Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha sokan azt mondják, szívás...

Ha sokan azt mondják, szívás és rabszolgaság az anyaság, miért vállalják be többször is az emberek?

Figyelt kérdés

Számomra ez érdekes, hogy annyi anyuka írta itt az oldalon, hogy "az anyaság egy hatalmas szívás, örök rabszolgaság, megszűnsz létezni", stb.

De ha szívás, akkor miért várnak babát az ismeretségi körömben is?

Vagy csak én veszem magamra más véleményét?

Nem értem 🤷


2023. máj. 26. 20:38
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
96%

Mert semmihez sem hasonlithatoan

Nagy kihivas. És semmihez sem hasonlithatóan csodalatos. A nagyon jó dolgok altalaban sok energiabefektetes érdemelnek.

Kicsit olyan ez, mintha azt mondanak, Ne vállald a munkát nagyon magas fizetésért mert korán kell kelni és sokat dolgozni.

2023. máj. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem ugyan azok az emberek mondják.
2023. máj. 27. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne gyk fórum panaszkodik vagy az itt olvasót vélemények alapján dönts hogy legyen e gyereked vagy sem ha szeretnél késöbb gyereket akkor legyen.
2023. máj. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Valóban igaz, szerintem sem zárja ki a kettő egymást, van szívás és öröm része is, és szerintem ez nagyban az anyuka személyiségétől függ, hogy melyik részére tud jobban koncentrálni, melyik oldalt veszi jobban figyelembe.

Persze annak nagyobb szívás, akinek súlyos beteg gyereke van, vagy borzasztó nehéz természetű gyereket kapott, de ahogy az ismerőseimnél látom, nekik több az öröm, és a boldogság az egészben (az egyik legjobb barátunknak van egy 5 éves kislánya, imádják őt, kedvesen beszélgetnek vele mindenről, a kislányt is érdekli szinte minden).


#3, köszönöm, remélem teljesülni is fog!❤️

#6, persze tudom, egész éjjel sem szeret tanulni valaki, de megéri, aztán mégis elvégzi az egyetemet, hogy ne egy gyárban kelljen dolgoznia, és hogy diplomája legyen. Ez is nagy szívás, és jó dolog is egyszerre. Én csak azért tettem fel a kérdést, hogy ha olyan rossz lenne az egész gyereknevelés, akkor nem vállalnák be most sem ennyien.

2023. máj. 27. 09:00
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
#6 vagyok, nem is úgy értettem, hogy felesleges a kérdést, hanem hogy hasonló "érthetetlen okokból" csinálják az emberek. Mert a kemény munka mögött valami kevésbé kézzel fogható örömöt, értéket látnak. Lehetsz boldog ezer dologtól, de az, amikor a gyereked rádszorítja az apró, hurkás karjait és közben érzed a kis baba illatát a hajának. Ez más, ilyet semmi nem ad. :)
2023. máj. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Az anyaság egy örök munka. Egész nap szoptatsz, viszed kint az utcán a kocsiban hogy kicsit aludjon, majd amikor elalszik rohansz vele haza hogy gyorsan amíg szunyokál elintézd a főzést mosást takarítást. Te tartasz életben egy emberi lényt, aki napról nagyra egyre érdeklődöbb egyre többet tud, egyre nyűgösebb. Egy rabszolga vagy, DE amikor ránézel a gyerekre este mikor alszik, megfogja az ujjad, elkezd basztatni a kis lábával miközben cicizik, átölel akkor abban a pillanatban minden rosszat elfelejtesz. Ezekért a pillanatokért vállalsz gyermeket. Az meg hogy panaszkodunk néha mi anyák természetes, attól hogy anyák vagyunk nekünk is vannak érzéseink amiket igenis néha ki kell panaszkodni.
2023. máj. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
#16, ❤️❤️
2023. máj. 27. 13:35
 18/23 A kérdező kommentje:

Igazából nem tudom pontosan, hogy van ez, de már olvastam egy anyukánál egy hasonló múltkori kérdésnél, hogy neki nem kárpótol a szeretlek anya, meg stb, mert hogy a gyereke folyamatosan hazudozik neki, már lassan azt sem hiszi el, amit kérdez, és tudja, nevelni kellett volna, de ezt mind azok mondják, akiknek jó személyiségű gyerek jutott.

Ezen valóban nem segít a nevelés?

Vagy olyan esetben, ha pl. a gyerek lop, csal, kábítószerezik? Szerintem egy gyerek magától nem fog hozzászokni a droghoz...

2023. máj. 27. 13:38
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Barkivel elofordulhat a legjobb neveles ellenere, hogy egy nehezebb idoszakaban rossz tarsasagba keveredik. Baratnomnek negy gyereke van, belelatok a mindennapjaikba, es az egyik gyereke rossz tarsasagba kerult. Volt nagyon sok gazos ugy, mire vegre aztan osszeszedte magat, es visszatert a normal utra, de baratnom nagyon kivolt.
2023. máj. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

#19

Mondjuk ez igaz, sajnos a társaság is nagyban befolyásolja a gyerek viselkedését.

Én is sokáig féltem ettől, hogy ha majd lesz gyerekem, és ha nagykorú lesz, majd milyen ivós-drogozós fiúk, vagy rosszabb esetben lányok társaságába keveredik bele.

Sajnos ebbe a szülőnek már nincs igazán beleszólása 🤷

2023. máj. 27. 14:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!