Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire káros ez a babára...

Mennyire káros ez a babára más is dohányzott?

Figyelt kérdés
Tehesség alatt egyből letettem a cigit. Nem rég szültem a lányom (2 hónapos) és visszaszoktam. Sajnos napi 1x tudok szoptatni, így már annyi motivációm sem maradt hogy a szoptatás miatt ne cigizzek (amíg csak anyatejes volt nem szívtam). Direkt IQOS-t használok, hogy a füstöt ne vegye be a ruhám a hajam stb... Lehet tőle baja a babámnak?
2023. jún. 7. 19:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
67%
A ruhád és a hajad nem büdös, az a lényeg. Kit érdekel a gyerek? Majd ha egész nap sír a nikotinfüggőségtől fogd rá az időjárásra.
2023. jún. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
86%

Igen lehet.

Konkrétan a babád is cigizik veled együtt és k*rva nehezen ürül ki a szervezetedből..akát iqos akár nem..

Igazi anya vagy :)

Hozzáteszem a tejen lehet változtatni de a cigi apasztja

2023. jún. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
91%

A passzív dohányzás pont olyan káros, mintha a képébe fújnád.

[link]


Ha magadért nem is, de a gyereked egészsége miatt csak le kéne szokni. Szakemberhez is fordulhatsz.

2023. jún. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
20%
Nem értem hogy merted kiírni ezt a kérdést. A világ összes dohányellenese neked fog ugrani! Sok sikert hozzá hogy normális választ is kapj...
2023. jún. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
83%
rengetegen dohányoztak akár terhesség, akár szoptatás alatt. a terhesség alatt dohányzó anyuka gyermeke nagyon nagy valószínűséggel függőként született és jobb esetben nem lett más baja. de van akinél lett. ki tudja, hogy kinek mikor fog problémával születni a babája a dohányzás miatt. ki tudja hogy anélkül épen egészségesen született-e volna?! azért mert y-nak nem lett baj, még x-nek lehet. ezt nem tudhatjuk. a szoptatás alatti dohányzás sem a legideálisabb... szerintem ha googleban rákeresel, rengeteg cikket találsz, hogy miért ne tedd.
2023. jún. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
87%

Azért ne tegye mert a nikotin olyan az anyatejbe mintha a baba cigizne...amugy id gusztustalan egy újszülött felett cigiző anyuka...

Ezt mondom úgy hogy 10 évig vigiztem de mióta megszültem az első fiamat nem dohányzom,pedig nem 1-2 szálat szívtam naponta

2023. jún. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
85%

Ha a cigi fontosabb, mint a gyereked, hát szívd. De akkor ne szoptass. Az iqosis uganúgy érződik a bőrödön, a ruhádon, a szájszagodon. Ezt veszi át a baba is, mikor megfogod. Büdös cigiszagú lesz ő is.

A terhességem előtt dohányoztam. Ma már másféléves a lányom, u dorodom a gondolatától is hogy ő cigiszagú legyen.

2023. jún. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
8%

Napi 20 szàl cigiig a szoptatàs mèg mindig jobb, mint a tàpszer. Evvel nem azt mondom, hogy nyugodtan szívjad, hanem hogy emiatt ne hagyd abba a szoptatàst. A hajadon, bőrödön, ruhàdon lerakòdott vegyi anyagok viszont veszèlyesek a babàra. A kilelegzett co is, dohànyosoknàl ez is kèpződik co2 mellett.

Amit tudsz tenni.

Minèl kevesebbet szìvd. Valahogy pròbàld meg a reggeli elsőt minèl kèsőbbre kitolni. Jutalmazd magad, ha nem szìvtad el a szokàsos napi adagot. Pl tedd fèlre az àràt valami szèp ruhàra magadnak, ès tènyleg költsd is arra. Moss kezet, vàlts ruhàt cigizes utàn. Kendőben vagy zuhanysapkàban cigizz, hogy kevesebb korom rakòdjon a hajadra plusz elveszi a kedved a macera meg a hülyèn kinèzes. NE aludj együtt a gyerekeddel, amìg cigizel. Màrmint ha napközben szìvtad, èjjel ne legyen melletted.

2023. jún. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
85%

A nikotin felezési ideje a meghatározó. 1 szál cigi nikotin tartalma (iqos is) 3 ora alatt ürül ki a szervezetből. Szoval ha reggel elszivsz egy szálat este nem lesz nikotinos a tejed. De ha mar 2-3 szálat elszivsz egy nap akkor mar átmegy akkor is ha csak reggel cigizel. Szoval igen ez okoz függőséget a babánál, illetve brutal hasfájást.


Kedves nővérem vegig cigizte a 6 hetet mig szoptatott, hat szegeny kicsi kínlódott is rendesen…


Az a napi egy szopi legyen tapszer ha mar minden aron cigizni akarasz.

2023. jún. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
79%

8!

Ekkora baromságot hogy a viharba voltál képes leírni???

Normális vagy???

Inkább etesse a sz*r nikotinos anyatejjel mint a vitaminokkal pótolt tápszerrel?

Ne tömd már baromságokkal a kérdező fejét!

2023. jún. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!