Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyámhivatal ezen tények...

A gyámhivatal ezen tények alapján hogy járna el az adott családdal?

Figyelt kérdés
Adott egy szülő pár akik nem dolgoznak vagy csak alkalmi munkákból élnek már ha éppen van. A kb 8 éves gyermekük ápolatlan elhanyagolt nem évszaknak megfelelő ruhákban jár. Van hogy napokig éheznek. A szülők a cigarettátá fontosabnak tartják az ételnél. 3 an élnek egy 15nm es ingatlanban ahol csak villanyáram van. A gyerek rendszertelenűl jár iskolában. A lakásban kosz,igénytelenség uralkidik és rendszeresen állati ürülék is van. Folyó vizük valamint angol vécéjük nincs.

2023. máj. 18. 01:02
 1/8 Rising Phoenix ***** válasza:
100%
Első körben a gyermekjóléti szolgálatot kell értesíteni, ők döntik el, hogy a gyámhivatal közbelépése szükséges-e. Nem könnyű procedúra, és nem két perces folyamat. Nem fogják csak úgy elvenni a gyereket a szülőktől. Többszöri családlátogatás után, valószínűleg védelembe veszik, de az sem azt jelenti, hogy mást jelölnek ki gyámnak. Csak nagyon alapos és hosszantartó vizsgálat után dönthetnek úgy, hogy kiemelik a családból a kicsit. Ebben az esetben megkeresik a legközelebbi hozzátartozókat, kivizsgálják, hogy van-e lehetőség máshol elhelyezni. Ha nincs akkor jön a nevelőszülő, gyermekotthon stb.
2023. máj. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 babyboom567 ***** válasza:
87%
Nem bántás posztoló, de te láttál már roma nyomortelepet/szegregátumot?Nem kell külföldre menni.Nyüzsögnek a gyerekektől.Fából tákolt kajibákban laknak,nemhogy áram, hanem semmi sincs.
2023. máj. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Amilyen "remekül" működik a gyerekvédelem.., ennél a családnál semmi nem történne.
2023. máj. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem jelzi valaki előbb, leghamarabb az fog feltűnni, hogy túl sokat hiányzik az iskolából (feltéve, ha igazolatlanul teszi).
2023. máj. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatom szerint semmi következménye nincs.

Ahol én tanítottam,volt egy 11 éves fiú. A szülei kb a kukások szintjén voltak.

A fiúnak 1 váltás ruhája volt,minden nap ugyanabban a ruhában jött. Koszos volt, büdös és ápolatlan.

Az igazgatóhelyettes egy héten egyszer az osztályfőnökkel karöltve körömkefével megmosta a kezeit,körmeit.

Kb ennyi volt a segítség.

Ezen kívül semmi!!

2023. máj. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 babyboom567 ***** válasza:
100%

mondjuk 5-ös, ha tudtátok,hogy ilyen szerencsétlen szerezhettetek volna neki adomány ruhát.

Nálunk általánosban,mondjuk ez több mint 30 éve volt, volt egy ilyen fiú.Az osztályfőnök meg az igazgató kezdeményezésére, gyüjtöttek neki ruhát,mindenki szívesen adott,és adtak neki lehetőséget, zuhanyzásra,átöltözésre, a tesiöltözőben.Előbb haza akarták küldeni a frankó ruhákat, de a gyerek mondta,hogy nem viszi haza,mert az apja eladja.Minden reggel hamarabb jött, zuhanyzott,átöltözött,a szennyest az iskola mosógépén a takarítónő kimosta.Volt egy szekrény neki külön ahol a ruhái voltak.És ez természetes volt mindenkinek,hogy így jár suliba.

2023. máj. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

6!


Kaptak mindenfélét. Többen is az osztályban. Szegregált osztály volt. Mindent eltéptek,eltörtek,eltüzeltek,kidobtak, tönkretettek.

Személyesen én is vettem nekik iskolai felszerelést szinte havonta. Előttem tették tönkre. Ennyit erről.

2023. máj. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem sehogy. Csak azokat szekálják akik késnek 5-10 percet az iskolából.

Tapasztalat. Nem szeretnek azok sem túl problémás ügyekkel foglalkozni. Ezt meg simán felveszik mint ügyet, annyival kevesebb problémással kell foglalkozni.

2023. máj. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!