Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek az nagyon nagy...

Szerintetek az nagyon nagy kicseszés, ha egy gyerek mindenből a legolcsóbbat kapja?

Figyelt kérdés

2023. máj. 14. 11:01
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
84%
12 éves a legnagyobb gyerekem és az én régi 2018as telómat kapta meg(Samsung okostelefon), és nem fogok neki venni új 150-200ezres telefont, mert minek.
2023. máj. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
67%

Tőlem eleve nem kapna új telefont, hanem használtan középkategóriásat:)


Kellenek a normális képek és kezelhetőség, tőlem valami ősrégi iphonet kapna, iphone xrt vagy x használtan mondjuk, aztán legyen boldog vele. Ezt kapná a 14 éves. A 10 éves régebbi iphonet ennél is, azért egy 3-4es gyereknek nem kell olyan, mint egy elsős gimisnek. Az teljesen normális, hogy a felnőtt magának drágábbat vesz, mint a gyerekének!

2023. máj. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
72%

"Beszélni az osztályfőnökkel meg az igazgatóval, hogy az eszközöket figyelembe véve adjanak feladatokat?"

Miért ne? Ha azt mondaná valamelyik tanár, hogy holnapra be kell vinni 80 vagy 100 ezer forintot, azt szó nélkül beküldené minden szülő?

Ha elvárás az okostelefon, legalább legyen benne a házirendben vagy a pedagógiai programban, vagy valamiben, hogy még azelőtt egyértelmű legyen, hogy oda íratná be valaki a gyerekét - és akkor oké, akkor majd számíthat rá a tanár, hogy igen, mindegyiknél lesz, és ha mégsem, akkor beírást ad felszereléshiány miatt.

2023. máj. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
96%

"Menjél már... hol vagy te tanár? Valami zsákfaluban?"

Ez miért fontos? Hol nincs joga a gyereknek az esélyegyenlőséghez szerinted, egy zsákfaluban vagy a megyeszékhelyen?


"Egy jelenkori elitgimiben azért nem ördögtől való feltétel egy okostelefon ..., amivel interaktív feladatokat tudnak megoldani."

Akkor tegye bele az elitgimi a pedagógiai programjába, úgy korrekt.


"Ja, meg saját net is kell, mert az iskolai wifi nem bírja a terhelést."

Eduroam...


"Hol van ma az oktatásban esélyegyenlőség?"

Ott, ahol megteremtjük. Én például azzal tudom megteremteni, hogy ha tudom, hogy nem minden gyerek használ okostelefont, akkor nem adok olyan feladatot, amihez arra van szükség.

2023. máj. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
10%
Eléggé. Nehéz élete lesz míg suliba jár, szét fogják szívatni.
2023. máj. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
22%

"szét fogják szívatni"

Ha hagyja magát. Ha a szülő tudatosan csinálja, nem anyagi kényszer miatt, akkor nem fogják tudni szívatni, mert lesz mellé a gyereknek tartása is. Illetve az sem mindegy, hogy milyen iskolába járatják, mert nem minden iskolában ugyanolyan az értékrend, a tanárok hozzáállása, stb.

2023. máj. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kajából, egészségügyi ellátásból vagy oktatásból kapja, akkor igen.


Ha okostelefonból, akkor nem.


Négy éve élek egy alsó-középkategóriás mobillal egyetemi oktatóként, hogy a fülemhez van nőve a telefon, időszakosan moodle rendszert kezelek rajta, adatbázisokban keresek, stb. Teljesen jól használható. Nem látom miért kéne sokszázezres státuszszimbólum egy kamasz kezébe, ahogy gamer laptop sem kell egy iskolai feladathoz. Ellenben egy 10-14 éves még sokszor nem vigyáz a cuccaira, számtalanszor látom a tömegközlekedési eszközökön, hogy ripityára zúzott képernyőjű okostelefonokon pötyögnek a kamaszok. Ezért kár ilyet venni...

2023. máj. 15. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

"egy 10-14 éves még sokszor nem vigyáz a cuccaira"

De még mennyire nem! Az iskolában hegyekben állnak az elhagyott tornazsákok, pulóverek, stb., és még a pénztárcákért sem mindig jelentkeznek, sokan annyi fáradságot sem vesznek, hogy visszamenjenek abba a terembe, ahol ott felejthették, úgy kell utánuk vinni még azt is. (Az egyetlen, ami feltűnik nekik, az épp a mobiljuk, de ettől még nagyon is igaz, hogy nem vigyáznak a cuccaikra.)

2023. máj. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
82%

Amikor gyerek voltam, sokszor én is mindenből a legolcsóbbat kaptam, mert arra tellett nekünk. Sőt volt olyan amit hiàba akartam, nem kaphattam meg, mégis felnőttem. Ilyen esetben ez nem kicseszés szerintem.

Más kérdés hogy én pl nem mennék el nyaralni a gyerekem nélkül, amíg gyerek, lehet ott hagynám 1-1 estére a nagyinál de a családi nyaralás úgy jó ha mindenki ott van.

2023. máj. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szülők külön is elmehetnek nyaralni kettesben miért ne? Van családi nyaralás, meg kettesben töltött.

A gyereknek nem mindent kell megadni, hanem amire szüksége van egy nagyon drága mobilra nincsen szüksége, nálunk pl a fiam az enyemet kapta meg, szuperül fotóz stb,ha már nem működik kap másikat nen 20 ezreset de nem is 100-200 ezreset, inkább biciklit kapott ennyi pénzből sokjal hasznosabb.

2023. máj. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!