Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anasztázia, Arabella vagy...

Anasztázia, Arabella vagy Valentína?

Figyelt kérdés
Pár hónap múlva születik a kislányunk, de még nem döntöttünk a neve felől. Férjem vezetékneve a Tóth, ami egy egyszerű és rövid név, ezért szeretnénk mellé egy hosszabb keresztnevet választani. Ezek tetszenek nekünk: Anasztázia(Ani),Arabella(Bella), Valentína(Vali). A becézések közül a Bella tetszik a legjobban, viszont ez a név az amitől a legjobban félel hogy nem fog tetszeni az embereknek. Anyukám is pl ezt kifogásolta, a másik kettő mindenkinek tetszett eddig. Gondoltam megkérdezem idegenek véleményét is, nem csak a szűk baráti/családi kört. Hátha könnyebb lesz választani.
2023. jún. 7. 12:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
66%
10-es vagyok, még annyit arról a 4 esetről, hogy mindegyiknél lehurrogták az adni akart neveket, ezért is bizonytalanodtak el mind a négyen. Volt, ahol szimplán kinevették, volt, ahol gúnyolódtak a neveken. Ugyanezek az emberek mondták a már megszületett gyerek esetében, hogy el sem tudnák más névvel képzelni :D
2023. jún. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek azzal, hogy merjen az ember különleges nevet választani a gyereknek, ha az tetszik, de ha itt 10-ből 9 embernek nem tetszik az Arabella, akkor jó eséllyel szegény gyereknek se fog tetszeni (már csak statisztikailag tekintve is).

Szerintem érthető, ha az ember nem akarja gúnyolódásnak vagy ellenszenvnek kitenni a gyerekét.

És nyilván nem fogok senkit hátrányosan megkülönböztetni, mert nem tetszik a neve, de az már okot adhat akár egy tudatalatti ellenszenvnek is. Na meg nem mindenki tud elvonatkoztatni a saját ízlésétől, sajnos primitívebbek az emberek, mint gondolnád sokszor.

2023. jún. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
12-es, ezt ki lehet küszöbölni egy esetlegesen adott egyszerűbb, gyakoribb második névvel. Egyik ismerősöm az Emerencia névre hallgat. Ez 10-ből 9 embernek nem tetszik, ő mégis nagyon büszke rá.
2023. jún. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Nekem ezek közül az Anasztázia elfogadható, de Sztéti becézéssel.
2023. jún. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
*Sztézi
2023. jún. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem régóta tetszik az Arabella név, viszont a jelentése (kis arab nõ) nem tetszik, ezért nem adnám. Nálatok a vezetéknévvel sem passzol annyira. Én a Valentinát választanám.
2023. jún. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:)

Tina becenév is tetszik nekünk, de a nővérem kislányá is így becézik( ő Martina) és nem szeretnénk hogy két ugyanolyan becenevű kislány legyen a családban, ráadásul 2 év különbséggel csak. Sztézi becézés a Anasztáziának tetszik, de szerintem elég nehezen kimondható. Esetleg még a Násztya becenevet hallottam, de nekem elég idegen hangzású.

2023. jún. 7. 20:53
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Annabella, Mirabella Lorabella?

Arabella név helyett. Persze ez is csak ötlet. Az Anasztázia és Valentina nekem nagyon nem tetszik.

Szerintem a Tóth Annabella jól hangzana.💗😊

2023. jún. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Anasztázia beceneve lehet még a Zia is.
2023. jún. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Ha annyira Bellát szeretnétek, miért nem néztek másik “bellás” nevet?


Annabella

Izabella

Rózabella


A Tóth Annabella még jól is hangzik és ritka név is!

2023. jún. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!