Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A védőnő a baba hány hónapos...

A védőnő a baba hány hónapos koráig jár ki hozzánk, és milyen gyakran?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mindenhol más, de engem az érdekelne, hogy a 14. kerületi Lőcsei utcai védőnői szolgálatnál mi a szokás.
2009. febr. 5. 15:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nincs olyan védőnő a Földön, aki betartja ezt az előírást, de így kéne:


49/2004. (V. 21.) ESzCsM rendelet a területi védőnői ellátásról:

3. számú melléklet

- Várandós anya: a várandósság ideje alatt legalább 5 alkalommal, (ebből az első látogatás a gondozásba vétel után 2 héten belül, a várandósság utolsó hónapjában pedig 2 hetente), fokozott gondozást igénylők esetén havonta egy alkalommal és szükség szerint,

- gyermekágyas anya az intézetből hazajövetel után - munkaszüneti nap kivételével - 48 órán belül, majd az első 6 hétben legalább hetente,

- újszülött, csecsemő hazaadást követő - munkaszüneti nap kivételével 48 órán belül -, majd ezt követően az első 6 hétben legalább hetente,

- csecsemő (6 hét-1 éves kor) havonta, fokozott gondozást igénylők esetében havonta és szükség szerint,

- 1-3 éves korú kisded évente legalább 6 alkalommal, fokozott gondozást igénylők esetében évente legalább 6 alkalommal és szükség szerint,

- 3-6 éves korú kisgyermek (ha nem jár közösségbe) évente legalább 4 alkalommal, beiskolázás előtt kötelezően, fokozott gondozást igénylők esetében évente legalább 4 alkalommal és szükség szerint,

- 3-6 éves korú (ha közösségbe jár) évente legalább 2 alkalommal, beiskolázás előtt kötelezően, fokozott gondozást igénylők évente 2 alkalommal és szükség szerint,

- oktatási intézménybe nem járó tanköteles korú gyermek évente legalább 2 alkalommal, illetve szükség szerint


Arról, hogy nálatok mi szokás csak a saját védőnőd tud felvilágosítást adni.

2009. febr. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
húú most avgyunk 28 hónaposak...én védőnőt nálunk hmmmm olyan fél éves ha volt babám akkor láttam utóljára, igaz telefonon hívhatom ha bármi van...:)
2009. febr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!