Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnak ma is kis...

Miért vállalnak ma is kis lakásba, közös szobába több gyereket?

Figyelt kérdés

Alapvetően arra gondolok, amikor a szülőknek nem is célja hosszú távon tovább költözni nagyobb otthonba, hanem úgy vannak vele, hogy jó lesz 2-3 kamasz gyereknek majd egy szobában meg 5-en lakni az 50 nm-es panelban.


Tehát nem az a kérdés, miért oda születnek meg a gyerekek, hiszen nyilván nem egyszerű lakást venni, de azért azt gondolom, manapság a külön szoba, a saját privát tér bizonyos kor felett alap, nem kell Iphone meg Nike cipő meg tökömtudjamicsoda, de hogy sokan alapból úgy indulnak neki, hogy nem is cél a külön szoba...


Bevallom, egy videó ihletett meg most hirtelen, a YouTube dobott fel valami home tour videót egy 7 gyerekes anyuka otthonában, ahol 3-4 gyerek lakik egy szobában, és próbálja magyarázni, hogy ez de jó, mert szeretik egymást a gyerekeknek, blabla.... Hát 5 évesen nyilván elvannak egy szobában, de 15 évesen....?



2023. máj. 9. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Nézd, Kolompáréknál Szabolcsban egyszobás lakásban 7-10 gyerek is felnő.

Minden csak viszonyítás kérdése.

2023. máj. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Egyéni igények kérdése. Pont mostanában beszélgettünk erről a szüleinkkel egy családi kaján. Anno, amikor mi voltunk gyerekek, semmi különös nem volt abban, hogy emberek 2 szobás panellakásba vállalnak gyereket és nincs igény külön szobára, meg külön nappalira és hálószobára. Ahogy abban sem, hogy nem járnak évente külföldre nyaralni, vagy úgy egyáltalán soha sehova. Örültek, ha apukát nem akkor hívták be katonának, amikor már megvolt 1-2 gyerek, ezzel szinte veszélyeztetve a család megélhetését.

De ha mégegy generációt visszatekintünk, a nagymamám mindig emlegeti, hogy régen csak egy szobát fűtöttek és ott aludt az egész család, mégis normális felnőtt lett az emberekből (most azt hagyjuk, hogy valahol mindenki sérült). Teljesen elképedt mennyit változott a világ, mert nekünk már igényünk volt a családi házra, amikor megszületett a kislányunk.

Ma nekünk már fura, hogy pl. az egész család 10+ évig egy szobában aludjon. Az is fura, hogy a gyerekek úgy nőnek fel, hogy egy szobában laknak. Másnak meg ez maradt a természetes. Nem hiszem, hogy ezzel gond lenne.

Egyébként szerintem nagyon fontos az is, hogy milyen környezetben van mindez. Mi lakótelepen éltünk anno nagyon sokáig gyerekként, a férjem onnan is repült ki. Szinte csak aludni jártunk haza. A lakótelepen minden ott van az ember szájában, szerintem tök jó kis életterek vannak, vagyis lehet hogy kicsi a lakás, de amint kiteszed a lábad, kinyílik a világ. Ott vannak a barátok, játszóterek, fagyizó, minden. Ez mondjuk kevésbé mondható el akkor, ha az isten háta mögött lakik az ember egy lyukban és még a környékén sincs semmi, ahova "kiszabadulhatna". Mi pl. egy szép családi házban lakunk gyönyörű környezetben, de bármit szeretnénk, autóba kell ülni, bármilyen programjuk van a gyerekeknek, vinni kell őket, ha a barátaikkal szeretnének találkozni, szintén. Szóval mindkét oldalnak van árnyoldala valahol szerintem.

2023. máj. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudnak megfelelő életteret biztosítani annyi gyereknek, amennyire vágynak, ezért vagy áltatják magukat ("majd mire nagyobbak lesznek, költözünk" - mondjuk ez sokaknak sikerül is! De olyat is láttam, ahol addigra költöztek nagyobba, mire tárgytalanná vált, mert a nagyobbak elköltöztek), vagy szentimentális maszlagot költenek köré ("a gyerekeknek jó így", "régen is felnőtt egy 10 tagú család egy szobakonyhában").

Aki meg a cigányokkal példálózik közülük, az jól mutatja, mi a viszonyítási alap. Nekem mondjuk nem az a célom, hogy a cigánysoron élőknél picit jobban éljünk.

2023. máj. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
1! Kolompárék NEM CSAK Szabolcsban élnek! Az egész országból bármelyik megyét írhattad volna. Nógrád, Pest...tele van.
2023. máj. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Mert mások vagyunk, mások a prioritásaink. El lehetne fogadni.

Mi pl: nem úgy indultunk neki, hogy a kis lakásban maradunk, de a jelen helyzetben simán az lehet a vége, mert előbbre való az, hogy normális színvonalon megéljünk. Programokat, külföldi utazásokat, élményeket adjunk a gyerekeknek, mint az, hogy "A verzió" kiköltözzünk a belvárosi kényelmes, mindenhez közel lévő lakásunkból Kukutyinba, ahonnan napi 2*2 órát kellene ingáznunk (az iskolától, óvodától, munkahelytől ilyen távra lenne elérhető árú ingatlan), vagy "B verzió" egy életre eladósítjuk magunkat és a következő 30 évben a lakásból se tudjuk kitenni a lábunk, mert arra se lesz pénzünk. Felénk 80 millió egy a miéntől 1 szobával nagyobb használt lakás is. Ház 150.

2023. máj. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
5# Ezt azért tartom kicsit sarkításnak, mert ha 80 millió egy egy szobával nagyobb lakás a környéketeken, ami azonos paraméterekkel rendelkezik minden más tekintetben, akkor a tiétek gondolom 65-70 minimum. Tehát azért nem életellenes feladat normál életminőség mellett megvenni egy kicsivel nagyobb lakást, hogy legyen megfelelő élettér.
2023. máj. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
6, sajnos nincs igazad. A miénk a környék hirdetéseiböl kiindulva 35-40 között menne el és bizony az eggyel nagyobbakat ugyanazon környéken, hasonló állapotban 75-80-ért mérik. Irreális.
2023. máj. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek van 60-100 millája bazinagy sokszobás házat venni és nem mindenki örököl házat a szüleitől. Én is panelba nőttem fel, tesómmal 1 szobán osztoztunk. Nem haltunk bele.
2023. máj. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
7# Ez azért nehezen hihető, hiszen ha minden paraméterében azonos, csupán egy szobával nagyobb és mondjuk egy milliós nm áron kel el, az akkor is max 15-20 milliós különbség. Te 35-40-ről beszélsz. Ott valami bibi van a számításban...
2023. máj. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Nem mindenkinek van 60-100 millája bazinagy sokszobás házat venni és nem mindenki örököl házat a szüleitől"


De nem kötelező sok gyereket vállalni, és tenni is lehet a lakhatásért, nem muszáj örökségre várni.


Nekünk sem segített senki, nem örököltünk, de dolgoztunk keményen, így lett "csak" 3 hálószobás házunk és emiatt maradtunk is a 2 gyereknél, nem 5-nél.


Dettó a testvéremmel egy szobában nőttem fel, én azt tanultam meg belőle, hogy annyi gyerek, ahány szoba.

2023. máj. 12. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!