Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez a fajta összeférhetetlenség...

Ez a fajta összeférhetetlenség okozhat problémát?

Figyelt kérdés
Mint kiderült, én 0 negatív vagyok, férjem AB pozitív. Így fenn áll az RH összeférhetetlenség és az ABO összeférhetetlenség is köztem és a (majdani) magzatom között. Azt tudom, hogy az RH-s problémára van az anti-D injekció, na de mi van az ABO-val?

2022. márc. 29. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi, mivel azok az antitestek nem IgG típusúak, így nem jutnak át a lepényen.
2022. márc. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, közben rájöttem, hogy lehet kicsit hülyeséget kérdeztem! 😂😀 (És, hogy ha problémát okozna, akkor nagyon-nagyon sok terhességgel gond lenne, hisz nagyon sok baba apuka vércsoportját örökli, ami nem egyezik az anyáéval)
2022. márc. 29. 23:34
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anyám volt A negatív, apám meg 0 pozitív. Én A pozitív lettem. Ha kapsz a szülés után injekciót akkor nem lesz semmi gond az RH-val. Mondjuk ez nem igaz hogy az apjuk vércsoportját örökli, ez vércsoport függő, hogy mi melyikre domináns 😃😃 Az RH-nál azért működik, mert a baba mindkét szülője génjét örökli, és a pozitív egyszerűen kiüti a negatívot ☺ A negatív mindig valaminek a hiányát mutatja, hülye példa, de gondolj arra hogy ha az édes vízbe tenger vizet öntesz, akkor az eredmény is sós lesz 😃 Az AB0-nál is igazából a vörös vérsejtek tulajdonságait mutatja. A 0-án nincs semmi, az A-n a típus van, a B-n b típus, az AB-n meg a is meg b is 😃 Mivel itt is a gyerek mindkét szülőjétől kap géneket, a nullás valójában 00 (mindkét szülőtől 0-ás gént kapott), az AA (mindkét szülőjétől A gént kapott), az A0 (egyik szülőjétől A-t a másiktól 0-át kapott), a BB (mindkét oldaról B gént kapott), a B0 ( B és 0 géneket kapott), az AB ( A és B géneket örökölt). Szóval az A-nak és a B-nek van egy egy hígult változata, én is A0 vagyok, apám révén. Mivel a párod AB, te meg 0-ás vagy, a gyerekeitek A0 vagy B0 vércsoportú lesz, mivel te nem tudsz mit hozzáadni, ő meg kettőből is tud. De a csavar az egészben az A0 és a B0 csoportoknál van. Mivel az emberek kettő gént kapnak a szüleitől, de a gyereküknek csak egyet tudnak adni (ami nálad alapból is 00, szóval nagy választék nincs, pont mint egy AA-s vagy BB-s embernél 😃), az A0 és B0 emberek tudnak 0-ás gént is adni a gyereküknek. Én és a férjem mind ketten A0 vércsoportúak vagyunk, szóval a mi gyerekeink lehetnek AA, A0 és 00-ás csoportúak. Régen amúgy ezek voltak az apasági DNS teszt elődei, bár a konkrét apaságot nem tudták megállapítani, kizáró esetek mindig voltak, pl egy AB-s embernek sosem lesz 00-ás gyereke és ez fordítva is igaz, de ezt mind kitudták annó matekozni a többi csoprtnál is, csak kellettek a nagyszülők is sokszor, mert igazából az ő génjeik befolyásolják a legjobban a gyerek tulajdonságait 😃😃 A hétköznapban amúgy az A0-át és a B0-át is simán A-nak meg B-nek mondják, csak így leírva jobban tudtam illusztrálni, hogy ezek kicsit higultabb verziók 😃 Bocsi a liturgiáért, csak imádom a témát.
2022. márc. 30. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó: szépen leírtad az ABO rendszer öröklődését, csak nincs köze a kérdéshez:DDD
2022. márc. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nekem hasznos volt, ugyanis erről még nem hallottam, és érdekesnek találtam 😊
2022. márc. 30. 12:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Gimis biológia tananyag. ;)
2022. márc. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!