Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hozzánk miért nem jön annyiszo...

Hozzánk miért nem jön annyiszor a védőnő?

Figyelt kérdés

Kolléganőmnek meg nekem uaz a védőnőnk (közel lakunk) és hozzá csomószor jár, hozzánk meg kb. soha. Olyan kellemetlen, szegény csaj állandóan tőlem kérdezi, hogy mit csinálok én másképpen, mint ő, mert őket állandóan zaklatja a védőnőnk. Elolvastam a jogszabályt és igaza van, mert évente legalább 4 alkalommal kellene jönnie mindkettőnkhöz (jobban mondva a 3-6 éves gyerekünkhöz). Nálunk viszont csak egyszer volt az elmúlt 1 évben és egyszer voltunk mi. Ez, bárhogy számoljuk is, csak kettő.

Kolléganőm meg csak idén már 2-nél tart és még nincs csak április.



2023. ápr. 16. 15:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk kérdezhetné a védőnőt is. Nem feltétlenül azért jár a nyakára, mert valamit rosszul csinál.
2023. ápr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt ebből mi nem tudhatjuk.

Lehet ő szimpi neki szeret vele csacsogni, a Te búrádat meg nem bírja.

a 3-6 éves csak elírás?

Mert hozzám aztán j9hetne.... lévén h dolgozom otthon se vok. Ha csak nem este jelenik meg.

2023. ápr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

Évente 4x? Nálam utoljára a gyerek 1 hetes korában volt, azóta státuszokon találkozunk.

Több oka lehet. Amit a 2es írt, vagy esetleg többet kérdez, és úgy érzi, több segítségre, tanácsra van szüksége. Ezt mi nem fogjuk tudni megmondani.

2023. ápr. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapos kora után egyszer volt nálunk védőnő, amikor újat kaptunk és jött bemutatkozni. Státuszokra levittük és ennyi.
2023. ápr. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

2. Nem nem, 3-6. keresd ki te is, ennyi a kötelező.



Én is dolgozom 8 órában heti 5 v 6 nap. Nekem is aznap mikor jönne (ha jönne), akkor el kellene előbb jönni vagy tavaly pl. akkor hívott be státuszra minket, amikor oviszünet volt és emiatt szabadnapos voltam.

Azt, hogy honnan tudja mikor van szünet azt nem tudom. Lehet ő abban az oviban is a védőnő, de ebben nem vagyok biztos.


:) az simán lehet hogy azért nem jön hozzám, mert én nem szoktam marasztalni vagy kinalgatni, de a kolléganőm sem szokta. Nem tudom valaha rakerdezett-e arra, hogy nála mit buzgóskodik. 😀 majd megkérdezem

2023. ápr. 16. 15:45
 6/19 A kérdező kommentje:
4. Mi már csak évente megyünk státuszra mert 5 és 3 éves gyerekeink vannak.
2023. ápr. 16. 15:47
 7/19 A kérdező kommentje:

jó de várj, nem értitek, nekünk sem menni nem kell, sem O nem jön csak egyszer voltunk nála statuszin és egyszer volt. de összesen nem 2 alkalommal hanem 4 alkalommal kellene vele talalkoznunk (ebben benne van az is amikor ő jön és a státusz amikor mi visszük..)


mivel minket már évente egyszer kell csak statuszolni, ezért meg ezen kívül 3szor kellene vele talalkoznunk (mindegy hogy ő jön, mi megyünk.. lényeg h 4 alkalom legyen / év a státusszal együtt) na de nekünk ez 2 a kolléganőmnek meg kb 6 volt tavaly.

2023. ápr. 16. 15:50
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
5 éves gyerekem van, évente megyünk statuszra és a védőnő nem jön kb. 3 éves kora óta. Én beteg voltam mikor született, ugyhogy szerintem másokhoz nem megy 3 éves korig sem. Csak nekem akart segíteni, hogy ne kelljen odavinnem.
2023. ápr. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

A lányomnál első 3 hónapban jött a véfőnő. Aztán mi mentünk talán évi 2x

Az ikrekkel már masik védőnő volt. A covid alatt születtek SOHA nem volt nálunk a nő.

Először 1 évesen voltak nála. Akkor irkált be mindent.

Azóta is évente járunk most 3 évesek az ikrek. A nagyom 6 éves vele se találkozott az éves státuszokon kívül

2023. ápr. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt egyszer volt kint, mikor megszületett a kicsi szintén egyszer. Mikor 4 hónapos volt a gyerek akkor új védőnőnk lett mert elköltöztünk, ő még sosem volt kint. Státusz előtt írok neki messengeren hogy mikor menjünk be, ad időpontot, és ennyi.

Néha összefutunk az utcán, köszönünk. Meg is mondta már az elején hogy szépen neveljük a gyereket, tudja milyen környékén lakunk, nem jön ki. Ha akarok vele találkozni vagy kérdésem van, szóljak. Övé az anyaotthon, meg a ciganysor egy része helyettesítéssel, sok a kismamája is, oda járogat inkább ahová tényleg kell. Kevesen vannak, priorizál. Kolléganőd védőnője biztos jobban ráér, nem sóztak a nyakába még két körzetet.

2023. ápr. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!