Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » AB0 összeférhetetlenség. A...

AB0 összeférhetetlenség. A következő terhességemnél is ez lesz?

Figyelt kérdés

Mindenekelőtt szeretném megjegyezni, hogy nem a terhesség során szűrt Rh összeférhetetlenségről beszélek. Ezt nem szűrik. Kérem, csak az válaszoljon, aki tudja, miről írok.

Szóval a vércsoportom nullás, a fiam vércsoportja A-s, így összeférhetetlenség alakult ki. Emiatt már az első nap besárgult, egy hetet töltöttünk kórházban. Kellett infúzió is. A kérdésem, hogy ha a következő gyerekem vércsoportja is különbözni fog az enyémtől, akkor mindenképp vele is összeférhetetlenség alakul ki, vagy elkerülhető? Gondolom nem minden nullás vércsoportú anyának összeférhetetlen a vére a gyerekével.


2023. márc. 14. 15:04
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Követem, mert én is nullás vércsoportú vagyok, ilyet még sose hallottam.
2023. márc. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teher..


Első, találtam egy ilyet. De azért további tapasztalatokra is kíváncsi lennék, ha esetleg valaki tud erről valamit.

2023. márc. 14. 15:37
 3/29 anonim ***** válasza:
26%

Én is nullás vagyok és még rh negatív is. Szóval kíváncsi vagyok.

De ez nem úgy van, hogy szülés után kapsz antibiotikumot és akkor a következő várandósságnál nem termel a szervezeted ellenanyagot a pici ellen. Viszont mondjuk így sem kéne, mert első gyermek.

Vagy ez két külön téma?

2023. márc. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Ja látom, hogy az rh és az ab0 összeférhetetlenség más.

Nem is tudtam, hogy ilyen is van.

2023. márc. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
48%
Ha jól értettem, akkor ezek a besárguló gyerekek :)
2023. márc. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Na amúgy eddig nem tudtam erről, most akkor attól is kell tartanom, hogy besárgul a pici.


Ne haragudj, hogy nem írtam hasznos választ. Csatlakozom a kérdés követéséhez.

2023. márc. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes. Anyukám 0-s, apukám AB-s, én A-s, húgom is. Egyikünk sem sárgult be születés után.
2023. márc. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Akkor ezekszerint nem mindenkinél jön elő. Egyébként a 2. vagy későbbi napon kezdődő sárgaság az normális, élettani sárgaságnak nevezik. Ami viszont a születés napján kezdődik (ahogy velem is volt), na az nem normális. Hozzám jöttek az orvosok, hogy baj van, mert már az első nap besárgult és ennek az oka az összeférhetetlenség. Kék fény hatására sem ment le a ságaság, végül az infúzió+kék fény segített.
2023. márc. 14. 16:36
 9/29 anonim ***** válasza:
67%
összeférhetetlenség akkor alakul ki, ha a Te vércsoportod Rh NEGATÍV és a születendő gyermekedé Rh POZITÍV, akkor a saját szervezeted kezdi elpusztítani, antigéneket szokás ilyenkor adni az anyukának.
2023. márc. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
9-es kérlek, olvasd el a kérdést. :)
2023. márc. 14. 16:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!