Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A nagyszülők nem segítenek,...

A nagyszülők nem segítenek, pedig lenne rá lehetőség?

Figyelt kérdés

Nem a nagyszülők feladata persze a gyerekre vigyázni, de annyira frusztráló, hogy elvileg nálunk minden nagyszülő imádja az unokát, állandóan kérdeznek róla, képeket kérnek, mondják milyen jó lesz később ha náluk lesz az unoka, mégse tesznek semmi erőfeszítést, hogy többet lássák őt. 1 éves a kisfiam, és a nagyszülők mindkét oldalról kb havonta látják, pedig nincs hatalmas távolság. Mindig nekünk kell menni, mert nekik macerás ideutazni (van autójuk pedig). Egyáltalán nem tudjuk rájuk bízni a gyerkőcöt, mert sose érnek rá. Szerencsére a férjem kiveszi a részét mindenből, így ketten megoldunk mindent, külön külön ki is tudunk mozdulni, de együtt kettesben soha semmi.


Nektek nem esik ez rosszul, akik hasonló helyzetben vannak? Én imádtam a nagyszüleim, de valószínű a kisfiamnak soha nem lesz ilyen kapcsolata a nagyszüleivel. :(


2023. máj. 3. 10:33
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj kérdező, az én anyósom gyerekeit szó szerint a nagyszülők neveltek fel. 1 éves koruktól, csak hétvégén vitték haza a férjemet és a húgát. Na most anyós kB 3 látta az 5 éves gyereket, és 0 percet vigyázott rá. 😂 Nem keresi, nem eroltetjuk.
2023. máj. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
Szerintem az is rengeteget ràtesz az ilyen jellegű problémákra, hogy ma már a nyugdíjkorhatár sokkal magasabb, így sok nagyszülő még dolgozik. Ez természetesen nem kifogás, aki akar két állás mellett is besegít és unokázik. (Tapasztalat) viszont tény. Hogy nagyon sok ember kényelmes és munka mellett nem akar még unokázni is. Emlékszem gyerekkoromban sokkal fiatalabban szültek a nők, de már nyugdíjasok voltak a nagyszülők, így ráértek egész nap. Nem volt ilyen gond. Ma sokkal később szülnek a nők, de mêg mindig dolgoznak a nagyszülők. Azért ez tényleg sokkal másabb. Mint régen.
2023. aug. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!