Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a legszebb...

Szerintetek melyik a legszebb név? Lepontozást nem szeretnénk, csak segítséget kérni és kedves szavakat.😊

Figyelt kérdés

Emma

Annaróza

Liliána

Noémi

Panka

Helka

Lotti

Nóra

Hanna

Dorina

Zorka

Luna

Kincső

Aisa



2023. máj. 28. 16:27
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%
#31 Az, hogy a törökök minden arab név végére e-t tesznek, még nem jelenti, hogy az eredeti arab változat böszme... Egy rakás ilyen név van, Fatima - Fatime, Khadídzsa - Hatice, Alia - Aliye, Dzsamíla - Cemile, Nafísza - Nefise, ugyanaz a név különböző nyelven, és kész.
2023. máj. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
0%

Számomra böszme.

Olyan mint a dzsesszika.

2023. máj. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim válasza:
100%
Liliána
2023. máj. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Hanna és az Emma tetszik ezekből a legjobban, ezeket adtam is volna, már azelőtt tetszettek, hogy ilyen népszerűek lettek. Nem adnám, de jó neveknek gondolom még a Noémit, Nórát. Határeset nálam a Helka és a Zorka: a hangzásuk tetszik, az viszont nem, hogy becézett formátumúak. A Helga például már tetszene annyira, hogy akár adjam is. A többiből egyiket sem adnám. Annaróza és Liliána nekem túl sok, túl előkelősködő, a Panka, Lotti nekem becenevek, nálam nem állják meg a helyüket önálló keresztnévként, Lunát én csak állatnál tudom elképzelni (a kutyám anyja konkrétan Luna), a többi csak szimplán nem tetszik.
2023. máj. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%
Dorina
2023. máj. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%

Csoportok:


Legszívesebben lennék-től a legkevésbéig


1.Legszívesebben lennék:

Liliána

Dorina

Nóra

2.Még szintén imádnám:

Luna

3.Még mindig imádnám

Emma

Annaróza

Lotti

4.Még mindig imádnám:

Noémi

5.Elfogadnám:

Zorka

6.Nem tetszik/ I.

Hanna

7.Nem tetszik/II.

Aisa

8.Legkevésbé tetszik:

Panka

Kincső

Helka


Liliánát Lia-nak, Liusnak becézném

Dorinát nem becézném, max otthoni körben időnként Dorci, de sulis társai előtt nem hívnám így

Nóra jó becézetlenül is, Nóri is jó, Nórika/Norci otthonra jók.

Luna-t nem becézném

Emma- Nem becézném

Annaróza - Ani-nak becézném mondjuk. Otthon Annuska elfogadható, sulis társai előtt nem szólítaná így. Esetleg még becézném külön Annának, vagy külön Rózának, de ebben konzekvensen kéne eljárni. :D De mondjuk lehet,hogy mindegy. :):):) De inkább konzekvensen jobb. :):)

Lotti: ez a név még így, Lottiként is király, annak ellenére, hogy becenév-hatása van így; de még azért tehát; ennek ellenére még így is szívesen viselném. :):) De azért inkább Loretta lennék hivatalos formában; annak is ugyanolyan szép hangzása van. :)

Noémi: ez már egy egyszerűbb név; de még klassz nagyon; Mimi, Émi, Nona, Noja, Nola -ként becézném; a Noncsi nekem túl kislányos, a Nóci meg nekem nem tetszik-túlságosan "szúr" nekem a közepe, meg egy sima , egyszerű bájos leánynak nem állna jól; csak mondjuk egy vagányabb csajszinak -aki szintén lehet bájos; de szóval nekem a Nóci-becézés nem tetszik; mintha erőltetetten akarnánk, hogy "vagány" legyen a gyerek. Noncsi nevet túl kislányosnak találom, felnőttnek már nem állna jól; nem akarnám,hogy felnőttként rajtaragadjon; engem pl zavarna, ha felnőttként Noncsi lennék.

Zorka helyett a Zora/Zóra még ugyanúgy az első csoportba a legjobb csoportba tartoznának ezek a nevek ilyen formában; Zorka önmagában, így anyakönyveztetve nekem túl kislányos, felnőtt embernek túl becézésszerű; nem állna jól. Viszont Zora/Zóra név, ha az lenne a hivatalos alak; és Zorka a becézés; azt imádnám. És akkor felnőtt koromban meg már el tudnám hagyni könnyedén a becézést.

Most jutott eszembe egy olyan gondolat; hogy pl ha van egy kolléga; akivel nem vagyunk jóban; nem akarnám, hogy Zorkának becézgessen. | Szóval, száz szónak is 1 a vége; Zórát/Zorát adnám, és Zorka lehetne a beceneve. Amit ha kinő, el tudja könnyedén hagyni. Mondjuk, ha szüleim Zorkaként anyakönyveztettek volna; lehet, hogy akkoris Zóraként mutatkoznék be a kollégáknak munkahelyen.

Hanna: nem tetszik, túl unalmas, túl snassz. Hannaróza, Hannalujza, Hannalora szivesen lennék. Hannadóra megin nem, nekem a Dóra név is olyan kis bocsi de ""snassz"" hangzású, mint a Hanna. Nem tudná feldobni ezt a nevet nekem pl sajnos; bocsi mégegyszer.

Aisa: nekem túl idegen hangzású,de az Aida már tetszene; és csak i-vel ejtve az i-t; semmiképpen nem j-vel, de még az Aida sem tartozik nekem a legszebb nevek közé; valahol a Zorka körül lenne, de még a Hanna előtt mindenképpen. Most azon vacillálok, hogy Aida-ként lennék inkább anyakönyveztetve, vagy Zorkaként így k-betűvel benne... Hát, nekem még az Aida is picit idegen, viszont a sima Ida az Emmával, az Annarózával, a és a Lottival lenne egy csoportban. Meg az Ajna még pl ezelőtt a csoport előtt, nagyjából a Lunával. Ja és nekem picit még visszaugorva az elejére; nemtom, írtam -e; nekem a Luna is egy picikét még kislányos, de belefér, mert király név; szóval az még nagyon szívesen lennék; elejére is írtam. De mondjuk pl a Luna mellé elférne mégegy Hannadóra második keresztnévnek. :):) | Folytatva vissza Ajnától ---ezt amúgy így is írnám, j-vel, Hajna-meg Hajnalka neveket is imádnám. :):) Főleg Hajnalka lennék szívesen, de trükkös módon; HajnaL becézéssel. :):) A Hajni megszólítás nekem nem tetszik, simán Hajnal-ként sem lennék anyakönyveztetve; Hajna név az amúgy még okés, így, hogy Hajna az Emmával stb lenne még egy csoportban. A Hajnalka a legelső csoportban lenne.

Panka-Kincső-Helka: Nekem ezek már tényleg túl becenévszerűek; Panka pl Annamáriának lehetne a beceneve; úgy már jó; Kincső helyett Kinga menő lenne, Kinga is egyik legyszebb név; Helka nekem becenévszerű ez is, meg így egy picit a 'Hell', mint 'Pokol' ugrik be róla. Érdekes, hogy amúgy a Helgáról, Helénáról nem szokott beugrani; de szóval túl becenévszerű is. Mármint, tényleg érdekes ez nekem , én is rácsodálkoztam most . :):)

Remélem; mindent jól írtam, bocsi, ha nemjót írtam; puszilok mindenkit.

2023. jún. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%
*Noémi az még lehet Nomi is becézve.
2023. jún. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
79%

Szia. Nekünk is kislányunk lesz, tetszik, ezek közül az Anna, Róza, Emma, Hanna tetszenek, de nagyon gyakoriak, legalábbis a mi baráti, ismerősi körünkben rettenetesen, mintha csak ezek a nevek léteznénenk. Nekem ez valamiért számít (pedig valószínű nem kellene). Emiatt nem adjuk mi ezeket. Nekem jelentés is fontos, nem tetszik az Emma név jelentése. Panka, Helka tetszik, csak félek attól, hogy felnőtt korban nem épp a legjobb név. De ezt gondolom minden olyan névről, ami kicsinyítőképzős.

Nekem ezek közül a Noémi és Nóra tetszik, ha mindenféle szempontot figyelembe veszek. A többi név semleges.

2023. jún. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
72%

Liliána

Annaróza

Nóra

Zóra inkább

Helga inkább

Lina,a Luna helyett.

2023. jún. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%
Noémi
2023. jún. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!