Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tápszeres babák anyukái. Hogy...

Tápszeres babák anyukái. Hogy viseltétek, hogy nem sikerült a szoptatás?

Figyelt kérdés
Sikerült végül elfogadni?
2023. márc. 16. 11:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Persze hogy sikerült.

Nem vagyok osanya, a lényeg az volt hogy én ne legyek stresszes, és a fiam is boldog legyen. Megprobaltam, hónapokig semmi, így maradt a tápszer.

A fiam ugyanúgy egészséges és boldog baba volt mint egy szoptatott.

Nem leszel semmivel sem több vagy kevesebb ha nem szoptatsz.

Nem ördögtől való a tápszer 😊

2023. márc. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%

1. Ha ezt ősanyázás nélkül írtad volna, még meg is tapsolnálak, komolyan.


Kérdező, arra kell fókuszálni, hogy megtaláljátok a számotokra működő utat. Itt nincs kudarc, hisz az a lényeg, hogy a baba egészségesen fejlődjön.

2023. márc. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Nehezen, de talán azért, mert sokan már terhesség alatt mondogatták, hogy milyen jó a szoptatás, az kell a gyereknek stb. Így én is mindenképpen szoptatni szerettem volna. De sajnos már az elején kevés tejem volt, de sokan (például védőnő) még akkor is az anyatejet erőltették. Közben a lányom súlya csökkent, akkor írt fel tápszert a gyermekorvos. Én meg akkor jutottam el addig, hogy a gyerekem egészsége sokkal fontosabb, mint hogy olyan dolgot erőltessek, ami nem megy. El kellett fogadnom. Az elején nehezen ment, de aztán ahogy fejlődött a kislányom, már nem érdekelt, hogy nem tudok megfelelő mennyiségű anyatejet adni neki. A tápszerben is rengeteg vitamin, ásványianyag van.
2023. márc. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még tejem is sok volt, de hiába csináltam mindent, egyszerűen nem tudott rendesen szopizni a lányom. A mai napig vágyom rá, hogy a következővel sikerüljön, de már nem vagyok szomorú miatta, hogy az elsőt nem sikerült. Az elején szétgörcsöltem magam miatta, úgy éreztem, hogy az első "feladatban" elbuktam, amit anyaként meg kellett csinálnom, mégis mi lesz így a többivel? De ez butaság. Egy tündér, tökéletes kicsi lányom van, akire egy csomóan kiemelik, hogy milyen kiegyensúlyozott és boldog. Nem ezen múlik. Ó, és végül fejtem, úgyhogy anyatejes volt, de havonta volt beteg egy hetet, úgyhogy ennyi előny sem volt. Utólag semmiségnek fog tűnni, fel a fejjel. :)
2023. márc. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem stresszeltem rá különösebben.

A lányomnál 6 hónapig küzdöttem, h anyatejes legyen. Iszisz volt, végig fájt ahogy szopizott, már jobban tudtam a termékek összetevőit mint a gyártó (nem mertem enni se tej, glutén tojás stb) Aztán így vissza gondolva, bennem lehetett a hiba, mert a lányom (már 7 éves) nem allergiás semmire (szóval feleslegesen) csak hiper érzékeny (mindenen tud sírni)

Az ikreknél szépen beindult a tejem, de nem volt elég. Én meg már csak kínlódtam a fejés-szoptatás-fejés-mosogatás őrületben éjszaka. Elengedtem a dolgot és inkább kevertem 2 adag tápszert megettetem őket és aludtam akár 2-3órát egyhuzamban. Megváltas volt ☺️

A babák is sokkal nyugisabbak lettek ahogy nem érezték rajtam a stresszt

2023. márc. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Én örültem neki, a nagyobbak 3 évig voltak anyatejesek.

Sajnos a kicsinél úgy alakult, hogy nem szoptathattam

Így bárhol meg tudtam etetni ,nem volt non stop hozzám láncolva, rám függve.

El tudtam menni a nagyobbakkal, ott tudtam hagyni már egész picinek anyumnál, hogy a férjemmel is tudjak kettesben lenni

Ennek ellenére kötődő, okos, egeszseges kisfiú.

2023. márc. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyerekemnél kb 4 hónaposan elkezdett fogyni a tejem, majd el is fogyott. Akkor könnyen elfogadtam, nem problémáztam ezen. Ez van, így alakult. A második gyerekem 1,5 évig szopizott, rengeteg tejem volt. Most a harmadik gyerekem önként adta fel a cicit. Sok tejem volt, de egy idő után magától elutasította. Tejem volt, de nem kérte. Na ez volt, amit nehezen viseltem. Ha nem lett volna tejem, akkor ezt is könnyen viseltem volna. Ha nincs tej, a tápszer tökéletes pótlásra. Emiatt nem érdemes bánkódni.
2023. márc. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem megjőtt a menszeszem így szépen elapadt a tejem.

Kudarcként éltem meg!

Rossz volt AZ elején feldolgozni,ameddig nem alalkult ki a tápszeres rutin.

Visszagondolva nevetek rajta :)

2023. márc. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nekem sok tejem volt és azt érzem, nem tettem meg mindent. Szerencsétlenül kezdtük a dolgokat, mert rögtön fény alá került, ahol tápszerezték. Majd ahogy hazaértünk mehettünk is vissza a kórházba, pedig aznap durrant be a mellem. Nem szoptathattam. Majd amikor végre hazakerültünk, elutasította a melle.. 2-3 nap próbálkozás után feladtam, mert van egy másfél éves tesója (vagyis akkor annyi volt) és nem tehettem meg, hogy a szoptatás rendbetételére fordítsak minden időt. 2 hétnyi segítségem volt, addig fejtem, de utána már 2 gyerek mellett erre sem volt időm. Pontosabban inkáb azt választottam, hogy nem fejek, hanem az amúgyis féltékeny naggyal foglalkozok helyette. Új volt a helyzet, azóta kialakult a rutin és mostmár máshogy csinálnám. Ezért nehéz.
2023. márc. 16. 14:42
 10/15 anonim ***** válasza:
29%

Nehezen. Hiába próbálják megkérdőjelezni a szoptatás fontosságát, a táp akkor sem tej. Fél évig fejtem, aztán abbahagytam. Most is bánom, hogy nem tettem meg érte mindent. Gyűlöltem a tápszerezést, macera, nyűg volt.

A második gyerekem viszont szoptattam, és az nagyon jó volt.

2023. márc. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!