Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok babát ilyen...

Vállalnátok babát ilyen élethelyzetben?

Figyelt kérdés

Van már egy gyermekem, aki januàrban tölti a 3-mat. Ő az első próbálkozásra jött is közénk.

Korábban szerettünk volna testvért vállalni, de az élet közbeszólt.

kb 1 éves korában egy durva bőrbetegségre kapott gyógyszer miatt 8-9 hónapig nem lehetett babánk. Később pedig az édesapám lett nagyon beteg, akit sajnos emiatt el is veszitettünk. Őt fél évig ápoltuk, májusban veszítettük el és azóta pedig mostanában jutottunk először olyan állapotba hogy szóba került a téma.

Sajnos viszont a férjem apukája is leesett a lábáról. Róla november végén derült ki, hogy súlyos áttétes rákos. Most kemot kap, amitől nagyon rossz állapotban van, és vezetni se vezethet már.

Nagy mértékben számítanak ránk, és nem is kérdés hogy segitünk is. Van egy lányuk is, ők is sokat segitenek, szóval nem vagyunk magunkra utalva a bajban, de tény hogy van és biztos lesz is feladatunk, nem keves.

Nehezen tudom magamban eldönteni hogy jó-e, illik-e, ezek után (saját apukám, másik beteg nagyszülő) így babát vallalni.

Vagy hogy egyáltalán jó döntés-e most, es tudunk-e majd örülni neki igazan. Viszont az is igaz, hogy a meglévő gyermekünk mar elég nagy lenne egy tesóhoz és nekem a sajat dolgaim miatt is most lenne a “legjobb”, mert legkesőbb nyáron vissza kellene mennem dolgozni, hogy ne veszitsem el a munkahelyemet.

Ugyanis még gyesen vagyok, ami közben egy új munkahelyen dolgozom. Ez is rendben lenne ha csak ez maradna, de ugy terveztuk hogy a babak alatt jo volna a regi munkahelyemet még a magaménak tudni.

Viszont oda pedig a 3 év miatt lassan visszavárnak és most beszéltük meg hogy a szabadsagaimmal augusztusig tudom kihúznu, viszont aztán kezdeni kell. Ezt most bonyodalmas lenne kifejteni, de eddig úgy terveztem/terveztük (persze ha össze is jön) hogy 2 gyerek között nem mennek vissza. De persze ember tervez..

én egyebkent idén 33 lettem, férjem 38. Tehát korban még bőven benne vagyunk az időben, nálam 36-37 lenne a határ. A férjem viszont korabban azt mondta, hogy nem nagyon akarná már tologatni, mert látni is szeretne a gyerekeit.


Az sajnos tény hogy a nagypapa gyógyithatatlan, lehet hogy csak hónapok kérdése és mar ő sem marad velünk. Persze én hinni akarok és hiszek is valahol az ellenkezőjében, de az eszem nem tudja figyelmen kívül hagyni a nyilvánvalót. Viszont ha elveszítjük sajnos nem hiszem hogy nagy lelkesedes száll meg minket. :-(

A tapasztalatom abszolút azt mondatja, hogy az mindenképpen rosszabb mint most, hogy beteg ugyan, de még itt van.

Persze el is engedhetjük a témát es visszaterhetünk rá majd 1-2 év mulva is.

Tulajdonkeppen azzal sem lenne baj. És lehet hogy így is lesz.


Tudom, hogy kívülállóként erre igy hirtelen nehez lehet valaszolni. De ha voltatok hasonlo helyzetben es döntöttetek valahogy vagy tudjátok hogy döntenétek, gondolkoznàtok az én helyzetemben, kérlek írjátok meg.



2021. dec. 26. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Jócskán kijutott nektek a szomorú, negatív életeseményekből, sajnálom. De gondolj arra, hogy egy kisbaba, akit akartok, vártok, ezt valamelyest ellensúlyozhatja. Lehet a rákos nagypapa örülne is neki, ha megtudja, hogy jön egy újabb unoka, és talán erőt ad neki a küzdelemhez, hogy van mire várnia, hátha még meglátja a második unokát. A jó dolgokat nem szabad (szerintem) azért tologatni és megfosztani magunkat tőlük, mert sok a rossz is jelenleg az életben. Ezt legalább lehet várni, örülni, és ilyen is kell, sőt, ilyen kell igazán a nehéz pillanatokban. Szóval én belevágnék. De persze, te érzed, hogy mit tudsz, mit bírsz ilyen helyzetben bevállalni.


Kitartást nektek és a körülményekhez képest a legjobbakat!

2021. dec. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Egyetértek az elsővel.

Még azt tenném hozzá, hogy amellett, hogy szép tőletek a nagyszülőkkel való törődés és érthető is, nektek elsősorban a saját életeteket kell élnetek és azokat a következményeket figyelembe venni, amivel nektek kell megbirkózni. Tudom, hogy nem szép ezt mondani, de a nagypapának hosszabb távon mindegy, hogy most vagy két év múlva esel teherbe, nektek (főleg neked) viszont nem.

2021. dec. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A felsoroltak egyike se befolyásolna. Az élet megy tovább. Ha szeretnek benneteket, szerintem egyik nagyszülő sem örülne, ha miatta tologatnátok a terveiteket. A saját gyerekemnek is azt tanácsolnám, hogy ne várjon.
2021. dec. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Csúnyán hangzik, ne is szószerint értsd, de ti a saját életetekért vagytok felelősek, nem a másokért. Persze segíteni lehet, de csak addig, ameddig tudjátok a saját életetek élni. Mindenképp vállalnám a gyereket. Biztos, hogy a segítségre szorulók is ezt szeretnék. Ha mégsem, az nem szeretet.
2021. dec. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Lehet én vagyok szívtelen, de nem értem a nagyszülők problémáinak, betegségeinek mi köze van ehhez?


Ha szeretnétek gyereket, és anyagilag belefér, hajrá! Minden más csak kifogás.

Ha nagypapa még él egy kicsit, lehet még látná is az új unokát, és az meg inkább ajándék lenne neki így az élete végén.


Az emberek születnek, meghalnak, gyászolunk, szomorkodunk, de az élet megy tovább, nem állhat meg emiatt a ti életetek.

2021. dec. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat! Az elsőnek külön is, jól estek a szavaid!❤️

De mindenkinek. Azt hittem majd szivetelennek tartotok, hogy ilyen helyzetben a magam bajával és lelki vivódásával foglalkozom. Biztos sokat gondolkozom még majd, de en is efelé hajlok és majd meglátjuk hogy hogy is alakul igazából.

Hálás vagyok, ismeretlenül is!

Köszönöm!

2021. dec. 26. 15:11
 7/9 A kérdező kommentje:

5# Nem vagy szivetelen. Valószínüleg igazad van, inkabb én vagyok túl lelkis.. bàr az tény, hogy apukám betegsége alatt valóban fel sem merült a téma, mert az pokol volt és tudom hogy ez sem lesz sokkal jobb. De abban igazatok van hogy a jó dolgok nem jöhetnek rosszkor. Meglátjuk.

Mindenkinek kivanom a legjobbakat es enné sokkal jobbakat!

Boldog karàcsonyt🌲

2021. dec. 26. 15:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha a nagypapa gyógyíthatatlan, akkor nem kapna kemót, mert ez egy nagyon drága kezelés, menthetetlen betegekre nem használják. De a gyerekvállalást nem ettől tenném függővé.


De ha januárban lejár a GYES, akkor hogy tudod kihúzni augusztusig a szabadségaiddal? Az 7 hónap.

2021. dec. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó. De kap. Van úgynevezett palliatív kemoterápia. Ami az időt hivatott hosszabbítani, ha tudja. Ezen kívül. Áttétes, műthetetlen tüdőrákja van, ami teljesen szétszóródott az agyában és a nyirokrendszerében. 4.stádium, a jobb oldali tüdődaganat 7cm. Úgyhogy hidd csak el hogy gyógyíthatatlan, és ennek ellenére kap kemót. Apukám már besárgukr hasnyálmirigyrákos volt és heteket jósoltak neki a diagnóziskor. Ennek ellenére felajánlották neki a kemot-az már más kérdés, hogy ő nem élt vele.

Én pedig pedagógus vagyok, és mivel nyáron nincs tanítás, a nyári hónapokra, amikorra már lejár a 46 nap felgyült szabim, fizetés nélkülit kapok. Amennyiben engedélyezik.

Így.

2021. dec. 26. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!