Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A nagyszülők nem segítenek,...

A nagyszülők nem segítenek, pedig lenne rá lehetőség?

Figyelt kérdés

Nem a nagyszülők feladata persze a gyerekre vigyázni, de annyira frusztráló, hogy elvileg nálunk minden nagyszülő imádja az unokát, állandóan kérdeznek róla, képeket kérnek, mondják milyen jó lesz később ha náluk lesz az unoka, mégse tesznek semmi erőfeszítést, hogy többet lássák őt. 1 éves a kisfiam, és a nagyszülők mindkét oldalról kb havonta látják, pedig nincs hatalmas távolság. Mindig nekünk kell menni, mert nekik macerás ideutazni (van autójuk pedig). Egyáltalán nem tudjuk rájuk bízni a gyerkőcöt, mert sose érnek rá. Szerencsére a férjem kiveszi a részét mindenből, így ketten megoldunk mindent, külön külön ki is tudunk mozdulni, de együtt kettesben soha semmi.


Nektek nem esik ez rosszul, akik hasonló helyzetben vannak? Én imádtam a nagyszüleim, de valószínű a kisfiamnak soha nem lesz ilyen kapcsolata a nagyszüleivel. :(


2023. máj. 3. 10:33
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
87%
Mi akadályoz meg abban, hogy ezekre a dolgokra őszintén rákérdezz a szüleidnél ill. párod az ő szüleinél?
2023. máj. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Én elfogadtam, hogy ez van. Biztosan szuper, ahol működik a család ilyen formán, nekünk nem ez jutott.
2023. máj. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
92%

Mivel még csak 1 éves könnyen változhat a helyzet, kapcsolat amikor már nagyobbacska lesz a gyerek és így a nagyszülők több közös programot tudnak majd vele csinálni. Én még nem temetném a dolgot, még kialakulhat csodás kapcsolat a gyerek és nagyszülők között.

Amúgy nézőpont kérdése, sokan a havi egy alkalomért is már összetennék a két kezüket.

A kicsi megszületése előtt is ilyen aktívak voltak a nagyszülők? Ha igen, akkor nem elvárható, hogy kaszát - kapát eldobjanak. Az én anyukám és apósom is dolgoznak még, nem is várom el tőlük, hogy éjjel nappal unokázzanak.

Illetve jeleztétek már nekik, hogy ti örülnétek, ha néha otthagyhatnátok a kicsit, hogy kettesben legyetek. Lehet csak kérni kéne és többet segítenétek.

2023. máj. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
89%
Nálam a szüleim ilyenek és hatalmas a kontraszt a férjem szüleihez képest. Fáj, de nem tudok mit tenni. Illetve legalább látom, hogy a saját elakadásaim hol gyökereznek..
2023. máj. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
34%

Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a férjem anyukája nemcsak szavakban, de tettekben is él-hal az unokákért, bármikor átjön, Rá bízhatom Őket, tényleg nagy segítség, egyetlen hátránya, hogy nem vezet autót, de ez legyen a legnagyobb problémám!

A saját anyukám is nagyon szereti a gyerekeimet, jön is hetente, de Vele azért beszélgetnem kell arról, hogy nagymamáként (szerintem) milyen kötelességei vannak/lennének. Biztosan kiveri majd valakinél a biztosítékot a megfogalmazásom, hogy egy nagyszülőnek kötelességei vannak, de vállalom: amikor gyereket vállalok,azt is vállalom, hogy egyszer nagyszülő is leszek, a feladataim, felelősségem, kötelességeim nem érnek véget azzal, hogy felneveltem a gyerekemet.

Az a szomorú, hogy ezt anyukámnak kellene a legjobban tudnia: fantasztikus nagyszüleim voltak, akikre anyukám bármikor számíthatott, ha beteg voltam, amikor suliszünet volt stb. Egész napokat voltam a nagyszüleimnél, ha a szüleimnek láb alatt lettem volna. Ehhez képest anyukám nem mindig remekel,de én erről nyíltan beszélgetni szoktam Vele, rá szoktam kérdezni, Ő miért viszonyul ilyen furcsán ehhez a kérdéshez.

Kérdezd meg Te is nyíltan a szóban forgó nagyszülőt!

2023. máj. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
90%
Én elfogadtam, hogy anyósomék ilyenek voltak, azt viszont elég nehezen vette be a gyomrom, mikor az unokákat szidták, hogy miért nénizik, bácsizzák őket... Mikor szóltam nekik, hogy talán úgy kellett volna velük viselkedni mint a nagyszülők, akkor após kereken közölte, hogy nem hülyék ők, hogy más kölyke után rohangáljanak, ha már a sajatjaiknál megúszták (leginkább a nagyszülők nevelték őket). Ezzel mindent megbeszéltnek vettem, többet nem kerestük a társaságukat.
2023. máj. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen, kolbász.
2023. máj. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk is ez van. Anyósom sajnos nem igazán jön, nem segít semmiben. Soha nem vigyázott még a kicsire, pedig ő is most lesz 1 éves.

Sajnos az én szüleim már nem élnek. De az én anyukám pont nem ilyen volt.

Én bíztam benne, hogy majd anyósom örülni fog, hogy itt van az unoka, mert a többi unokája 180 km-re van, évente néhányszor látja őket. De nagyon úgy tűnik, neki ennyi elég is.

Nyilván ha mi vinnénk állandóan, akkor biztos vigyázna rá. De 35 négyzetméteren laknak hárman. Nem igazán élhető a lakás. Nem fogunk még mi is odatelepedni. Szoktunk menni, de borzasztóan kényelmetlen, hogy pl.csak az ágyukra lehet leülni. A lakásban nincs más lehetőség leülni. A konyhában se. Enni is az ágyon ülve kell. Szóval tényleg elég kényelmetlen.

A férjemet is zavarja, hogy ilyen az anyukája. De köztük se volt soha szoros a kapcsolat, szóval valahol már megszokta. Nekem nehezebb, nekem nagyon szoros kapcsolatom volt anyukámmal. Nekem fura, hogy egy nagymama ennyire érdektelen.

Szerencsére van egy barátnőm, aki olyan, mintha a nővérem lenne. Ő szokott segíteni nekünk.

2023. máj. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Az a legszomorúbb, hogy én sem gondoltam, hogy anyukám ilyen lesz, mert nekünk mindig szoros volt a kapcsolatunk. Egyébként próbáltam mondani nekik ezeket a dolgokat (főleg az én szüleimnek), és mindig lelkesen mondják, hogy ők bármikor szívesen vigyáznak rá, csak menjünk, vigyük, de amikor dolgunk akad, hirtelen sosem érnek rá. :( Amúgy igen, apósomat leszámítva mind dolgoznak még, de hétvégén otthon vannak. Bízom benne én is, hogy hátha változik ez majd idővel, ha a kisfiunk idősebb lesz.
2023. máj. 3. 11:12
 10/32 anonim ***** válasza:
45%

9-re:

Hát amikor lelkesen mondják, hogy bármikor szívesen vigyáznának a gyerekre, akkor emlékeztetni kéne őket a konkrét esetekre, amikor elutasították a segítség adását. Vagy az elutasításkor emlékeztetni őket korábbi lelkes fogadkozásukra.


Nekem döbbenetes, hogy a gyakoris kérdezők mennyire nem tudnak kommunikálni családtagjaikkal, legközelebbi hozzátartozóikkal - akikkel elvileg nincsenek is rossz viszonyban. :-(

2023. máj. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!