Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki hasonló helyzetben volt,...

Aki hasonló helyzetben volt, tudna segíteni hogy rossz alvó baba szoptatása, állandó keltése mellett kialakult alvaszavart h lehet kezelni?

Figyelt kérdés
Már hónapok óta külön alszik, egyszer kel csak éjjel de nekem nem áll helyre az alvásom:( Borzasztóan el vagyok keseredve. Altatóval tudok csak aludni de meg úgysem a legjobban, vannak jobb napok amikor nélküle is de pl PMS alatt 1-2 órát max. Eleinte csak egyre nehezebben aludtam vissza a szoptatás abbahagyása óta viszont meg tovább romlott a helyzet és amint elalszom felriadtok majd nem tudok aludni, ilyenkor zsibbad kezem, lábam, ver a víz, hol melegem, hol fázok És hiába vagy fáradt totál éber vagyok. A vége felé már éreztem hogy megőrülök tőle, hogy ahogy elalszom a baba kelt és úgy érzem bekövetkezett már a megőrülés. :(

2022. dec. 28. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Hasonló a helyzet nálam is, mondjuk ennyire talán nem gáz. Azt vettem észre, hogy a cukros, szénhidrátban gazdag ételek fogyasztása sokat ront a dolgon. Na meg a kávé és az alkohol is, még ha csak egy pohár borról is van szó. A mellékvese folyamatosan munkálkodik. Az ő működését kéne helyreállítani, és akkor javulna minden. Az altatókat én elfelejteném, inkább szedj melatonint esténként, és próbáld meg kerülni a cukros ételeket, kávét, alkoholt. Vitaminokat, ásványi anyagokat pótolni. A szoptatás rengeteget kivesz az emberből, és ezek a hiányállapotok is hozzájárulnak a rendszer felborulásához. Idő kell amíg teljesen helyreáll.
2022. dec. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Kérj segítséget a nagymamától/ tesódtól/ barátnődtől! Ha lehetséges, vállalják be, hogy néha vigyáznak rá, amíg te kicsit pihensz, feltöltődsz! Ez lehet egy termálfürdő,masszázs,szépség kezelés, mozi vagy shoppingolás. Bármi, ami kikapcsol! A lelki egyensúly borult fel nálad, minden gondolatod a gyermek körül forog és ebből kellene néha kiszakadni. Szükség esetén pszichológus! Ez már mentális probléma sajnos, depresszió...

Amikor a párod nem dolgozik, keljen a babához ő éjszaka!

2022. dec. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az alvászavarok kezelése általában többféle módszerrel történhet, és az a legjobb megoldás, ami az adott személy számára működik. Ha az alvászavarodat a baba szoptatása és a rendszeres keltése okozza, akkor a következő lehetőségeket érdemes megfontolnod:


Csinálj alvási rutint: Az alvási rutin segíthet abban, hogy megtaláld a legmegfelelőbb időt az alváshoz, és elősegítheti az alvás minőségét. Próbálj meg ugyanabban az időben lefeküdni és felkelni, és kerüld az aktív tevékenységeket az alvás előtt.


Használj altatót: Ha az altató segít neked elaludni, akkor használhatod azt, de érdemes megfontolnod, hogy mennyit használod, és hogy milyen gyakran kell szedned azt. Az altató használata hosszú távon nem mindig a leghatékonyabb


Üdvözlettel: J. Krisztián

2022. dec. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha szoptatsz, ne szedj altatót.

Ne keltsd fel. Akkor szopjon, mikor igényli.

Mikor fejlődési ugrás van, az az alvásukba is bezavar. Ez el fog tartani még egy ideig, majd jönnek a fogai is, stb.

2022. dec. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Már több mint egy éves és nem szopik. Ő már jól alszik hónapok óta de én nem tudok semmit. Próbáltam mindent melatonin, valériána, citromfű, orbáncfű levendula, relaxáció...a kimerültségtől állandóan beteg is leszek. Alvas rutin is megvan. A gyerekkel már rég könnyebb lenne ő egész éjjel alszik sokszor, fogzás nehezen is túl vagyunk már, nem a baba kelt hanem én nem vagyok képes mar aludni. Hónapok óta tart, idegen helyen meg altatóval sem vagyok képes elaludni hajnalig, ha igen akkor felalombol minden pici neszre felijedek. Mintha nem létezne a mély alvásom egyszerűen többé és elalvás is 5-6 órába telik. Próbáltam altatót nem szedni, több nap ébren két után aludtam egy éjjel bár ezerszer keltem közben, majd újra jobb több nap nem alvás. Az orvos elküldött pszichiátriára, neurológiára de nagyon felek hogy ott csak gyógyszereznek és meg durvább szerekre szoktatnak rá. :( Tudom, hogy az altató is csak ront a helyzeten de egyszerűen nem tudom ellátni a gyermekek ha 3 nap alatt alszom 3 órát. :( Nem volt segítségem babához elejétől egyedül voltam a férjen ha hazáért esze segített, éjjel egyedül keltem mivel szopott , nappal sosem aludtam vagy pihentem mert nappal is keveset aludt és nem értem rá a házi munka miatt. Mostanában már el tudnám menni egyedül sétálni meg férjemre tudom hagyni,próbálok is de az alvás nem javul. Depresszióm lehet van nem tudom, de ha van akkor az a nem alvástól a kimerültségtől van. Nappal jól vagyok csak idegileg vagyok kimerülve teljesen mert a babam nagyon sírós volt és keveset alvós és nagyon egyedül voltam vele, érzem hogy gyereken kívül semmi türelmem, az is pont elég, mindenen ideges leszel egy pillanat alatt, fáj fejem, szédülök az álmosságtól egész nap a memoriam mintha nem is létezne, nagyon nem vagyok önmagam. A férjem segít amennyit tud az utóbbi időben de képtelen vagyok magam kipihenni egy két óra alatt. Olyan jó lenne olyan akinek volt hasonló problémája és megoldódott hogy tudjak hova menjek :(
2023. jan. 4. 17:18
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként szedek vitamint, béres csepp, mindenfélét a világon hónapok óta, cukor és koffein és alkohol kizártam. Egyetértek mellékveses kommentel köszönöm, most gondoltam rá hogy a kortizol szintem megnézetem
2023. jan. 4. 17:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!