Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2023.-ban mennyibe kerül egy...

Bogica0616 kérdése:

2023.-ban mennyibe kerül egy egészséges baba havi kiadása tápszeres táplálás esetén? Illetve a babakelengye nektek mennyibe került?

Figyelt kérdés
2023. máj. 3. 16:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%

4 hónapos a babám.


Babakelengye: mindent újan vettünk, 600.000 Ft volt. Emellett 300.000 Ft a magán terhesgondozás+babamozi+magán genetikai ultrahangok, szóval születése előtt elment 900.000 Ft minimum.


Születése után:

Tápszer: ~ 20.000 Ft havonta

Pelenka/popsitörlő: ~ 15-20.000 Ft havonta

Ruhát most rendeltem pl. 20 ezerért újan, de előző hónapban 5 ezerért megvettem adott méretből a teljes ruhatárát. Mikor hogy.

Játék/egyéb: most kapott 25.000 Ft értékben játékot és könyvet, amúgy nem szokott, csak amik eddig voltak már nem kötötte le, kinőtte őket.


Orvoshoz/fejlesztésre külön nem kell hordanunk, a rezsi része elhanyagolható. Fürdetőből, popsikrémből azt használjuk, amit megvettem születése előtt, ezek lassan fogynak. Ezen kívül 2 havonta kell új D vitamin, Eurovitet szed, a gyerekorvos felírja, így igazából nem tétel. Szed vasat, folsavat, Cebiont, ezek is kb. 5000 Ft max., egyben, illetve fájdalom/lázcsillapító amit összesen megvettünk neki, az is 5000 Ft körül van.


Ami drága, azok a választható oltások:

Rotateq: 17.000 Ft

Neisvac-C (támogatott, dobozáras): 300 Ft

Bexsero: ~30.000 Ft, patikától függ.


Előző hónapban mindhármat meg kellett venni, ebben a hónapban csak a rotát kapja majd.

2023. máj. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%

Nagyban függ az igényszintetektől.


Nálunk tápszer havi 28 ezer

kb minden hónapban van választható oltás az elején, mire mindent megkapott kb 130 ezer volt

babúszás, kerekítő, ringató havi 40 ezer

pelenka/popsitörlő nekünk havi 30-35 ezer, de ki lehet hozni olcsóbban is ha nem érzékeny a bőre, zsákos pelenkával meg kínais popsitörlővel.



tényleg rengeteg mindentől függ, van akinek havonta 500 ezer is kevés, mások kihozzák havi 40 ezerből


Babakelengye mindennel együtt 800 ezer(volt amit újonnan, volt amit használtan vettünk)

2023. máj. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Várok még szívesen véleményeket.

Nagyjából kell 700000ft a kelengyére. Orvos már most 100000 Ft és csak 13. Hétben vagyok! Arra kell még vagy 5-600000 Ft.

És az első 1 év átlagban olyan 60000 Ft lehet?

2023. máj. 3. 17:19
 4/13 anonim ***** válasza:

Nagyon változó, pl babakelengyébe mi csomó mindent kaptunk vagy használtan vettünk, de olyan 300 körül így is elment rá legelső körben. Újonnan csak a babakocsi amit vettem lett volna 200, én 60-ért vettem. Hordozókendőt is kaptam, ahogy néztem a jók ott is simán 30-40 felett kezdődnek. A kiságyat is ajándékba kaptam (használt). Csomó ruhát is kaptam előre. Szóval ez a 300 kb egy új szekrénysor, meg pár ruha amit én vettem. Meg olyan apróságok összeadódnak, mint babakád, textilpelusok, új matrac az ágyába, babafészek, kiságyforgó, cumisüveg, stb. Ha az ember tényleg mindent magának vesz meg újonnan, az minimum 600 körül lehet, de még ez is akkor olcsóbb cuccokkal. Meg persze attól is függ, hogy mi van meg alapból (ugye nálunk pl ruhásszekrény nem volt, de lehet másoknál az akad otthon felesleges).

Aztán első otthon töltött napunkon a férjem még kapásból 30.000-et ott hagyott a Brendonban, mert kellett mellszívó (én egy olcsóbb kézit vettem, ha gépit veszel az sokkal drágább). És még sorban derültek ki hiányosságok, pl amit használtan szereztem ruhacsomag, abban leginkabb nyitott aljú nadrágok, zoknik meg felsők voltak. Én meg rájöttem, hogy jobban szeretem a rugdalózókat ahol ott a láb rész is, nem kell külön zokni. Úgyhogy kb csak a bodykat használtuk igazán az első körben szerzett ruhákból, vettünk új rugikat, ellenben egy csomó kisnadrág meg kis póló kihasználatlan maradt teljesen.

Terhesgondozásra én államiba jártam, egyedül egy kombinált tesztet fizettem, az 30.000 körül volt. De ez is olyan, hogy nekem problémamentes terhességem és vastag bőröm volt. A kórház legbunkóbb orvosához jártam, hozzá legalább soha nem kellett sokat várni, aztán teljesen elégedett voltam így is, havi egyszer öt percet töltöttem nála és csókolom. De ahol problémás terhesség van, vagy órákat kell a vizsgálatra várni ott nem feltétlen opció ez a verzió. Akkor el lehet tapsolni egy-két millió forintot is akár csak a terhesgondozásra meg a szülésre.

A többit így egyben nem számoltam, de az első válasza korrektnek tűnik. Mondjuk nálunk Rotára és Bexsero-ra van kerületi támogatás, azt hiszem az ár 70%-át visszakaptuk.

Most 3 hónapos múlt, elkezdtem babaúszásra hordani, az heti egyszer 7000 Ft. De lehetne többször is vinni akár.

A gyerekkel is minden orvosi vizsgálatot államiban intéztünk eddig, teljesen korrekt volt mindenki. De pl bőrgyógyászatra már 2 hete próbálok időpontot szerezni neki, már úgy voltam vele hogy elviszem magánba, aztán egyszer csak felvették a telefont a kórházban. Viszont babás csoportokban sok olyat olvasok, hogy az alap UH meg ortopédiai vizsgálat is kb megoldhatatlan államiban, nemhogy még ha valami plusz is kell. Ezekre is lehet csengetni szépen a pénzt ha az állami nem működik.

Úgyhogy bocsi, hogy ilyen katyvaszosan válaszoltam, csak azt akartam érzékeltetni, hogy ki lehet hozni kevésből is, meg sokból is. Pl lehet venni használtan egy 60l-es zsákkal ruhát 5000-ért. Vagy el lehet menni a Brendonba, és lehet venni 1 db új rugdalózót 5000-ért. Ezért ilyen átlag leírást nem nagyon lehet adni.

2023. máj. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%

Hát én pl dokira nem fizettem.

Nekem megfelelt a tb ellátás.


Babakelengye:

Kiságy 10ezer

Babakocsi, 30ezer

Ruhák az első 3 hónapra 10ezer

Pelus, popsitörlő, krém, stb. Durván 15ezer.

Tápszer. 20körül


Pihenőszék, babaöböl, adamo... ezeket mind úgy kaptam.


Megtehettem volna, hogy mindent megvegyek újan. Azt is, hogy magánkórházba szüljek. De én feleslegesnek tartom.

2023. máj. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez attól függ, hogy miből milyet szeretnél a babádnak. Nálunk 30 alatt nincs nőgyógyász maganban, 2 gyerekkel végigcsináltam már a terhesgondozast és kb. 7 alkalommal kellett mennem a 3. trimeszterig aztán meg 2 hetetne. (veszélyeztetett voltam) Átlagosan összesen 12-13 alkalommal... arról ne is beszéljünk, hogy havi 15 a vitamin, havi 20 kb a többi gyogyszerem, szóval igen, nálam is inkább több volt a terhesség, mint kevesebb.


En megértem amúgy azt is aki feleslegesnek tartja a magánorvosi ellatast, de én sajnos habituslis vetelő vagyok, így nem kockaztattunk, mert a 2 terhességem előtt után és között összesen 9 vetélésem volt (7-16.heti vegyesen :( )


Ha mindenből újat veszünk, akkor sem mindegy milyet. Prémium vagy sima átlagos.. a tápszer is olyan dolog, hogy pl én a gyereknek teljes áron vettem, mert amit felirtak azt nem ette meg, de volt olyan bnom akinek a gyereke tejfeherje allergias volt és havi pár 1000 ftert kapott tápszert a gyereke mert gasztros adott neki támogatást rá.

2023. máj. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Tápszer a mostani árakkal van?


( máj 1-től jelentős emelés volt)


Leírnátok hány dobozt jelent, hogy leheasen vele kalkulálni?


Bocs az off miatt

2023. máj. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én még az emelés előtti árral írtam. Most a 4 dobozt vettem 17.600 Ft-ért. Még nem olyan régen kezdtük a tápszerezést, így nem tudom egyelőre, hogy elég-e egy hónapra a 4 doboz.
2023. máj. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy, hogy mekkora a tápszer, mert nekünk volt 400; 500 és 800g-os kiszerelés is. Elsőre HA aztán HA AR aztán sima 2es tápszert kapott.
2023. máj. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok megnéztem az árakat. Értekeztem másokkal is. A 800 g-os ból. 5,8 liter tápszer lesz nagyából. Ez a lactogen pl: 3300 ft normál támogatásra, ez sima tápszer, nincs semmi különleges jellemzője.

A HA egyéb laktóz vagy tejfehérje mentes tápszerek átlagosan 400-450 grammos kiszerelésűek. Igy kb 2,4-2.5 liter tápszer lesz egy dobozból. Ezek nagyából sima támogatással 2200-2500-ra jön ki az ára. Talán ezekre lehet még speciális igény esetén közgyogyra kapni az nyilván ingyenes, ha felírják.

2023. máj. 12. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!