Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennél ebben az esetben ?

Mit tennél ebben az esetben ?

Figyelt kérdés

Tegnap a férjemmel beszélgettünk hogy mi lenne ha “becsúszna” a 3. baba . Van már 2 gyerekünk és többet nem tervezünk . Én kijelentettem hogy nem tartanám meg bármennyire is fájna elvetetni de 2 gyerek úgy érzem pont elég anyagilag és mindenhogy. Ő azt mondta hogy szerinte ez gyilkosság és hogyha abortuszra mennék elválna tőlem . Nyilván védekezzünk , nem vagyok terhes viszont meglepett hogy így gondolkozik . Te hogy döntenél adott esetben ? Bevállalnád a 3. gyereket és együtt nevelnéd a férjeddel őket vagy vállalnád hogy egyedülálló szülő leszel 2 kis gyerekkel ? Abortusz vagy válás ?

Köszönöm ha válaszolsz



2023. máj. 4. 13:48
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
65%
Elgondolkoznék, hogy biztosan jó férfinak szültem-e gyereket. Az abortusz=gyilkosság majmoktól a hideg kiráz.
2023. máj. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
97%

Én nem is értem, hogy ez miért csak most került elő.

Szerintem alap, hogy a szexuális élet megkezdésénél megbeszéljük az esetleges lehetőségeket és az abortusz is szóba jön. Ekkor kiderül, hogy mindkét fél hogy vélekedik.


Nem tudom elképzelni, hogy házasok vagytok x éve és még sosem jött elő a téma. Ha nem is a saját életetek kapcsán... voltak már tüntetések az ügyben, alig egy éve még a szívhang törvény kapcsán is tudtatok volna beszélgetni erről.

2023. máj. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem bevallalnam és nevelnenk őket. Nekem egy gyerekem van, és eü ok miatt nem is lesz több. De azt gondolom ha van már két gyerek és becsúszik a harmadik és nincs eü, vagy anyagi gond, akkor megszulnem.
2023. máj. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
96%

Ha nem akarok gyereket, akkor nem lesz, bárki bármit is mond. Mondjuk elképzelhetetlen a számomra is, hogy x év együttlét, házasság alatt nem jött szóba még soha ez a kérdés. Gyermekvallalas, fogamzásgátlás, vallás- ezek alap kérdések, a kapcsolat csak akkor tud működni, ha ezekben egyet ért a két fél.

Amúgy igen, ezek után en evidensen egyedülálló anya lennék

2023. máj. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
2. Válaszolónak írom hogy tudtam hogy gyilkosságnak tartja , volt róla szó . Azon a részén lepődtem meg hogy 2 gyerek után képes lenne elválni egy esetleges abortusz esetén .
2023. máj. 4. 14:07
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ezen nincs mit meglepodni. Ha gyilkosság akkor tartja, akkor annak tartja akkor is, ha mondjuk a hatodik gyerekkel esnel teherbe. Érdemes lenne így valami kombinált módszert használni
2023. máj. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Miért lepődtél meg? Aki gyilkosságnak tartja annak mindegy, hogy első vagy harmadik gyerek akit megölnek. Aki nem, annak nem számít gyilkosságnak akkor sem ha az elsőt veteti el, az sem ha a harmadikat. Ez a vélemény nem változik.
2023. máj. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
87%

Nem volt váratlan a reakciója, csak eddig nem akartál belegondolni, mi történne, ha tényleg megesik a baj. Csak a válás elkerülése miatt nem szülnék, mert nekem a gyerekvállalás többet jelent ennél. Ha el akarna válni, akkor mehetne Isten hírével.


Mi is megbeszéltük az elején, hogy 2 gyerek lesz, és ha védekezés ellenére is megfogan egy harmadik, akkor elvetetjük. Ha elsőre ikrek lennének, akkor egy szülés lesz és megállunk. Egyetértettünk és így vágtam bele a családba. Már van két gyerek, ha úgy alakulna, akkor mennék műttetni, ez egyértelmű.

Nálatok te hibáztál, hogy nem mélyedtél el időben a témában a férjeddel.

2023. máj. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
77%

Miért meglepő? Én is megmondtam a férjemnek még jóval az esküvőnk előtt, hogy nem megyek abortuszra, legyen szó akárhanyadik gyerekről, és megmondtam azt is, hogy csak akkor vegyen el, ha ez neki rendben van. Két gyerekünk van, ha becsúszna a harmadik, megtartanánk. Ha neki ez nagyon nem lenne rendben, elmehetne elköttetni magát (egy férfinél rutinműtét, és visszafordítható, egy nőnél sokkal nagyobb szívás, és nagyobb az esély petefészekelkötés után is a terhességre, kb. 5-10 év után).


Az, hogy mit tennék a te helyzetedben, nem tudom. Nem tudom, mennyire nem akarsz pl. még egy gyereket. Van, aki annyira nem, hogy akár el is válna, de inkább az abortusz. És van, aki meg inkább bevállalná. Aki a magzatot nemcsak egy sejtcsomónak tartja, hanem már azt is a gyerekének tekinti, persze, hogy inkább elválna attól, aki kvázi az ő szemében megölné a gyerekét.

2023. máj. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
20%

Én azt gondolom, hogy ez parttalan vita, amiről ha eddig nem tettétek, mostmár teljesen felesleges vitatkozni és gondolkozni. FELELŐS védekezés mellett annyira pici az esélye a teherbeesésnek, hogy amúgy is felesleges... Nem akartok több gyereket, védekezzetek, ennyi.

Fogalmam sincs hogy döntenék. Az aktuális élethelyzetünkön múlna, hogy melyik utat választanám. Mivel mégcsak egy gyerekünk van és szeretnénk mégegyet, nagyon beleképzelni sem tudom magam a helyzetbe, mellesleg az ember véleménye idő közben is változhat. Lehet neked megjönne a kedved a babázáshoz, vagy neki menne el tőle függetlenül az elveitől és nem kényszerítenétek egymást adott szituba, hanem megtudnátok beszélni. Sosem tudhatod.

2023. máj. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!