Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy birkóztatok meg azzal,...

Hogy birkóztatok meg azzal, ha válás esetén ti voltatok a gyerek szemében a "szemét szülő", és minden rátok maradt?

Figyelt kérdés

A bíróság által megítélt láthatás szerint a gyereket az apja péntek délutántól vasárnap délutánig vihetné el, kéthetente. A gyakorlatban ez kéthetente általában egy szombatot jelent, ottalvás nélkül, esetleg egy péntek délutánt-szombat délelőttöt nagyritkán. Annak nem látom értelmét, hogy erőltessem, igenis vigye el 2 és fél napra, igazából annak is örülök már, hogy egyáltalán keresi, foglalkozik vele. Bár gyanítom, ez is az új párjának, meg a volt anyósomnak köszönhető inkább.


Ebben az időben, amíg ott van a gyerek velük, az van, amit ő akar. Ha napi kétszer akar cukrászdába menni és tortát/fagyit enni, kétszer mennek. Ha 4x akar a Budapest Eye-ra felülni, négyszer ülnek fel rá. Ha vacsora után még chipset akar, kap. Ha a játékboltban csak úgy kinéz valamit, ami drágább és pl. én azt mondanám, hogy rendben, a legközelebbi alkalomra (szülinap, névnap, Húsvét, karácsony) megkaphatja, az apja megveszi neki ott, rögtön. Azt mondja, hogy azért, mert ő nem hallgatja a hisztit, nem fog a gyerekkel veszekedni az utcán, vagy a bolt közepén. Ezt is megértem, ahogyan azt is, hogy mivel keveset van vele, azt az időt nem vasszigorban akarja tölteni. Viszont nálunk itthon szabályok vannak, nem érzem őket túlzásnak, de mondjuk édesség napi egyszer van, és akkor, ha előtte evett rendeset is, mondjuk az ebédből. Vagy vacsora után már nincs nasi, nincs ágyban evés. Ha bárhol hisztizni kezd, nincs egyezkedés, jövünk haza azonnal.


A gyerek szemében én vagyok a "rossz zsaru", 1-1 apjával töltött nap/félnap után 2-3 nap, mire visszaáll itthon a rend. Mellette hallgatom, hogy miért nem tudok olyan lenni, mint az a nő, akivel a volt férjem csalt a házasságunk alatt, őt sokkal jobban szereti, legutóbb azt is megkérdezte, hogy nem lehetne-e ő az anyukája!? Volt, hogy összepakolta a játékait, mondván, ő oda akar költözni...


7 éves, nem vághatom a fejéhez, hogy nem költözhet oda, mert az apja egyetlen vele töltött nap után már bele akar halni a fáradtságba, és még azt a 2,5 napot sem használja ki vele, amit megtehetne. Lelkileg ez nagyon nehéz, mert egyedül állom a sarat, egyedül teremtek meg mindent magunknak, neki.



2023. máj. 1. 08:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Haha :D van itt karakánság kéremszépen a kisember részéről. :D

Tudom, hogy nehéz, de ne foglalkozz vele.

De! Mindig mondd el, hogy miért van ez vagy az a szabály - és Ti is csináljatok anya-fia/lánya programot, hogy érezze, hogy részedről is megvan ugyanaz a típusú törődés, amit apu betol hétvégente. Majd elmúlik ez a korszak - sajnos ez ilyen.

2023. máj. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ez egy hülyeség, amit csinálsz, persze nem kell azt belenevelni a gyerekbe, hogy az apjának teher, de ennyire félteni sem a lelkét az igazságtól.


Nyugodtan meg lehetett volna mondani, amikor szedte a cuccait, hogy oké, hívd fel aput, hogy mennél oda, ne te mondj neki nemet, hanem az apja.

2023. máj. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Enyém is 7 éves, februárban váltunk el. Egy ideig ezt csináltam, mint te, aztán betelt a pohár és nem fedtem el az igazságot előtte. Megértette. Nem utálta meg az apját, épp most is vele van, de el tudja fogadni az én döntéseimet és szabályaimat is.

Tényleg mondd neki, hogy beszélje meg az apjával, hogy költözne, mert nála mindent szabad.

2023. máj. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekbe a kezdetektől bele kell nevelni, hogy más háztartás, más szabályok. Nekünk a férjemmel összesen 4 gyerekünk van, jöttek is, mentek is láthatásra. Nagyon hamar megtanulták, hogy nálunk mit lehet és mit nem, és az, hogy apunál, anyunál mi van, az csak ott náluk érdekes. Ha otthon sok szeretetet, törődést, tartalmas programokat kap a gyerek, akkor előbb-utóbb be fogja látni, hogy ez fontosabb, mint a dupla fagyi vacsora után. És a gyerekek hosszútávon igenis szeretik a szabályokat, és a határokat, mert attól érzik magukat biztonságban. Egyébként ki lehet próbálni, hogy beszélje meg az apjával, hogy odaköltözik pár hétre.
2023. máj. 2. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!