Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hozzánk miért nem jön annyiszo...

Hozzánk miért nem jön annyiszor a védőnő?

Figyelt kérdés

Kolléganőmnek meg nekem uaz a védőnőnk (közel lakunk) és hozzá csomószor jár, hozzánk meg kb. soha. Olyan kellemetlen, szegény csaj állandóan tőlem kérdezi, hogy mit csinálok én másképpen, mint ő, mert őket állandóan zaklatja a védőnőnk. Elolvastam a jogszabályt és igaza van, mert évente legalább 4 alkalommal kellene jönnie mindkettőnkhöz (jobban mondva a 3-6 éves gyerekünkhöz). Nálunk viszont csak egyszer volt az elmúlt 1 évben és egyszer voltunk mi. Ez, bárhogy számoljuk is, csak kettő.

Kolléganőm meg csak idén már 2-nél tart és még nincs csak április.



2023. ápr. 16. 15:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
#10 vagyok. Ja, és 3 éves a gyerekem, és ugye sosem volt még kint nálunk a védőnő.
2023. ápr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a sögornőmmel van ugyan az a védőnőnk. Nálunk az elsőnél nem jött a kovidta hivatkozva, sógornőmékhez simán kiment (csak 1 hónap van a két gyerek között). Náluk azóta többször is volt. Nálunk megszületett a 2. tavaly szeptemberben és akkor jött 2x.

Miutan voltunk mindketten státuszon általában megbeszéltük, hogy mi volt, de sokszor tök mást mondott. Őt sokszor hívta, hogy hogy vannak, minden rendben van e. Engem a két gyerek alatt hívott talán 2x. Szóval sogornőmnek sokkal több kontaktja van a védőnővel mint nekem. Azt hozzá kell tenni, hogy ő paramami kb bérletet vehettek volna sürgősségire, minden szarért bementek (képes volt felkelteni a 8 honapos gyereket hajnali 2kor és bemmeni vele a sürgősségire mert megnézte a lázát és hőemelkedése volt

2023. ápr. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

3 éves kor fölött az évi 4 arra vonatkozik, ha nem jár közösségbe.

Ha jár: 2, amiből 1 a státusz, 1 pedig felajánlható. Nem kötelező.

2023. ápr. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
10. uaz a védőnőnk. Gyakorlatilag ugyanazon sorházban lakunk. :) de én örülök h engem nem csesztet
2023. ápr. 16. 19:20
 15/19 A kérdező kommentje:
13. mindkettőnk gyerekei ovisok.
2023. ápr. 16. 19:22
 16/19 anonim ***** válasza:
Hozzánk pont azért jár, mert szeret beszélgetni. A rossz családokhoz csak a kötelezőt, mert úgyse hallgatnak a védőnőre és már a sokadik szülés. 2 hónapos a lányom és szinte minden héten jön valami indokkal. Mi eddig egyszer mentünk hozzá. Most fogunk oltás miatt menni. Minden védőnő más. Mi pont azt nem értjük, hogy miért ott tölt ennyi időt, ahol tudja minden rendben. Néha zavaró, amikor elbeszélget itt 2 órákat, de amúgy nagyon kedves.
2023. ápr. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy "rossz" család lennénk, de kitudja a mai világban kinek mi a jó vagy a rossz.


Átlagos család vagyunk. Dolgozunk, van két gyerekünk, van lakásunk, kocsink meg egy idős hazimacskánk.


A gyerekeink normálisan fejlődnek. Fizikálisan és mentálisan is rendben vannak.


De a kolléganőm uez, csak náluk kutya meg egy gyerek van.


A védőnő kb. egy éve van itt amúgy, az előző nő lebetegedett sajnos a covid járvány alatt és nyugdíjba ment.


Ez a hölgy sem fiatal, neki is van egy cicája, nem zavarta a mienk.. Hobbija a kirándulás. Van három lányunokája, szokott róluk mesélni. A legnagyobb az én gyerekemnek egyidős. Ha találkozunk az utcán is mosolyog, köszön, néha meg érdeklődik is felőlünk. Kedves a gyerekekkel, a gyerekeim is kedvesek, tisztelettudóak vele. Azért nem vagyok vele tuskó, érdeklődő vagyok, de azért nem "bratyizunk".


Az előző nő egy tárgyilagos kimért idős asszony volt. Idegesítően merev volt. Emlékszem amikor kijött újszülött látogatásra valamiért szóba jött a gyerek kukija és ragaszkodott hozzá, hogy mind penisznek hívjuk. Ez a nő az elődjéhez képest még egy jó társaság sztem.


Én tanácsot nem kértem tőle sosem, vagyis egyszer kérdeztem valamit a nagyobb gyerekünkkel kapcsolatban, de érdemi választ nem adott csak leterelt azzal, hogy tulgondolom, gyerekkel minden okés szerinte.


Nem hiszem, h a kolléganőm bratyizna vele, mivel kb. a töke tele van azzal, hogy gyakorlatilag 2 havonta talál valami indokot, hogy felkeresse.


Szóval, engem az sem igazán győz meg, hogy rossz család lennénk, mert dögunalmasak vagyunk és átlagosak.

2023. ápr. 16. 23:03
 18/19 anonim ***** válasza:
Hozzánk az előző terhességem alatt egyszer sem jött ki a Covid miatt, szülés után és 3, 5 hónaposan jött, 3 hónaposan azért, mert valami nem tetszett nekem a babán és gyorsan meg akarta nézni, hogy minden oké-e, 5 hónaposan pedig át akarta beszélni a hozzátáplálást, ami több idő. Azóta nem járt nálunk. Egyébként e-mail-t írtam néha és a státuszokon látta. Most megint terhes vagyok, azt mondta, hogy egyszer kijön, mert kötelező. A korábbi körzetes védőnő viszont sokat járt házhoz, ahogy a gyermekorvos is kijött, ha olyan volt.
2023. ápr. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem kötelező a 4 alkalom, csak fel kell ajánlania, aztán vagy elfogadod vagy nem. A jogszabályban sem kötelezőként szerepel, hanem kötelezően felajanlandó - vagy valami ilyesmi.
2023. máj. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!