Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha van tapasztalatod AB0...

Ha van tapasztalatod AB0 vércsoport összeférhetetlenséggel kapcsolatban, tudnál segíteni?

Figyelt kérdés

Férjem B Rh+, én 0 Rh+ vagyok, első gyermekem B Rh+, testvére szintén, mindketten veszélyesen besárgultak szülés másnapján, el kellett őket vinni tőlem kék fény alá, kissebbiknek vércsere is kellett.

Azt mondták, hogy összeférhetetlen a vércsoportunk, viszont második terhességemnél kérdeztem (6 éve), és azt mondta az orvosom, hogy ezt sajnos nem tudjuk megelőzni, nem úgy, mint az RH- összeférhetetlenségnél.

Most harmadik babámat várom, érdekelne, hogy ha ő is a férjem vércsoportját fogja örökölni, nincs-e erre valami megoldás? 25-én újra megkérdezem az orvosomat is, hátha azóta fejlődött valamit az orvostudomány ezen a téren.



2018. ápr. 9. 11:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen nincs, csak RH összeférhetetlenség. Nettó baromságot mondtak. Ezzel az erővel az én összes gyerekemnek be kellett volna sárgulni, de egyiknél sem történt meg.
2018. ápr. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mással nem tudták magyarázni, már olvastam ilyenről, csak állítólag nagyon ritka.
2018. ápr. 9. 11:16
 3/17 anonim ***** válasza:
59%

RH összeférhetetlenség van.

És semmi köze a besárguláshoz.

Nagyon sok baba besárgul.

2018. ápr. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy besárgulnak a babák, és aluszékonyak lesznek, stb., de ez nem élettani sárgaság volt, hanem egyre magasabb lett a bilirubin értékük. Azt mondták, ha nincs kezelve, akkor idegrendszeri, agyi károsodást okoz. A "normális" élettani sárgaság csak a 2-3. napon jön elő.
2018. ápr. 9. 11:59
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
Vannak olyan anyagcsere betegségek, amik érintik a bilirubin szintet. De nincs közük a vércsoporthoz.
2018. ápr. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de a kérdésem azokhoz szólna, akiknek már van tapasztalata ezzel kapcsolatban....

És nem csak úgy a semmiből jött ez a dolog mindkét gyermekemnél, szóval van ilyen, csak kevesen hallottak róla.

2018. ápr. 9. 12:01
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 0 Rh-, apanak meg A Rh+ vercsoportja a gyerekemnek meg A Rh+. Szuletes utan besargult, 24 orat feny alatt tartottak. Az orvos azt mondta nagyobb eselyel sargulnak be a verosszeferhetetlenseg miatt. Nekem terhesseg alatt es szules utan is szurira volt szukseg. Masodik gyerek nem tudom mennyire sargul be meg csak probalkozunk a kistesoval, de tudtom szerint ott lehet gond ahol az anya Rh- es az apa Rh+. Ahol mindketto Rh+ ott nem beszelhetunk verosszeferhetetlensegrol.
2018. ápr. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Sajnos pedig van ilyen... mi átéltük, de ezek szerint tényleg nagyon ritka.


[link]

2018. ápr. 9. 14:09
 9/17 anonim ***** válasza:
Van ilyen. Vérellátóba kérj háziorvostól vagy a nőgyógyásztól beutalót. Szerintem időpont is kell. Vidd az előző összes zárójelentésedet, orvosi papírjaid, és a párodét is. Szerintem ott tudnak válaszolni a kérdésekre, és ott ki is tudnak vizsgálni. A terheseket van, hogy vissza is rendelik többször.
2018. ápr. 10. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Aki nem ért hozzá inkább ne írjon semmit!!!


Van olyan, hogy vércsoport összeférhetetlenség, ez más, mint az RH faktor összeférhetetlensége.

Erről én is csak szülés után a kórházban szembesültem mivel én 0-s vagyok, a lányom pedig B-s lett (de mindkettőnk RH+).

A 2. nap annyira besárgult, hogy el is vitték tőlem egy másik kórházba, 1 hetet ott töltött, gyógyszerezték, csak szoptatni járhattam be hozzá 3 óránként.

Ott magyarázta el nekem a doktornő, hogy sajnos van ilyen is és legrosszabb esetben akár vérátömlesztésre is szüksége lehet, hogy megelőzzük az agykárosodást, de erre végül szerencsére nem került sor.

Most fog születni a 2. babánk, reménykedem benne, hogy ő nem B-s lesz, vagy ha az, akkor nála nem jön elő ilyen durván.

2018. ápr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!