Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anasztázia, Arabella vagy...

Anasztázia, Arabella vagy Valentína?

Figyelt kérdés
Pár hónap múlva születik a kislányunk, de még nem döntöttünk a neve felől. Férjem vezetékneve a Tóth, ami egy egyszerű és rövid név, ezért szeretnénk mellé egy hosszabb keresztnevet választani. Ezek tetszenek nekünk: Anasztázia(Ani),Arabella(Bella), Valentína(Vali). A becézések közül a Bella tetszik a legjobban, viszont ez a név az amitől a legjobban félel hogy nem fog tetszeni az embereknek. Anyukám is pl ezt kifogásolta, a másik kettő mindenkinek tetszett eddig. Gondoltam megkérdezem idegenek véleményét is, nem csak a szűk baráti/családi kört. Hátha könnyebb lesz választani.
2023. jún. 7. 12:14
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Bocsánat Valentina rövid i, ezt elrontottam.
2023. jún. 7. 12:15
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Az Arabellát semmiképp sem adnám. A másik kettőből nehezen tudnék választani. A teljes nevek tetszenek, a becézések kevésbé. Talán a Valentina kicsit jobban tetszik, mint az Anasztázia, de a Vali kicsit kevésbé, mint az Ani.

Az viszont nagyon jó, hogy ritka, de nem különcködő nevek.

2023. jún. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

A Valentina tetszik nekem a legjobban, becézve Tina, ismerek egy nagyon szép huszonéves Valentinát.

A másik két név nekem idegen hangzású.

2023. jún. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Az Arabella nekem se tetszik, de ha a Bella becézés annyira bejön, akkor nevezhetnéd simán Bellának. Szerintem az se baj, hogy rövid.
2023. jún. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Tóth-tal az Arabella kevésbé hangzik jól, a másik kettő jobb hozzá. (De ettől eltekintve vállaható az Arabella is szerintem.)

Az Anasztázia önmagában nekem annyira nem tetszik, túl hosszú és bonyolult.

A Valentina egy fokkal jobban tetszik, de a Vali becézés egyáltalán nem lányos számomra. Inkább Tinának, Tinkának becézném.

2023. jún. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Valentina
2023. jún. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a vezetéknévvel ezek közül a Valentina hangzik legjobban! De az Anasztázia is szép név! Az Arabella helyett esetleg Anabella, Mirabella?
2023. jún. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Ja de amúgy ha neked az Arabella tetszik akkor adjad azt! Nem kell mindenkinek tetszen lényeg hogy neked tetszen meg a gyerek szeresse majd.
2023. jún. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Valentinával hangzik nekem a legjobban, bár a Vali becézés nem tetszik. Anasztáziát szép névnek tartom, de egy kicsit kevésbé hangzik vele jól, az Arabella pedig szerintem erőltetett.
2023. jún. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Saját példát hoznék erről, hogy mennyire számít az, hogy milyen gyakori és általánosan elfogadott-e egy név. Mi a 20 éve is már folyamatosan top10-es listás nevet adtunk mindkétszer, gyakori, ismert, kedvelt neveket. Nem azért, mert gyakoriak, hanem mert tetszettek, és minden egyéb követelményünknek meg is feleltek. Baromira örültünk, és úgy gondoltuk, a családnak is tetszeni fognak a nevek. Szerinted tetszettek? Hát nem. Egyik sem. Egyserűen nem lehet kiszámolni, hogy melyik lez jó. Bezzeg utólag már mondják, hogy mennyire passzol rá a név.


Több barátnőm kifejezetten különleges és szokatlan nevet adott a gyerekének, és nagyon vacilláltak, hogy azt válasszák-e, vagy a családnak is jobban tetsző nevet. Végül vették a bátorságot, és a nekik tetszőt adták. Mióta megszülettek a gyerekeik, mindenki dícséri, hogy milyen jó nevet adtak nekik. Ez 4 különböző eset.


Az általad felsorolt nevek közül egyikben sincs semmi olyan, ami miatt ne lenne adható egy gyereknek. Elmodnhatnám a személyes preferenciám, de az teljesen lényegtelen.

2023. jún. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!