Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt köztetek olyan, akinek...

Volt köztetek olyan, akinek lakásban élve szenvedés volt gyereket nevelni, de kertes házban jobb lett a helyzet?

Figyelt kérdés
Nekem sajnos most az, egy dackorszakos 3 évessel és egy csecsemővel járkálok el a játszóra ahol állandóan tömeg van, remélem, hogy kertes házban egyszerűbb lesz a helyzet, bár még sokat kell várni a költözésre.
2023. máj. 4. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
3 év alatt lett volna egyszerűbb kertesben. 3 év felett a lányom igényelte a társaságot, nem volt elég neki a kert, a kicsi meg még ~1,5 évig kicsi volt társaságnak.
2023. máj. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül.

A gyereknek gyerek társaság kell, a kertben az meg nincs..

2023. máj. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs kert, en pont nem is szeretnek mert csak plusz munka van vele, és nem érdekel igazán a kertészkedés. Kisfiam 3 éves, minden nap órákat vagyunk még a játszon parkban, biciklizni ovi után. A mamánál van kert de egyedül nem sokat játszik ott sem, kicsit homokozik, segít a kertészkedésben, aztán hamar mondja, hogy menjünk biciklizni, játszóra, az sokkal izgalmasabb neki.
2023. máj. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gyerekfüggő is. Mi a húgommal órákat homokoztunk még iskoláskorunkban is. Az öcsémnél már nem emlékszem pontosan, de szerintem ő is sokat játszott kinn 3 éves kora után is. Nem is igazán volt a közelben játszótér. Kicsit nagyobb korunkban már az utcában lakó többi gyerekkel eljártunk biciklizni (felnőtt nélkül).
2023. máj. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Hát ha van társaság a kertben, akkor jobb, mint a szobába zárva rohangálni. De csak a kerttől nem fogja elfoglalni magát jobban. Akkor költözz kertesbe, ha ti felnőttek szeretnétek kertet.
2023. máj. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kertes házban nőttem fel, egyszer nem voltam csak úgy játszani a kertben. Bandázni akartam.

Kertesben kezdtünk a férjemmel, de nem tudtuk ugyanez miatt kihasználni, csak a meló volt vele. Most nincs kert, százszor jobb.

De nagyon gyerekfüggő, az tuti.

2023. máj. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi most lakásban lakunk, nem kín a gyereknevelés, pedig hasonló korúak a lányok, 3 a nagy és fél éves a kicsi. Tény, hogy sokat vagyunk lakáson kívül, de ez valóban segít.

Mi nyáron költözünk kertesházba - de kicsi lesz a kert. Kis gyerek-kis kert-kis gond :D Pont arra lesz elég, hogy nyáron tudjanak pancsolni meg legyen kint valami hinta-csúszda, hogy ha nincs kedvünk játszótérre menni, akkor legyen valami alternatíva, de egyébként nem várom a kerttől, hogy bármiben is könnyítsen az életünkön. Kényelmes lesz sok szempontból, de attól még ugyanúgy el kell mennünk majd a közeli játszótérre, ha igazán le szeretném fárasztani a nagyot. De szeptembertől ovis lesz úgyis, na attól már várok változást bőven, azért ott már egészen biztosan lesz soksok szociális élménye, lehet, hogy túl sok is :D

2023. máj. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%

Jobb sokkal a kertes, azert nem kell mindig öltözködni, cihelődni a játszótérre.

Nyilvan járunk mi is játszóra, de nem minden nap

Dolgozunk is, nem is tudunk minden nap munka, ovi után oda rohanni.

De a gyerek elvan a kertben is, trambulinozik, rollerezik, homokozás, kutyázik, kertészkedik velünk. Sokkal jobb mint bent a házban. Amúgy se vagyok oda a játszóért, jópofizás meg társai nekem nem jön be, de nyilván miatta azért jarunk ha úgy van..

2023. máj. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Na én is pont erre gondoltam mint a 8as. Sajnos itt délután amikor elhozom bölcsiből a nagyfiam, már annyira tele van a környékbeli összes játszó, hogy az életkedvem is elmegy. Szoktunk azért járni, persze, mert a gyerek érdekeit tartom szem előtt, de ha lenne kert, legalább minden délután biztos pont lenne, hogy még kint játszunk 2 órát. Arról nem is beszélve, hogyha éppen "megőrül" a lakásban, a kertbe kivinni 2 perc alatt megvan, nézni, hogy van-e hely a focipályán, játszótéren, stb... Meg az is hozzátartozik a dologhoz hogy itt a belvárosban életveszély egyszerre tolni a babakocsit és figyelni az éppenhogy biztonságosan közlekedő 3 évesre, ezért nem is szorgalmazom hogy ilyenkor ő biciklivel jöjjön, pedig szereti, és sajnos így ez szinte mindig kimarad.

Szóval nekem sokkal egyszerűbbnek tűnik, ha van kert, de ez persze nem jelenti azt, hogy nem fogunk játszóra járni. Még edzésre is be szeretném majd íratni ettől függetlenül.

2023. máj. 5. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!