Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lesz a gyerek maradékával...

Mi lesz a gyerek maradékával nálatok? Megeszitek, kidobjátok?

Figyelt kérdés
Ez a felállás: A gyereknek is szedek keveset, magamnak rendesen, én 10 perc alatt eszek, ő 20 perc alatt a negyedét annak a kevésnek, amit kapott, és ehetem meg a maradékát. Évek óta így van, néha besokallok. Most is. Másoknál ez hogy van? Ráadásul válogatós, amíg én fincsi főttkaját eszek, ő csak krumplit vagy rizst vagy rántott húst, virslit, párizsis kenyeret. Nem akarok több szr kajamaradékot enni. Ismerősök is mind eszik a gyerek maradékait évekig, tényleg csak ennyi van? Vagy kidobjátok a rengeteg ételt? Pl csinálsz neki egy szendvicset és csak a felét eszi meg, tehát nem mindig az van, hogy túl sokat csinálsz, de nem is lehet negyedelni a zsemlét például bébiadagokra éveken át. Amit meg szeret abból képes két három normál tányérral enni(tejbegríz), de ez is csak ha olyan kedve van, máskor meg csak fél tányér, mert most "nem kívánom". Mit csináltok a maradékával?
2023. máj. 30. 19:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem szeretek pazarolni, de bevallom, hogy csak akkor eszem meg, ha jól esik. Ami olyan azt próbálom eltenni és esetleg felhasználni valamibe (pl.: a félig megevett gyümölcsöket turmixba), de csak azért, hogy ne dobjuk ki, nem eszem meg az összes maradékot.
2023. máj. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
96%

Alapesetben megettük. Ha beteg volt, természetesen nem. De ezek a problémák óvodáskor kezdetére elcsitultak.

A te esetedben nagyon kis adagonként mernék neki. Aztán ha megette és még kér, megint nagyon kis adagot.

Egyébként hány éves?

2023. máj. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Mindig csak kicsi adagot adok neki, amit tuti elfogy. Ha kér még, adok. De ha így is megmarad, nem csinálunk nagy ügyet belőle. Én kidobom a férjem pedig néha vállalja a konyhamalac szerepét :D
2023. máj. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%

Komposzt :)

Vagy megesszük. Attól függ mennyire nyálazta össze. Van, amihez nincs gusztusom.

2023. máj. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Nemrég meg kellett ennem egy darab virslis hotdog felét. Legközelebb minivirslivel csináljam? Vagy egy fél zsemléból szendvicsnek a felét. És akkor úgy néz ki, hogy ki van rakva elé egy tükörtojás, mondjuk 2 szelet bacon, egy serpenyőspirítós meg uborka és paradicsom, és egy mártogatós kenyér. És akkor kibelezi a kenyeret, kitunkolja a tojásnak a sárgáját(csakazt), megeszik egy bacont, egy karika uborkát, hármat harap a pirítósból megiszik fél bögre tejet(egydeci) és közli, hogy tele van. Máskor meg kér egy 4. tojást is a sült császárszalonnához és kenyérhez. Nem tudom kiszámítani, mert nem fix mennyiségeket eszik, és még csak nem is fix ételt. Volt hogy benyomott fél kígyóuborkát, mert ahhoz volt kedve, a többi kaja meg ottmaradt, pedig azokat is szereti.


Szemét dolog lenne feltálalni neki következő étkezésre a maradékát? Vagy inkább kidobnátok?

2023. máj. 30. 19:29
 6/25 anonim ***** válasza:
94%
Én meg sokszor úgy voltam én majd megeszem a gyerekét, hát nálunk megbkb sosem marad nekem bélpoklos banda jutott.
2023. máj. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

5: "És akkor úgy néz ki, hogy ki van rakva elé egy tükörtojás, mondjuk 2 szelet bacon, egy serpenyőspirítós meg uborka és paradicsom, és egy mártogatós kenyér." + még egy bögre tej.


Bocs, de ez sok felnőtt nőnek elég lenne vacsorára vagy reggelire.

Ne rakj ennyit eléje.

2023. máj. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Keveset adok neki, és kap még, ha kér. Ha olyan a kaja, amit lehet, hogy nem esz meg, akkor magamnak kevesebbet szedek így megeszem az ő maradékát is. Vagy a férjem szed még hozzá magának, és ő eszi meg. Ha nagyon undi, nyálas, akkor macska, vagy kutya, vagy kidobom.
2023. máj. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Kis adagot szedek, úgy kevesebb eséllyel marad meg, ha meg is hagyja, nem olyan nagy mennyiség, hogy sajnáljam kidobni (amúgy dehogynem sajnálom, nagyon nem szeretek ételt kidobni). Én senki után nem eszek, ha már beleevett a kajába. nyilván ha mondjuk két darab akármit raktam elé és az egyik érintetlen maradt, akkor azt megenném. Illetve ha olyan, akkor elrakom későbbre, hátha akkor elfogy.
2023. máj. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
45%

hat nagyon egyszeru. azt egyen amit te ;).


nalunk is igy van.

en az elejetol kezdve nem adtam neki virslit, parizsit es egyebb szemetet amit ensem eszek. Mai napig nem ertem ezeket a gyerek sonka meg babybel sajt meg mittudomen...


spenot van krumplival, hal, husi, rizs....

leveseket, salatat nem eszi velunk...19 honapos meg azokkal nemtud banni annyira.


reggelit kulon kap mivel nem reggelizek.

ha olyankor marad valami akkor felre rakom egy tanyerra, folia ra es en kesobb elnassolom (eleve olyan keves amit esznek kb a fel fogamra eleg akkor egy kis joghurt gyumolcsel, rizskasa, porridge, ... szoval olyanok amiket enis szivesen akkor jobban esik megenni kesobb :))


persze nemtudom mit lesz kesöbb ha nagyobb lesz es mar nem olyan egyszeru az etetes mivel tudja o is kerhet mast...

2023. máj. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!