Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek, kedves szülők?

Mi a véleményetek, kedves szülők?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves fiam és egy másfél éves lányom.Szinte mindig egyedül vagyok velük,mert az apjuk egész nap dolgozik.Most már jobbára a kislányommal vagyok,mert a fiam ovis lett.A párom mikor itthon van,és valamelyik gyerek rosszalkodik,egyből odacsap,még a picinek is.Ez engem bánt és szólók is neki érte,ő meg azt mondja,persze én inkább könyörgök a gyereknek,minthogy odacsapnék.Hazudnék,ha azt mondanám,én nem csapok oda,de csak akkor ha már nagyon elfogy a türelmem.Amúgy imádja a gyerekeit,csak nincs hozzájuk türelme.
2010. okt. 11. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem egyikotoknek sem kellene odacsapni. A gyereket nevelni kell, nem odacsapni.
2010. okt. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Háááát ez az "odacsap" dolog tényleg úgy tűnik, hogy türelemhiány, düh miatt van, ami nem jó....félni fognak a gyerekek, és ez kiválthat agresszív viselkedést.
2010. okt. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
durva leszek, de én megmondanám a férjemnek ilyen esetben hogy menjen el otthonról és akkkor jöjjön haza ha tud ember módjára viselkedni, és addig haza ne tolja a képét...
2010. okt. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem üljetek le és beszéljétek meg. Mondd meg neki, hogy ha minden rosszaságra durvasággal reagál, akkor a gyerekek is ezt fogják követni és agresszívak lesznek. Ezt csak nem szeretné. Ha megpróbálja, biztos tud egy kicsit türelmesebb lenni, csak neki kell akarnia. De változtassatok, mert ez így tutira nincs rendben, később csak rosszabb lesz.
2010. okt. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

és semmit sem ér, mint fegyelmezés, mert megszokják, a példát követni fogják. Biztos titeket is megcsaptak. Ez generációról generációra öröklődik" egyre durvább formában. Pozitiv megerősítéssel többre lehet elérni.

Egészséges gyerekeket szeretnétek nevelni ugye?

Nem vagyunk angyalok, ahogy a gyerekeink sem, de

VIGYÁZZATOK!

A rendszeres verés nem egy embet tett már lelki(!) nyomorékká.

2010. okt. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Látom,van aki félreértett,a gyermekeim nincsenek verve rendszeresen,azért ez túlzás,mert 1 pofon meg a rendszeres durva verés közt különbség van!A gyereket valóban nevelni kell és nem odacsapni,ezzel én is egyetértek,szóval többre megy az ember,mint ütéssel.Engem nem vertek a szüleim,néha 1-1 pofon elcsattant,ha megérdemeltem,de az én családi hátterem nem olyan,hogy állandóan ütlegelésnek lettem volna kitéve.A párom viszont elképzelhető hogy sokat kapott és ezt a családi mintát hozta magával és ő is ezt alkalmazza sajnos.Mi idén márciusban kezdtük újra a kapcsolatunkat,mert 1 évet külön voltunk és el is váltunk sajnos.Éppen ezért kellene a gyerekeit is jobban megbecsülni,mert tudja nagyon jól,milyen volt neki az az 1 év,amikor a gyerekeit csak 2 hetente láthatta 2 napot.

Tudom 1 apának szigorúbbnak kell lenni,mint 1 anyának-mi többet megengedünk a gyermekeinknek-de azt másképp is lehet,nem pofozkodással.Főleg,hogy kevés időt tölt a párom a gyerekekkel és annak az együtt töltött óráknak inkább felszabadult játékról kéne szólnia.

Mindenképp beszélnem kell vele.

2010. okt. 12. 09:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenkeppen meg kell ezt vele beszelned! Nem szabad, hogy ezt hagyd, mert akkor a ferjed is ezt a mintat adja at a gyerekeiteknek.Probald meg turelemre inteni es ha tenyleg nem tud valtozni, tedd azt, amit a 3-dik valaszolo javaslolt. Hatha eszbe kap, hogy ez nem normalis. Ha o ezt latta otthon,neki sajnos ez az o ertekrendje szerint normalis. Meg kell neki magyaraznod, hogy ez csak szerinte fer bele a gyereknevelesbe.
2010. okt. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!