Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ne engedjem egyedül lèpcsőzni...

Ne engedjem egyedül lèpcsőzni a gyereket?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5 èves. A 2. Emeleten lakunk, lift nincs. Mindig is nagyon szèpen, ügyesen vègezte a nagymozgásokat, règòta szèpen lèpcsőzünk, kèzenfogva, de mostanában sokszor egyedül is már fel ès le is lèpeget. Nemrègiben előfordult 2x, hogy mire bezártam a bejárati ajtòt ő szèpen a falba kapaszkodva elindult lefelè. Ìgy volt ez ma is, hagytam, hogy teljesen lemenjen a pihenőig, aztán mögötte jöttem, felvideòztam, ahogy lemegy szèpen egyedül, nagyon èlvezte. Anyòsom nekem támadott a videò láttán, hogy milyen veszèlyes ez, ha hatrafele nèz simán legurul az egèsz lèpcsőn stb. Òvatosan lèpked, mindig mondom, hogy lassan, szèpen előre figyeljen, eddig nem volt gond. Èn úgy vagyok vele, ha sosem hagyom pròbálkozni, hogyan lesz önbizalma? Èn bìzom benne, kèpes rá, ő mondta, hogy most egyedül szeretne. Tènyleg mindent meg kène tiltani? Anyòsom úgyis az a fajta, aki ha szeles az idő már jajveszèkel, hogy megfázik a gyerek, állandòan szidja, ha papucs nèlkül van stb.
2023. ápr. 20. 12:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb, amikor hápog az anyósod, videózd le őt is, aztán nem lesz gond.
2023. ápr. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

2.5 évesen?!

A 1.5 évesem mar egyedül közlekedik 😅

2023. ápr. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
77%

Levideóztam (nem fel).

Annyiban igaza volt, hogy inkább te legyél lejjebb, így ha potyog el tudod kapni. Ráadásul a videón is jobban mutat.

2023. ápr. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom mint 3. Menj előre le hogy ha baj van el tudd kapni. Az ördög nem alszik. Én is így csináltam.

+1 tipp: Ne küldj el mindent anyósnak és akkor nem üti bele az orrát

2023. ápr. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
32%
Hát na, azért egy 2,5 évesnél ez még tényleg kicsit veszélyes. Lehet, hogy nem megy baj, de ő még egy pillanat alatt legurul, magas lépcsőről ên sem biztos, hogy leengedném egyedül, pedig nem vagyok az a túlféltő típus.
2023. ápr. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Engem is megszólnak itt a faluban, igaz nem a lépcsőzéa miatt, habem hogy mert szegény gyereknek mennyit kell gyalogolnia. 2 éves és 3 hónapos, oviba visszük a nagytesót, ami 1,5 km oda, meg ugyanannyi vissza. Szépen sétál, fogja a kezem. Nem egyik napról a másikra köteleztem rá, folyamatodan növeltük a távot. Mindennap akad valaki, aki megjegyzi, hogy szegééény gyereeek... én már nem foglalkozom velük, az én gyerekem, én nevelem és úgy ahogy én akarom.
2023. ápr. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
47%
Felesleges anyóst szidni, nem hiszem, hogy rosszindulatból még beleszólásból jegyezte meg a dolgot, szimplán gondolom tényleg úgy véli, hogy ez még veszélyes és félti a gyereket, nehogy leguruljon.
2023. ápr. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
38%

7-es, ettől még ostobaság, amit mond.

Természetesen te látod helyesen a dolgokat, kérdező, nem anyósod. Ne is változtass ezen.

Egyébként egy gyereknek akkor se lesz semmi baja, ha legurul a lépcsőn, de tényleg jobban mutat a videón, ha lent vagy és feléd közeledik.

2023. ápr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Szerintem sehol sem szidtam anyòst :) Sőt, toleráns vagyok vele szemben, mert mindig van szerinte jòakarò beszòlása (szerintem túlbuzgò ès zavarò nèha), szò szerint a szèltől is òvná a gyereket, 5 fokban már a vastag, bèlelt overált akarta ráadni, ami minuszokra van. Szeretem, mert jò ember, segìt sokszor, imádják egymást a fiammal, de nèha már soknak èrzem ès ezèrt is fogalmazòdott meg bennem ez a kèrdès, hogy ismèt ő a túlfèltő vagy most valòban felelőtlen vagyok? Persze, benne van a pakliban, hogy eleshet, de nem rohant le ma sem, szèpen megfontoltan lèpegetett ès büszke voltam rá.
2023. ápr. 20. 12:54
 10/28 anonim ***** válasza:
77%

"Egyébként egy gyereknek akkor se lesz semmi baja, ha legurul a lépcsőn"


Na bocs, de ez ostobaság, hogy lehet ilyet mondani? Felnőtt ember is meghalhat, ha rosszul gurul, pedig az már ösztönösen mozdul közben, egy ilyen kicsi gyereknek pláne veszélyes a magas lépcső.


Ismétlem, lehet, hogy sosem történik meg a baj, de minek kockáztatni?

2023. ápr. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!