassz.
2023. márc. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%
Járj el logopédushoz.
2023. márc. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Miért ne vállalhatnál?
2023. márc. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Mert nem akarom,hogy ő is dadogjon. Senkinek nem kívanom. Nem olyan nagyon fogyatékos betegség, de akkor is rossz érzés...
2023. márc. 13. 21:03
 5/17 anonim ***** válasza:
96%

Mert a gyerek hermetikusan el lesz zarva az elso 8 eveben es soha, senkivel nem talalkozik, egy darab meset nem nez meg, egy darab zenet nem hallgat meg magyarul? Es az apja se lesz ott?

Na ha ez igy lesz, akkor talan egy picit aggodnek en is. De amugy meg nem :D


A dadogas meg pont egy olyan dolog, ami most vagy van, vagy nincs. Azert nem fog kialakulni, mert te dadogsz.

2023. márc. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
Elmész logopédushoz, és máris nem leszel beszédhibás. De amúgy sem lenne akadálya ennek, mivel azokat a beszédhibákat még nem veszi át automatikusan, amik neked vannak, hiszen a közösségbe járás, mesenézés stb., egy csomó dolog hat még a beszédfejlődésre.
2023. márc. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
92%
Attól,mert te dadogsz a gyerek nem fog.Látni és hallani fog más embereket beszélni akár tvben akár élőben.Nyugodtan vállalhatsz ettől gyereket.
2023. márc. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm❤️
2023. márc. 13. 21:31
 9/17 anonim ***** válasza:
86%
Azért egy pszichológushoz menjél el, mert szorongó vagy. Amúgy milyen már ez: "Nem merek gyereket vállalni, mert dadogok." 5 gyakoris válasz: De, vállalj nyugodtan." Kérdező: "Jó, akkor vállalok."
2023. márc. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%
Persze, hogy merjél! :) Másoktól is tanul majd beszélni, nem csak tőled, nem lesz vele semmi gond. :)
2023. márc. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!