Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, akiknél már a legkiseb...

Szülők, akiknél már a legkisebb is minimum ovis, örültök, hogy túl vagytok az első kialvatlan, dackorszakos időszakon?

Figyelt kérdés

Vagy nektek jó volt, és szívesen újra végigcsinálnátok?


Nézegetem időnként a fotókat, és persze, cukik voltak a gyerekek picinek, de ez a nemalvás-szoptatás-visítás-folytonos rendelkezésreállás nagyon nem hiányzik.


Volt, aki így érzett, mégis vállalt még utána esetleg gyereket? Ha igen, nála hogy éltétek meg a kezdeti időszakot? Ugyanolyan nehéz volt?


2023. máj. 1. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Nincs az az isten, hogy még 1et vállaljak 🤣

A nagy 5.5 éves, a kicsi 3. Végre élek. Végre alszok ( na jó, a kicsi 1x kel még, de ez a 1.5 évig tartó óránkénti keléshez képest maga az álom)

Szoptatni amúgy is gyűlöltem, a pelenkacserék komplett földharcok voltak. Szép volt, jó volt, ennyi volt.


Legközelebb ha babát szeretnék, az majd az unokám lesz. Jóóóóó pár ev múlva.

2023. máj. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Nem. Sokkal nehezebb most. A kedvenc korszakom a gyerekek 1-1,5-2 éves kora volt. Akkor még 💯 -ban cukik
2023. máj. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Vállaltunk 3. babát. Ő még nagyon nagyon pici (2 hetes), van egy sulis meg egy nagycsoportos ovis. De 2 évig mondtam, hogy hiába vágyok 3. babára, nem csinálnám még egyszer végig így, hogy már nagyobbak. Azért könnyebb volt egy utazás is vagy akármi már. Csak a vágy is egyre erősebb lett 3. babára és lett is. :)
2023. máj. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
A kicsi elsős, a nagy harmadikos, visszasírom a babás időszakot minden borzalmával együtt, sokkal jobb volt, mint most!!!!
2023. máj. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


1-es, én is így vagyok.


2-es, most mennyi idősek, és mi miatt nehéz?


3-as, nálam pont fordítva van, ahogy megyünk előre az időben, úgy csökken a vágy egy harmadikra :D Tök jó, hogy nektek maradt rá energiátok, és be tudtátok vállalni. Én azt kívánom, bár lenne, mert három volt az elképzelés, de egyszerűen nekünk nincs.


4-es hát ez nem hangzik jól, mi az konkrétan, ami miatt most sokkal nehezebb?


Nálunk most elsős a nagy, és most kezdi az ovit a kicsi. Én nagyon szeretem a naggyal ezt az időszakot, azt gondoltam, hogy pár év múlva meg még jobb lesz, de akkor ezek szerint egyáltalán nem biztos. Érdekelne, hogy milyen nehézségek vannak kisiskolás korban.

2023. máj. 2. 08:50
 6/8 anonim ***** válasza:
4,5 èves kőzépsős lányom heti tőbbször kel és olyan dacos, mint korábban sosem🤷🏻‍♀️
2023. máj. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy lassan 11 éves fiam és egy 2,5 éves lányom van. Nem vállalnék már újra gyereket, elég volt, jó, hogy a kicsi is már egyre önállób, folyékonyan beszél, vége a pelenkás időszaknak. A lányom ugyan dackorszakos, de az semmi a fiam kiskamasz korszakához képest. Állandó visszabeszélés, ellenkezés, "majd, mindjárt, jó, de...." és társai. Sértődékeny, utálatos. Ez tényleg nehezebb, mint a dackorszak.
2023. máj. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk 7 és 5 évesek voltak a nagyok, mikor a megérkezett a harmadik babánk. Sokkal egyszerűbb volt már ekkora gyerekek mellett a babázás, de a nettó szívás része akkor is szívás: az elején a durva hasfájós-sírós hat hét, az éjjeli nem alvás, a sűrű szoptatás és az évekig tartó pelusozás. Én most kezdem látni az alagút végén a fényt: most a harmadik picurkánk is elmúlt 3 éves, szobatiszta, beszél, kifejezi magát, ezzel lassan megszűnnek a sírások, persze, a dackorszak még masszívan tombol, de abban is érzek már javulást egyszerűen azért, mert megtanulta kifejezni magát, igaz, ezzel elkezdődőtt a nonstop beszéd időszaka a miért kérdésekkel, de ez már így istenes.

Hármat terveztünk, sosem vállalnék újra babát, ennyi (kb. 10 év) bőven elég volt a kisgyerekes létből, legközelebb az unokákkal (remélem, újra lesz erőm🙂).

2023. máj. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!