Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá az 5 éves...

Hogy vegyem rá az 5 éves lányomat, hogy levágassuk a haját minimum vállig érőre?

Figyelt kérdés

Nagyon szép haja van, de estére úgy összeáll neki hátul, hogy minen reggel sírással-kiabálással telik a reggel, úgy összeáll neki. Hiába fonom be, hiába fogom össze, úgy is összegabalyodik. Már a legdrágább szert is megvettem a hajára, de semmi. A konttyal meg az a baj, hogy fáj tőle a fejbőre reggel.

4 hónappal ezelőtt elvittem fodrászhoz, a feneke alá érő hajából levágattam neki 15 centit, és oltári nagy hisztit csapott. Meg utána napokig sírt, durváskodott, meg hisztizett, mert levágattam annyit a hajából.


2021. aug. 8. 11:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%

LEvágatod a haját olyan hosszúra, ahogy kezelhetö, utána megint dorcázik egy ideig és ennyi.

Nálunk az volt a megállapodás, hogy akkor lehet hosszú haja, ha egyedül rendben tudja tartani úgy, hoyg szerintem is rendes legyen.

2021. aug. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%

Mondjuk a kontyot ki kell bontani ejszakara....

Közlöd vele, hogy Juli, ha megegyszer ordítasz reggel, amikor fesullek, megyünk és levágatjuk a hajadat. Enyhi.

2021. aug. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
Lehet, hogy göndör haja van? Azt nem szabad fésülni, és ha rosszul kezelik, eltörhet, rasztásodhat.
2021. aug. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
37%

Ha nem tudod meggyőzni, már pedig te vagy az anyukája, meg kéne tudni beszélni vele, akkor pár reggel kíméletlenül kifésülném. Tudod úgy, hogy nem fogsz rá a tövére. Hidd el pár nap és belemegy a hajvágásba.

De szerintem nem kéne opció legyen, hogy " nem engedi" vagy hisztizik.

2021. aug. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
64%

Nekem is gyerekként nagyon hosszú hajam volt. Utáltam fésülködni, hajat mosni. Anya mindig tépte a hajam, siettünk, hajmosásnál is belement a sampon a szemembe, de nem engedtem volna levágatni.

Most 20 éves fejjel kb.térdig érő hajam van. Ilyenkor nyáron lófarokba van a hajam, reggel - este kifésülöm. A "titok" a normális hajkefe ami nem tépi ki a fél hajamat, mert hiába vettem én is mindenféle csodaszert ha a fésű a borzasztó. Illetve nekem a tarkómnál nagyon sűrű a hajam, havonta ritkítja a fodrász mert 1 nap alatt simán berasztásodik, így a hossza megmarad de hátul kevesebb van amit senki nem vesz észre. Ha emellé egy kicsit is göndör a haj másképp kell kezelni.

2021. aug. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%
Ha nappal copf és fonat, olyan Lara Croft-osra, éjjel meg egy sima laza fonat?
2021. aug. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%

Osszefonom hatul a hajat es levagom

5 eves ergo nem erdekel h hisztizik miatta

Megno ugyis

2021. aug. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%

Hogy kéne rávenni? Egy 5 évest? Úgy hogy megfogod és elviszed a fodrászhoz.

Hát öcsém, a 6 évesek 10 év múlva vilaguralomra törnek ilyen nevelés mellett...

2021. aug. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
Nálatok is a gyerek parancsol...
2021. aug. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
59%

Két gondolatom támadt:

1. Esetleg az nem motiválná, hogy segítsen egy másik kislányon és elajándékozná a haját?

2. Ha együtt mennétek és mindkettőtöknek levágnák?

2021. aug. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!