Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek az nagyon nagy...

Szerintetek az nagyon nagy kicseszés, ha egy gyerek mindenből a legolcsóbbat kapja?

Figyelt kérdés

2023. máj. 14. 11:01
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
73 szavazat
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
91%
Kifejtenéd bővebben? A te családodban van ez a jelenség?
2023. máj. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Ismerősöm a gyerekének vett valami ilyen 20 szeres hulladék telefont, mert most romlott el neki, de ugye kell neki az iskolához telefon (Messenger, csoport, kréta, classroom stb) aztán az ismerősöm most vett egy hete egy iPhone 14 Pro-t és saját magának megveszi a jó cuccokat a gyerekeinek meg nem, sőt nyáron is míg ők elmennek nyaralni nyáron, addig a gyerekek a nagyszülőknél vannak
2023. máj. 14. 11:17
 3/36 anonim ***** válasza:
89%
A legolcsóbb vétel és a nagyihoz küldés, míg a szülő nyaral nem összeegyeztethető. Két külön baj.
2023. máj. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
96%
Hány éves az a gyerek? Ha általános iskolás akkor normális hogy nem vesz neki 200ezres telefont.Mondjuk az annyira nem okés hogy a gyerekek nem mennek nyaralni.Mondjuk ha a szülök elmennek 3-4 napra csak ketten az okés lenne ha a gyerekekkel is nyaralnának.
2023. máj. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
82%

Kéne az iphone, mi?

És azzal sincs semmi baj, hogy a szülők külön (IS) mennek nyaralni. Attól, hogy szülők lettek, még ugyanúgy házaspár is.

2023. máj. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
14 éves a gyerek, a másik meg 10. Általános iskolában már kapnak feladatokat a Classroomban amit időre elkell küldeni, szerinted egy 20 ezeres telefonnal hogy fotózza le normálisan?
2023. máj. 14. 11:27
 7/36 anonim ***** válasza:
72%

Nem vennék 14 évesnek vagy 10 évesnek! IPhone-t, mert semmi szüksége rá.


És nem kell más nevében írni, egyértelmű, hogy TE vagy a gyerek, aki hisztizik a legújabb IPhone-ért :D


Nekem 30 ezres telefonom van, köszönöm szépen, elég jó fényképeket készít, nem kell egy iskolásnak 80 ezres, vagy 120 ezres. Majd ha megkeresi magának az árát, lehet.


Öcsémnek is vettek 100 rongyért, mert "jaj, kell a suliba". A harmadik héten elhagyta.

A következő telefonja 25 ezer volt.

2023. máj. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem semmi szükség sem lenne drága telefonra, sok felnőtt sem használja ki a drága telefon funkciót, nemhogy egy gyerek. Sosem vennék a gyerekemnek iPhone-t, de magamnak se. Egyszerűen én azt sokallom egy telefonért. Viszont valljuk be, egy "olcsó", 20-30 ezres, 1-2 GB RAM-os okostelefon az nem jó sokra, főleg hosszútávon. Ha már az ember kiad pénzt, érdemes egy olyanra adni, ami hosszabb távon is jó lesz, és nem fog lefagyni egy nap után. Viszont a másik véglet, a 200-300 ezres telefon is szerintem pazarlás, főleg gyereknek. Én a középkategória mellett vagyok. Minden szükséges fut rajtuk normálisan, nem is került egy vagyonba, és pár évig megteszi.


Illetve nekem az a személyes véleményem, hogy a gyerek is érdemel nyaralást. Én el nem tudnám képzelni, hogy szülőként minden nyáron elmenjek nyaralni, és a gyereket sose vigyem. Ha a szülők is akarnak kettesben lenni, rendben, de az, hogy a gyereket sosem viszik magukkal? A nyaralás annyira nagy élmény lehet egy gyereknek, ha már telik rá, akkor szomorú pont őket otthon hagyni.

2023. máj. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
80%

Hát ez sokmindentől függ, írhattál volna több infót.


Szerintem:


Ruhák: ez kb. kiskamasz korig nem gond, addig nyugodtan lehet olcsóbbat is venni, a gyerek nő mint a gomba, nem tud még vigyázni rá stb., én itt csak arra figyelnék, hogy pamut legyen, a "kínai" vonalat hanyagolnám, turikban lehet jobb minőségű angol/német használt ruhákat kapni, és bár azok nagy része is Ázsiában készül, valamivel mégiscsak jobb minőség. Kivétel a cipő és az olyan nagyobb darabok, mint mondjuk egy overál, mert annak ki kell bírnia egy szezont, tehát hiába veszel egy olcsó gagyit, ha pár hét után szakad szét vagy mondjuk beázik a téli felsőruha - itt inkább több pénzért vennék jobb minőségűt. El lehet adni a szezon végén. Kiskamasz korban kezd gond lenni, mert megjelenik a kortársak/reklámok nyomása, hogy mi a menő stb. A család anyagi helyzetétől függően (és a józan ész által határt szabva) itt már hagynám, hogy legyen a gyereknek nem olcsó, nem praktikus ruhadarabja(i), de olyanokat nem, hogy mondjuk szétrúgja a drága menő cipőt egy hónap alatt és aztán sír, hogy kell neki új. Itt már bejöhet a zsebpénz a képbe, lehet gyűjtögetni a menő darabokra stb.


Játékok: míg kicsi és mindent a szájába vesz ez lenne a legfontosabb szempont, hogy biztonságos legyen: egy babának/kisgyereknek tökmindegy, hogy csak 1, jó minőségű csörgője/építőkocka szettje/stb. van vagy 5 gagyi. Itt sajnos már ovis korban megjelenik a "mi a menő" probléma, nálam itt is határt szabna az a család anyagi helyzete és a józan ész. Lehet venni egy-egy darabot az aktuális "menő" játékból, de én nem szeretem, ha el van árasztva gagyi apróságokkal a gyerek, inkább adja össze a rokonság egy nagyobb, jobb minőségű, "hasznosabb" játékra az összeget. Kiskamasz/kamasz korban pedig kb. mint a ruháknál.

2023. máj. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
37%

Egy gyereknek alapjáraton nem vennék, semmilyen okostelefont. A gyereknek legyen normális gyermekkora, ezt az alatt értem, menjen ki a levegőre focizni, kosarazni, fogócskázni stb...

Majd ha betölti a 14 vagy 15 életévet, majd akkor talán veszek neki.

Sajnos egy olyan elbaszott világban élünk, ahol a 8-10 éves gyerekeknek már sajáttelefonjuk van, teljesen értelmetlen és felesleges!

A gyerekkel törődni kell, tanítani és folyamatosan foglalkozni. Az a legrosszabb döntés, amikor egy szülő vesz neki, egy okostelefont vagy tabletet, vagy konzolt, és tessék játsszál vele. Az ilyen ember, inkább ne vállaljon gyereket. Utána majd csodálkozni fog a szülő, hogy a gyereke 15 évesen képtelen az emberi kapcsolatokra.

Általános iskolákban, teljesen betiltanám az okostelefonok használatát!

2023. máj. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!