Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csecsemő, majd kis gyerek...

Csecsemő, majd kis gyerek mellett tanulás?

Figyelt kérdés

Első sorban azoktól az anyukáktól szeretnék kérdezni, akik csecsemőjük vagy egészen pici gyerekük mellett vágtak bele tanulmányaikba.


Jelenleg még a babámat várom, de azon gondolkodom, hogy majd születése után, míg otthon vagyok vele addig elvégeznék egy előre láthatólag 1,5 éves online képzést.


Aki szintén kicsi gyerek mellett tanult, megosztaná velem a tapasztalatait? Mitől sikerült vagy éppen mitől nem sikerült a gyerek melletti tanulás? Mit csinálna másként vagy mi az, amit ugyan úgy csinálna ha újrakezdené? Előre is köszönök minden tapasztalatot!



2023. márc. 28. 12:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Én se anya nem vagyok, se nem próbálkoztam pont így ezzel (igaz, kétéves gyerek mellett megírtam egy szakdolgozatot), de tapasztalatom alapján ezt nehéz megmondani, mert babától is függ, mennyire többemberes, mikor éli meg melyik korszakát. És akkor ott van az, hogy mástól mekkora segítség jön.
2023. márc. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%
A főiskolát csináltam első babánk mellett, mindent együtt csináltunk a Párommal és csak gizsgázni jártam be, 1 évvel elcsúszott, de ebbe volt egy féléves gyakorlat amit 1,5 éves korában tudtam csak elkezdeni. Igazi többemberes gyerek volt, nem szeretett aludni sem, de megoldható volt simán volt a tanulásra időm.
2023. márc. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy ez gyerekfüggő. Azt még nem tudom, hogy milyen habitusú lesz a gyerekem, de azért azt meghallgatnám, hogy kinek mi működött és miért működött és kinek mi nem működött és miért nem működött. Pont azért, hogy legalább a tervezhető részével tudjak fejben készülni, ha már azzal nem számolhatok, hogy milyen gyerekem lesz.
2023. márc. 28. 12:17
 4/18 A kérdező kommentje:
#2-es. Hogy oldottad meg egész pontosan, hogy nézett ki egy átlagos napotok vagy átlagos hetetek?
2023. márc. 28. 12:18
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
En sajnos nem tudtam befejezni. Tobb emberes babam volt es sajnos a ferjem kivul semmi segitseg. Mondjuk az is közre játszik hogy mar csak 6 honapom volt befejezni es a babam pont akkor volt nagyon pici. Kb 10 honapos korától siman ment volna addig nem.
2023. márc. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

A phdmat fejeztem be mellette, 5 hónapos kortól 1,5 éves koráig. Sajnos a gyerek habitusa nagyon számít, illetve hogy mennyi segítség van. A férjem kevesebbet tudott segíteni a munka miatt, anyum segített, hogy konkrétan elvitte a gyereket pár órára ha dolgoznom kellett. De így is vért izzadtam, a cikkeimet kellett befejeznem és a disszertációmat. Az éjszakák az enyémek voltak, kegyetlenül nem aludt, alig tudtam napközben koncentrálni sokszor. Az egyik cikk közlésénél pl súlyos hibákat vétettem emiatt, irtózatos szerencse hogy nem lett belőle gond hosszabb távon és kiderült.


Ha egy felhasználó barát baba van, akkor könnyebb, de én csak ufóként tudok nézni azokra, akik állítják hogy hány tanfolyamot végeznek el a gyerek mellett nulla segítséggel...

2023. márc. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Hú hát próbálok visszaemlékezni, mert ennek 11 éve már. Kb 6 hónapos koráig borzasztóan aludt volt,hogy óránként fent volt,én keltem éjjel Párom hajnalban. Nappalis voltam méltányossági kérelemmel csak vizsgázni jártan be,csoportársaim küldték az anyagot, mikor sétálni mentünk akkor azert aludt így 1-2 órát sétáltunk, abból 1 órát a padon ültem olvasva a tananyagot, és tologattam a babakocsit. Ahogy nőtt egyre kevesebbet aludt,de kihasználtam az alvás időket, a házimunkát,főzést úgy csináltam mikor ébren volt és engedte, vagy ha a Párom otthon volt. 2 hetente hetvégén anyum odautazott Hozzánk még babázott tanultam, mivel ugye csak vizsgázni jártam be így azért nem kellett non stop tanulnom, és nem is az volt a cél,hogy 5ös legyek. Mint írtam csúsztam is, de azt főként azért is mert terhesen annyit voltam rosszul,hogy nem tudtam egy-egy tantárgyra bejárni, és a ráépülő tárgyakat nem vehettem fel. Nem volt egyszerű, de az tuti ha a dackorszakban tanulok akkor biztos feladom,mert az brutál volt Vele. Konkrétan az államvizsgára már sok hónappal előtte ELkzedtem tanulni,rwndes napirendem volt mikor tanulok,dolgozom,játszom a fiammal,főzöm,takarítok,pihenek stb, fiam délelőtt bölcsiben volt, én délelőtt dolgoztam így a délutáni alvás idejében és este tudtam tanulni. Izgalmas is volt egyben és nehéz is, nem csinálnám újra,bár az is igaz azóta 3 gyerkőcöm van kivitelezhetetlen lenne.
2023. márc. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
*bocsi a hibákért csak siettem még a kicsi alszik
2023. márc. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#7


Nagyon köszönöm. Meg is jegyzem: minden alvásidőt kihasználni. :-) És igen, az ember azt gondolná, hogy könnyebb lehet mikor már nagyobb, hacsak nem számolunk a dackorszakkal. :-D

2023. márc. 28. 13:05
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Bizony első többemberes, a mai napig imád középpontban lenni, mindig sokkal nehezebben foglalta le magát, ha egyatalán, mindig igényelte,hogy valaki nezze legalább ha játszik vagy valamit csinál :-) még a középső, egy eszik alszik baba volt, és egy ritka nyugodt eljátszogató kisfiú a mai napig, na mellette nem lett volna megerőltető a tanulás egy cseppet sem, még a dackorszqk is lazább volt sokkal :-)
2023. márc. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!