Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet azon túllépni hogy...

Hogy lehet azon túllépni hogy szülési komplikációk miatt elveszti valaki a gyerekét és utána újból belevágni?

Figyelt kérdés

Nem velem történt, csak emiatt mondtam le végleg a gyerekről, mert jelnek vettem.

Egy közeli ismerősöm 23 évesen vállalt gyereket a nála 25 évvel idősebb párjával.(ezt csak azért írom mert én már kombinálok hogy lehet a férfi korával is gond volt)

9 hónapig minden rendben volt, aztán szülés után azonnal elvesztették a gyereket…

Majd fél év múlva újra terhes lett.


Én akartam gyereket de mivel hajlamos vagyok a szorongásra és depresszióra így letettem róla, főleg már 30 évesen…

El nem tudom képzelni hogy hogy lehet egy ilyet nem jelnek venni hogy nem szabad hogy gyereked legyen, vagy nem a megfelelővel vagy.


Én már azt is jelnek vettem hogy az ismerősömmel ez történt.

Én biztosan belehalnék es soha többé nem akarnék gyereket.


Hogy lehet kibírni hogy 9 hónapig terhes vagy, semmi baj nincs a gyerekkel, majd születés után azonnal meghal és még a te életed is veszélybe kerül a komplikációk miatt?


Közben azt is megtudtam hogy a nagymamám nyolcszor vetélt el az apám és az öccse között… meg azt is hogy az anyámnak előttem volt egy vetélése….

Ezek mind jelek hogy szorongó nőnek nem lehet gyereke…


2023. ápr. 20. 10:07
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

En nem vennem ezeket jelnek...lehet,hogy a masik baba teljesen egeszseges lesz az ismerosodnek...

Nekem van egy lanyom,utana volt egy vetelesem,utana terhes lettem,es a masodik gyerekem teljesen egeszsegesen jott a vilagra.

2023. ápr. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
98%
Ezek nem jelek, csak Te magyarázod bele. Talalatal mas életben okot amire ra tudod fogni te miert nem akarsz gyereket. Az is elfogadott ha egyszeruen nem akarsz mar gyereket, nem kell mas életében tortent eseményeket magadra huznod. Latod aki aki szeretne gyereket a maga rossz élménye es tragédiája sem gátolja meg benne. Mondom ezt ugy hogy a babam meg en is majdnem ott maradtunk a műtő asztalon 35 hetesen. De ha nem vállalnék masodik gyereket biztos nem ezert.
2023. ápr. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
96%
Ne haragudj de te beteg vagy. Szerintem túlzásokba esel. Lehet , hogy tényleg nem kéne neked gyereket vállalni. Vagy előbb menj el pszichológushoz.
2023. ápr. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
96%
Ilyen hozzáállással helyesen döntöttél. Elég ha magadat tönkreteszed a gondolataiddal, gyerek életét nem kell. Ezek nem a te jeleid, csak te ilyen alkat vagy, hogy magadra veszed.
2023. ápr. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
96%

Ez, hogy ez jel, ez hülyeség. Max jel, ha annak akarod venni.

Édesanyám első terhessége 9 hónapos terhesen, időre, de halva szüléssel végződött 81ben. Majd 2 évre rá megszülettem én. A harmadik terhességéből picit korábban 8 hónapra született az öcsém, aki 3 hónaposan bölcsőhalál következtében meghalt, minden előjel nélkül. Rá két évre jött a másik öcsém.

Tehát anyukámnak 4 terhességből 2 élő gyereke van. És szerintem sehogy nem tette túl magát ezen. Borzasztóan rányomta a bélyegét az egész az életére. De ez személyiségfüggő.

Ismerősömnek 27 hetes terhességnél derült ki hogy a babának csak 3 szívkamrája van. Kivették, de nem lehetett megmenteni. 3 évig próbálkoztak utána, mire lombikkal újra sikerült nekik. A kislányuk már 1 éves múlt és így lett kerek az életük. Pedig ott se fiatal az apuka.

2023. ápr. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell mindent jelnek venni.

Én 2 napja vetéltem el. Pokoli rossz, mert 20+ éve vágyom gyerekre és még most se sikerült. De, tudod, minek a "jele"? Egyrészt pont az átjárhatósági vizsgálat előtt voltam, amitől rettegtem. Azt megúsztam. Megmutatta, hogy átjárható vagyok. Másrészt előkészítette a helyet a születendő babámnak. Felkészítette a szervezetem a terhességre. Ilyenkor sok esetben könnyebb teherbe esni. Abban bízom, hogy nekem is sikerülni fog és az már egy szép, problémamentes terhesség és szülés lesz.

2023. ápr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
93%

Miert lenne jel, ami az ismerosddel tortent ?


Gyerekkorhazban dolgozok, lattam gyerekeket meghalni, kicsit is, meg 12 evest is, most akkor mindent vegyek jelnek, es ne legyen gyerekem ?



Nekd pszichiater kellene szerintem.

2023. ápr. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
90%
Elozo vagyok, de igen, tenyleg jobb, ha igy nem vallalsz gyereket, vagy elotte mindenkepp kezeltesd magad, es ezt nem rossz ertelemben irom, de ez nem normalis dolog ahogy gondolkodsz.
2023. ápr. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
79%

Ja, igen. Én is dolgoztam sérült gyerekek között, többen meghaltak közülük. Van ismerősöm, akinek halva született a gyereke, olyan is, akinek élettel összeegyeztethetetlen betegseg miatt meg kellett szakítani a terhességét, meg olyan is, aki belehalt a szülésbe. Nyilván nem szabad gyereket vállalnom, mert rám is ezek várnak. De ha jól belegondolok, olyan is van, aki közúti balesetben halt meg. Jobb, ha ki se megyek az utcára, mert ez egy jel!

#6

2023. ápr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
83%

Már volt egy lányunk és szerettünk volna mégegy gyereket. 6. héten spontán elvetélrem, a semmiből elöntött a vér, műtéti úton kellett befejezni. Rettenetesen megviselt, de eszem ágában sem volt ezért feladni. Azóta született még 3 gyerekünk és egyikkel sem volt semmi probléma, vetélésem sem volt többet.

Ha akkor feladatam volna, lehet soha nem bocsátom meg magamnak az elvesztett lehetőségeket, hogy mi lett volna ha legközelebb sikerül?

2023. ápr. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!