Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a legszebb...

Szerintetek melyik a legszebb név? Lepontozást nem szeretnénk, csak segítséget kérni és kedves szavakat.😊

Figyelt kérdés

Emma

Annaróza

Liliána

Noémi

Panka

Helka

Lotti

Nóra

Hanna

Dorina

Zorka

Luna

Kincső

Aisa



2023. máj. 28. 16:27
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
84%

Amit semmiképp nem adnék:


Emma, Hanna: nagyon elcsépelt lett az elmúlt években

Panka, Kincső: túl cukiskodó, hároméves korig elmegy, afölött röhejes

Luna: én kerülöm a bulvárt, de még így is eljutott hozzám, hogy így hívják a barátnőjét annak a zenésznek, aki arról híres, hogy egy budi mögött dugott meg valakit. Lehet, hogy amúgy szép név lenne, de ez jut róla eszembe, bocs


Ami esetleg vállalható:


Aisa: ha muszlimok vagytok, akkor jó, de ha nem, akkor készülj fel, hogy mindenki annak fogja nézni

Zorka: szerintem elég zord hangzású, adnék mellé egy lágyabb második nevet, ami lehet akár a tucat Emma vagy Hanna is

Helka: tetszik a hozzá fűződő balatoni legenda, de mindenki Helgának fogja érteni

Liliána, Lotti: mindkettő olyan név, ami egy kecses, elegáns nőhöz illik, de egy testesebbnél röhejes, te tudod, milyen testalkat öröklődik a családban


Amik teljesen jók:


Annaróza, Noémi, Nóra, Dorina

ebből a vezetéknév alapján választanék, tehát ha N-re végződő a vezetéknév, akkor a Noémi, Nóra kiesik, vagy ha gyakori a vezetéknév, akkor a legritkábbat választanám mellé, ami az Annaróza.

2023. máj. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 harebell ***** válasza:
76%

Tetszik: Emma, Liliána, Noémi, Lotti, Nóra, Hanna, Dorina


Nem tetszik: Annaróza (külön igen), Helka, Zorka, Luna, Kincső


Aisa szép, de nem adnám, nekem idegen. Panka becenévként aranyos, de nem anyakönyveztetném így, csak Anna formában (vagy valamilyen rokon névként, amit lehet így becézni).

2023. máj. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
79%
Noémi
2023. máj. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
27%

Ne legyen már az Anna Róza is divatos.

Komolyan mondom nem hiszem el.

Talál az ember egy ritka és szép nevet erre mindenki rászáll mint legyek a sz*rra.

Anyukám Róza, a mamám Róza, a dédim Róza, az üknagymamám Anna.

Én évek óta Anna Rózának szeretném elnevezni majd a gyerekemet de rohadtul remélem,hogy nem lesz ebből a névből is divat csinálva mint a Hannákból, Zoékból, Szofikból.

2023. máj. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
71%

Noémi, Nóra - tetszenek, adnám is.

Zorka - ez is tetszik, talán inkább a Zóra vagy a Zora verziót adnám.

Hanna, Emma - a gyakoriságuk miatt kiesnének, bár a Hanna tetszik.

Luna - tetszik a hangzása, de annyira felkapott lett kutyások és macskások körében, hogy most inkább nem adnám.

Liliána, Kincső - nekem személy szerint nem tetszenek, de teljesen vállalható nevek.

Aisa - túl idegen, nem adnám.

Annaróza - az ilyen erőltetett összevont nevek nem tetszenek.

Dorina - számomra túl bulváros, nem tetszik.

Panka, Helka, Lotti - ezek túl gyerekesnek hangzanak.

Ha egyet kellene választani, akkor a Nóra, de függ a vezetéknévtől is.

2023. máj. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
86%
Noémi
2023. máj. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
100%

#14 Nekem tetszenek az összevont nevek, de együttérzek azokkal, akik külön akarják adni, mert onnantól mindig magyarázhatja szegény gyerek, hogy ő "Anna Réka, különírva", "Emma Róza különírva", "Eliza Bella különírva"...

A dédmama-nevek egyébként jönnek vissza a divatba, ez ellen nem tudsz tenni, világszerte így van. A Lujza is terjed, pedig gyerekkoromban ez volt az abszolút öregnéni-név.

2023. máj. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
88%

14es én kapásból ismerek három Anna Rózát úgyhogy eddig se volt ritka :-D


ezekből ami tetszik az az Emma

vállalható: Hanna, Dorina, Nóra, Noémi

többi nekem nagyon nagyon nem tetszik

2023. máj. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
67%

Attól mert te ismersz kapásból 3 Anna Rózát az nem azt jelenti,hogy gyakori név.

Ez semmit nem jelent csak,hogy te pont ismersz 3 Anna Rózát :)

2023. máj. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
79%
Noémi, Kincső.
2023. máj. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!