Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rugalmas munkaidő kevesebb...

Rugalmas munkaidő kevesebb pénzért, vagy rugalmatlan, bent ülős több fizetésért?

Figyelt kérdés

Kisgyermekes szülőként melyiket választanád? Azt, ahol heti több nap home office van és rugalmas a munkaidőd is, vagy kissé több pénzért azt, ahol hétfőtől péntekig az irodában kell ülni 8-4-ig?

Nagyjából 60-70 ezer forint a különbség a két állás között.



2023. máj. 18. 07:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha az a különbség nem vág földhöz anyagilag, akkor természetesen a rugalmast.
2023. máj. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyagi helyzettől függ. Ha nem hiányzik a családi kasszából feltétlenül az a pénz akkor mindenképp a rugalmast választanám.
2023. máj. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Ez nem választás kérdése: ha munka mellett muszáj a gyerekedet hozni vinni, akkor muszáj a rugalmasabb megoldást választani, lehetőlég részmunkaidőben. Meg persze marhára nem mindegy, hol van az az iroda.


Ha viszont nem, tud más foglalkozni a gyerekkel, nem ragaszkodik hozzád annyira stb., akkor lehet kötöttebb munkaidőben dolgozni. Bár én gyerektől függetlenül preferálnám inkább a rugalmas megoldást.

2023. máj. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
8-4-ig meló teljesen jó kisgyerek mellett, mert gondolom akkor bölcsis vagy ovis, így könnyen meg lehet a munkába járást (persze ha viszonylag közel van az intézmény és a munkahely egymáshoz). Ha több szakos munkáról lenne szó, vagy olyan időpontba kellene járni, amivel ütközik a bölcsi, ovi rendje, az más lenne. Mondjuk más családok is megoldják, hol apuka, hol anyuka hozza, viszi a gyereket.
2023. máj. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
A másodikat. Nekem a munka a munkahelyre való, nem otthonra. Plusz a 8tol 4ig munkahely is tökéletes egy kisgyerek mellett
2023. máj. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A rugalmas munkaidős az hány óra lenne?
2023. máj. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

A home office nem feltétlenül egyenlő a rugalmassal, ezt azért tisztázzuk.

Figyelembe venném, hogy mekkorák a gyerekek, ki hozza-viszi, hol van a munkahely mondjuk az ovihoz/sulihoz képest és mennyire jön jól az a plusz 60-70 ezer forint. Ezután döntenék. Nekem nincs bajom a bejárással, valahogy nekem sem feküdt anno a home office téma, nem tudtam fejben elválasztani a munka-szanadidőt, valahogy fizikailag is jól esik elmenni dolgozni, majd hazajönni pihenni, így a fenti szempontok alapján döntenék.

2023. máj. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem home officeban dolgozok, de rugalmas a munkaidőm. Jöhetek 6-ra, 7-re, 8-ra, ahogy beérek, és hazafelé ugyan így. Nekem kisgyerek mellett ez így megoldható. Ráadásul családbarát cég, sose jelent problémát ha rohannom kell a piciért az oviba mert lebetegedett, vagy táppénzen vagyok vele. Nyilván kereshetnék többet is más helyen, ahol viszont menne a szájhúzgálás a fent leírtak miatt.

Nálunk a családi kasszába belefér, hogy inkább kevesebbet keressek, de rugalmas időbeosztásom legyen. Pláne úgy hogy a férjem munkája viszont elég kötött, így akármi van a picivel, nekem kell intézni.

2023. máj. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mind a két munkahely 8 órás, az irodában üldögélős 8-4-ig viszont 1 óra utazás bkv-val oda, 1 vissza minden nap. Aggódom, hogy ha baleset van, vagy fennakadás, már nem érnék időben a gyerekekért. Nálunk az oviban például reggel fél 8-kor sokszor még egy gyerek sincs, az óvónő egyedül üldögél, 8 után érkeznek a gyerekek és fél négykor délután ugyancsak kiürül a csoport.
2023. máj. 18. 09:49
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez alapján az irodai munka elég problémás, egy szülői értekezlethez már a munkáltató jóindulata kell.
2023. máj. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!