Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más 7 hónapos babája sem...

Más 7 hónapos babája sem tartja a szemkontaktust közelről?

Figyelt kérdés

Közelről értem pl. ha felveszem magammal szembe, biztos, hogy elnéz jobbra-balra, csak a szemembe nem néz. Vagy pl. férjem hazaér - óriás mosoly - viszont ahogy közelít felé elkapja a fejét, nagyon furcsa. Nem szokta úgy a fejünket tapizni mint ahogy a testvérei tették.

De egyébként szépen tartja a szemkontaktust már az olyan helyzeteknél is, hogy pelenkázás, etetés stb.

Látása szerintünk rendben, a legapróbb szöszt is kiszúrja.

Kimondottan mosolygós, nevetős babuci egyébként. De sajnos felmerült bennem, hogy autista lenne?! Tudom, hogy most nem diagnosztizálják még..



2023. márc. 31. 15:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

10es, idézem:


Közelről értem pl. ha felveszem magammal szembe, -



Vagy pl. férjem [...] ahogy közelít felé


A kukucs játékot imádja, végig tartja a szemkontaktust.



A kérdésben egyáltalán nincs szó egymással szemben ülésről. Pont, hogy arról van szó, hogy a két fej között van 5 centi.

2023. ápr. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk is volt ilyen. Autista gyanùs de még nem írták le a diagnòzist 100% ban, 2 éves mult. Külföldön élünk
2023. ápr. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem auti gyerkőcöm van.

Kb 9-10 hónaposan kezdett gyanús lenni, pontosan emiatt, hogy nehezen vette fel a szemkontaktust, illetve nem figyelt a nevére.

Aztán később jött a többi tünet.

Elmaradtak az első szavak. Csak a ciklizálásig jutottunk: mamama, bababa.

Aztán később feltűnt, hogy nem érti, amit mondok. Pl: gyere, add ide, stb.

A játékokkal nem rendeltetésszerűen játszott. Autók kerekét pörgette, nem épített, formabedobóval sem tudott játszani. Érdeklődő volt egyébként, minden játékot megnézett, sorbarendezte őket és rázta a kezében.

Nem mutogatott, nem tapsolt, nem integetett, nem adott puszit, nem ölelt.

Aztán kb 1,5 éves kortól kezdte a lábujjhegyen járást és körbe forgott sokat. Kb 20 hónapos kortól rázta a kezét is.

Szóval a lényeg, hogy 7 hónaposan még nagyon kicsike. Kár rajta görcsölni.

1,5 évesen már gyanús, ha olyasmiket csinál, amiket írtam.

A diagnózis is 1,5 éves kortól adható.

2023. ápr. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szia, hogy alakult a babád fejlődése? Köszönöm szépen ha válaszolsz
nov. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Szia! Érdeklődni szeretnék, hogy hogy vagytok most? Változott valami a helyzet?
máj. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!