Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Manapság melyiknek érdemes...

Manapság melyiknek érdemes inkább tanulni: szülésznő, vagy védőnő?

Figyelt kérdés
Melyik szakma keresettebb? Mindkét szak érdekel, de sajnos nem tudok dönteni... Melyikkel lehet könnyebben elhelyezkedni? (Na meg a fizetés sem utolsó szempont :/ )

2016. aug. 17. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Egyértelműen szülésznő.
2016. aug. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét szakma keresett, mert mindkettőből hiány van ma Magyarországon.

Szülésznőként többet kereshetsz, ha vállalsz szüléseket fogadott szülésznőként, viszont ott éjjel és hétvégén is dolgozni kell sokszor, beosztástól függően. Védőnőként nem.

2016. aug. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Szülésznő.

Védőnőből több van mint kellene,ismerősöm nem is tudott vele elhelyezkedni.A védőnő egyébként jobb ha családja,gyereke van az embernek,mert ugye napközbeni munka,és nem több műszakos,de a szülésznő jobban keres.

2016. aug. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A szülésznő tényleg jobban keres, de meg sem közelíti mondjuk a szülészorvosok bevételét, és marha sokat kell érte gürizni, nagy felelősséggel. Én mégis a szülésznőséget ajánlom, mert ha bevállalósabb vagy, külföldön simán rommá keresheted magad, pláne mert az angolszász országokban még több kompetenciájuk van (terhesgondozás, önálló szülésvezetés).
2016. aug. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok. Nálunk (Pest megye) hiány van védőnőkből is. Hónapokig nem tudták betölteni az egyik állást ami megüresedett, végül már nyugdíjas védőnőt hívtak vissza. A fiatal védőnők meg elmentek szülni, amivel megint évekre kiestek, és az ő helyüket sem nagyon tudták betölteni, ezért a másik 2 védőnőre sokkal több munka jutott.

Lehet hogy máshol nem így van, de itt hiány van.

2016. aug. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Ahogy az utolso irja.

De lattal mar szulest egyebkent? Mi alapjan gondoltal ezekre?

En szuleszno es vedono hallgato is voltam hat..szulesznoi gyakorlaton 3 kulonbozo korhazban voltam, azt kell hogy mondjam borzalmas volt mindegyik. A szulesznok altalaban kozep es nyugdijkoruak amivel nem is lenne baj csak epp foleg az idoseknek OKJs szulesznoi vegzettseguk van te mint hallgato ha bemesz borzalmas ellenseget latnak benned es vetelytarsat hogy te mint majd diplomas ugye ki fogod turni oket. Igy ehhez merten allnak hozzad.. Nem segitenek semmit, nem kedvesek egyaltalan fokepp ez az idosebb resz elvarjak hogy 1-2 felev utan te mar ver profi legyel mert hat kuldenek ki gyakorlatra a sulibol es ha nem tudod amit meg nem is kene te vagy a vilag legnagyobb marhaja.. Szivatnak, engem meg egy masik lanyt ejszaka kerdeztek ki pontosabban hajnal 3-4 ora fele ismetelni kellett ugyanazt amirol meg fogalmunk se volt, aztan kozolte a no hogy o faradt megy aludni, termeszetesen azt nekunk nem lehetett holott mi is hulla faradtak voltunk es hozza teszem pont akkor senki nem volt a szuloszoban. Aztan volt hogy az egyik foszuleszno gyakorlatom vegen megkerdezte ugyan miert is irna ala a papirom mikor alig voltam bent.. Azt hittem rosszul hallok.. Minden egyes muszakban bent voltam elejetol a vegeig volt hogy a gyakorlat alatt mar kezdodtek a vizsgak akkor is elkertem magan de mentem is utana vissza. Stb..stb.. Nekem csak negativ tapasztalatom volt ugyhogy el is vettek a kedvem teljesen igy mar nem is jarok. Azon tul nekem nem jon be ez a korhazi hierarchia ami nagyon erosen jelen van.

Regen iugy gondoltam hogy de jo lenne korhazban dolgozni de ezek utan ha ez lenne az utolso munka is a Foldon biztos hogy nem mennek. Undoritoak voltak, neggyuloltem az egeszet es felhabborito hogy leendo kollegakkal igy bannak es igy viselkednek..!! Ki gondolna hogy pont egy szuloszoban dolgoznak ilyen emberek?? En almomban nem gondoltam.

2016. aug. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Én inkább lennék védőnő. Jobb időbeosztás, nekem inkább bejönnek amúgy is.

A szülésekhez nekem nem lenne gyomrom. :(

2016. aug. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

szülésznő

de mindkettővel elmehetsz orvoslátogatónak

2016. aug. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, ha már mindenképpen kevés pénzt akarsz keresni sok munkával, akkor a szülésznő. Az kap hálapénzt és mivel ez Magyarország, mire végzel, nem jobb lesz az egészségügyi helyzet, hanem rosszabb, így még több hálapénzt kapsz majd. Vagy el tudsz helyezkedni egy európai országban is, míg a védőnő sem jattot nem kap, sem nem lehet vele nyugaton elhelyezkedni.
2016. aug. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol lakik a barátnőd, de itt mifelénk, és pest megyében, valamint budapesten is óriási hiány van védőnőkból.
2016. aug. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!