Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2,5 éves kislányom orrváladéká...

2,5 éves kislányom orrváladékában néha pici véres részek, darabkák vannak. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Csak az egyik orrlyukából, elő-előfordul. Hideg levegőtől kiszáradhatott vagy orrfújásnál pattanhatott el egy ér? Ennyi lehetőség jutott eszembe. Nem túrja, az biztos.


Előre is köszönöm!


2023. márc. 16. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Vidd orvoshoz.
2023. márc. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Egyszer fordult elő, mikor túl sokat volt már orrszívózva az orra. Szerencsére az már a nátha végén volt, így hosszú ideig aztán nem volt orrszívó használva. Azóta már többször volt náthás, de többször nem fordult elő.
2023. márc. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
Gyulladástól is lehet, de erről tényleg az orvossal kéne beszélni.
2023. márc. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

Jesszus, jó hogy nem egyből sürgősségire külditek.

Szerintem ilyen bárkivel előfordul, valószínű hajszálér pattanik el az orrfújástól. Vagy picit gyulladt a nyálkahártyája. Szerintem ebben nincs semmi szokatlan.

2023. márc. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Száraz a levegő. Fűtésszezonban előfordul, nekem munkahelyen a központi légbefúvásos fűtés vágja tönkre a nyálkahártyámat felnőttként is, egész télen véres kb.
2023. márc. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%
Elpattanhat. Fiamnak volt ilyen, sajnos elég gyakran (szinte minden orrfújásnál). Elmentünk a fül-orr-gégére, egy picb seb volt az orrában ami újra meg újra felszakadt (nem túrta az orrát, legalábbis nem láttam). Az szépen begyógyult (kapott orrsprayt stb) és elmúlt. Ha nagyon nem akar múlni beszélj a házidokival, ő továbbirányít.
2023. márc. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, bekukkantottam az orrocskájába, és bár nagyon pici, szűkös a járat, de mintha egy pici seb lenne az orrsövény felőli oldalon, amin nincs varr. Lehet a 6. hozzászólónak lesz igaza és az az oka.

Visszagondolva, nekem is volt, hogy egy makacs seb nem tudott meggyógyulni az orromban és folyton véres volt orrfújás után a zsepi.

Még egyszer köszi a tippeket!!

2023. márc. 16. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!