Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha sokan azt mondják, szívás...

Ha sokan azt mondják, szívás és rabszolgaság az anyaság, miért vállalják be többször is az emberek?

Figyelt kérdés

Számomra ez érdekes, hogy annyi anyuka írta itt az oldalon, hogy "az anyaság egy hatalmas szívás, örök rabszolgaság, megszűnsz létezni", stb.

De ha szívás, akkor miért várnak babát az ismeretségi körömben is?

Vagy csak én veszem magamra más véleményét?

Nem értem 🤷


2023. máj. 26. 20:38
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Én is nagyon szeretnék majd gyereket, de ezek elbizonytalanítanak.
2023. máj. 26. 20:38
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Mert egy olyan érzést ad, amit semmi más nem tud pótolni. Hatalmas nagy szívás tud lenni, most jövök egy 1 órás altatás után, ahol nem tudom, hogy én vagy a lányom sírtunk jobban, de ránézek, ahogy békésen alszik és elolvad a szívem. Még úgy 20 percig, amíg felkel és indul újra az egész.
2023. máj. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

Nem minden fekete és fehér. Van ami szívás, van ami nem. Van aki bírja, van aki kevésbé, van aki egyáltalán nem és meg is bánja.

Az anyaság leginkább olyan lesz, amilyennek TE megpróbálod kialakítani magadnak. Nyilván a gyereknek is lesz "beleszólása", az a családon múlik, hogy mit hogyan kezel és dolgoz fel. Ugyanis elárulok egy baromi nagy titkot: a gyerek(ek) van apja is. Bizony! Aki - minden tévhittel ellentétben - igenis ugyanolyan teljes jogú szülője a gyereknek mint az anya. Csak sokan szeretnek mártírkodni, aztán ha balul sül el a dolog, akkor megy a sírás-rívás, hogy mekkora szívás ez, az apa semmiben nem segít (persze, mert amíg akart, addig nem engedték).

Ne mások véleménye alapján dönts majd, hanem a saját és párod döntése legyen. És persze kívánom, hogy megtaláld azt a megfelelő partnert, akivel a számotokra legoptimálisabban tudjátok felépíteni, megszervezni az életeteket.

2023. máj. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%
Mert egyszerre szivas es kimondhatatlan orom. En is akarnek meg tobbet is, de mar a hatarunknal vagyunk kettovel a ferjemmel. Haviszont megis akarna, szerintem kb. gondolkodas nelkul belemennek, es bele is mentem masodszorra is ugyis, hogy baromira faradt voltam, mert a nagyobbik 6-8x ebredt+egysbek.
2023. máj. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
53%

1, mert aki az elsőt várja, az nem tudja/nem hiszi, nagy a rózsaszín köd...

2, mert igaz is, meg nem is. Nagy szívás és végleges, de nem minden pillanata.

3, sokan mazochisták és élvezik

2023. máj. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%
Miért futja le valaki a maratont? Miért tanul valaki 12 évet, hogy rossz fizetésért orvos lehessen? Miért szervez valaki nagy esküvőt, amikor rengeteg pénz és két évet öregedsz mire megszervezed és végigcsinálod?
2023. máj. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%

A hatoshoz +1 Miért tart valaki állatot? Az is szívás és öröm, csak “kicsiben”.


Korán kelni, esőben sétálni menni, több százezret kifizetni az állatorvosra.

2023. máj. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Két gyerekem van...az egyik éppen fogtuk,a másik kiskamasz.

Estére az idegeim már a plafon vannak.

Mégis mikor a kicsi átölelő a nyakam,a nagy pedig hozzambuj,azt az érzést csak egy anya érezheti.nem adnám semmiért ..

2023. máj. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Fogtuk=fogzik...autokorrekt.🤦
2023. máj. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Mert a kettő nem zárja ki egymást, hanem váltakozik, egyszer hatalmas szívás, egyszer pedig öröm.

Mint például a szülés is, elképesztően fáj aztán meg nagyon örülsz. Persze a baba cuki, de vigasztalhatatlanul sír mert fáj a hasa, nem eszik, nem alszik, fogzik, nem hagyhatod egy pillanatra sem egyedül, teljesen elhanyagolod magad és próbálsz mindent megtenni de az sem mindig elég, borzasztóan idegörlő de mikor mosolyog meg szeretgetitek egymást akkor minden kisimul aztán kezdődnek az újabb problémák.

2023. máj. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!