Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitévő legyek ebben a megszoru...

Mitévő legyek ebben a megszorult élethelyzetben?

Figyelt kérdés

Kedves Fórumtársak!


Tudom, kissé furcsán hangzó és első olvasásra a normalitástól talán némiképp eltérő szituációban kérek segítséget itt, de hátha van valakinek valamilyen használható ötlete...


Szóval..33 éves múlt férfi vagyok. Az utóbbi években, de különösen mostanában érzem úgy, hogy teljesen elakadtam a családalapítás nevezetű jelenségben. Egyszerűen lehetetlennek érzem már, hogy egymásra találjunk egy olyan lánnyal/nővel, akivel kölcsönösen szeretjük, elfogadjuk egymást és egy család lehetünk. Sok helyütt, sok felületen, élőben, neten próbálkoztam már, és vagy Ő vagy én mondtunk a másiknak végeredményben nemet.

Hozzátartozik a képhez, hogy introvertált típus vagyok és alapvetően jól elvagyok egyedül, szeretek visszahúzódni a saját kis közegembe.

Belefáradtam-fásultam az ismerkedésbe, abba, hogy állandóan elölről, az alapoktól kezdünk mindent, aztán a végén egyikünk úgyis azt mondja, hogy nem illünk össze..


Ezzel a helyzettel talán meg is békélnék, de itt jön egy olyan tényező, vágy, amire viszont mindennél jobban vágyok és elképzelhetetlennek tartom, hogy ne legyen benne részem, és ez az apaság. Mindennél jobban szeretnék saját gyermeket.


Mi férfiak hátrányosabb helyzetben vagyunk, mert pl ha egy nő érez így, mint én, akkor ő esetleg elmehet egy spermabankba is akár. Vagy több más lehetősége is lehet még. De egy férfinak mi?

Természetesen most is azt vallom, hogy a gyermeknek igazi családra van szüksége; anya-apa együtt, szeretetben nevelje. Végérvényesen nem adom fel ezt az irányt se azért. De ha nem jön össze, akkor mitévő lehetek? Nem szeretnék lemondani az apaság csodájáról.


Bárki válaszolhat, hozzászólhat, de mivel nagyon érzékeny számomra a téma, ezért megkérlek Benneteket, hogy csak jóindulattal, segítő szándékkal tegyétek.



2023. máj. 19. 02:10
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Magyarországon szerintem nincs sok lehetőséged. Mi külföldön élünk, a férjem korábbi munkatársa béranya segítségével vállalt gyereket, majd születésétől fogva egyedül nevelte.
2023. máj. 19. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Tudom, közhelyesen hangzik, de mindenkinek van párja, csak meg kell találni...


Férjem és én 21 éve jártunk kétszer, majd 10 évig külön voltunk, amikor újra összejöttünk és már 11 éve együtt vagyunk. 40 éves vagyok, Férjem 48 és 18 hónapja született a Kisfiunk... Nem vagy elkésve, csak ne add fel!

2023. máj. 19. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom az egyértelmű, hogy ne add fel és kutass pár után, 33 éves férfiként még bőven időben vagy. Kitartást! :) De teljesen rendben van tájékozódni más lehetőségekről.

"Magyarországon nagyon szigorúak a szabályok, ezért igen korlátozott a petesejtdonáció: csak akkor van erre lehetőség, ha a meddő párnak van egy 35 év alatti nőrokona, aki már szült, vállalja a petesejtleszívást, és az azt megelőző hormonkezelést. Elvileg anonim módon adományozott petesejtet is beültetnek, de ez a gyakorlatban nem működik, és ennek az is az oka, hogy a petesejtért nem lehet fizetni nálunk a donornak, mert ez szervkereskedelemnek minősül."

Ha esetleg van egy rokonod, aki nyilván nem vérszerinti rokonod, mert az vérfertőzés, de pl. a testvéred felesége, akkor ő kihordhatja a gyereked és jogilag teljesen a tied lesz.

Illegálisan is meg lehet oldani elvileg, de gyakorlatban találni egy egészséges nőt, aki kihordja a gyereked, és utána teljesen lemond róla, az nem túl esélyes. Ha meg meggondolja magát és meg akarja tartani, a bíróság az anyai elhelyezést preferálja, te meg fizetheted neki a gyerektartást...

2023. máj. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Örökbefogadásra jelentkezhetsz. Babát nem fogsz kapni, és nagyobb gyereket is csak sokára. De ha nagyon akarod, vágj bele.

Amúgy a 33 év nem remenytelen még! Itt van példanak az én férjem. 38 eves volt, amikor megismerkedtünk. Akkor már 8 éve nem volt parkapcsolata, csak alkalmi viszonyok. Nem fogta meg senki. Aztán bumm. 2 gyerekünk lett, es nem is azonnal, nem kapkodtunk. Egy férfinek sokkal több ideje van saját családot alapítani, mint egy nőnek.

2023. máj. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Én is csak azt tudom javasolni, bármilyen kilátástalannak is tűnik, hogy ne add fel. Még bőven van időd család alapításra, ebben szerencsésebbek a férfiak. Bár a mai világban egyre több nő vállal 40 év körül gyereket, úgyhogy biztos nem vagy elkésve. Az én párom például 37 évesen lett apa.
2023. máj. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tartalmas válaszokat mindenkinek! A remény nem veszett el, nem adom fel.

A 4-esnek csak annyit megjegyzésnek, hogy az örökbefogadás semmiképpen sem opció, de ezt le is írhattam volna a kérdésemben.

2023. máj. 19. 17:11
 7/10 anonim ***** válasza:
Messze nem olyan csodálatos az, hogy emiatt búslakodj.
2023. máj. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gyere ki a szobabol.
2023. jún. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi történt veled azóta kérdező?
dec. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9-es: nem sok minden sajnos. Természetesen törekvések, próbálkozások voltak, de a megoldáshoz semennyire se kerültem közelebb. Eléggé el nem ítélhető módon most már a "béranya" lehetőségen gondolkodok, annyira elegem van a csalódásokból és a meddő próbálkozásokból. Azt persze nem tudom, hogy hol és hogyan találhatnék megfelelő "béranya" jelöltet.
febr. 1. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!