Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire káros ez a babára...

Mennyire káros ez a babára más is dohányzott?

Figyelt kérdés
Tehesség alatt egyből letettem a cigit. Nem rég szültem a lányom (2 hónapos) és visszaszoktam. Sajnos napi 1x tudok szoptatni, így már annyi motivációm sem maradt hogy a szoptatás miatt ne cigizzek (amíg csak anyatejes volt nem szívtam). Direkt IQOS-t használok, hogy a füstöt ne vegye be a ruhám a hajam stb... Lehet tőle baja a babámnak?
2023. jún. 7. 19:57
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Lehet így van amúgy, mert azt is lepontozzák itt az anyák aki a neten olvasott orvosi szakvéleményt írja
2023. jún. 7. 22:53
 22/31 anonim ***** válasza:
30%

Igazából nem nagyon van egyetértés a témában.

"A dohányzás okozta ártalom annál nagyobb, minél többet dohányzik az anya. Napi 20 cigaretta alatt a tejben megjelenő nikotin és annak kockázata kicsi. Ha azonban ennél többet szív, a veszély megnő. Az erős dohányzás kifejezett tüneteket okozhat a csecsemőnél, mint pl. émelygés, hányás, hasi görcsök és hasmenés."

"Ezért – bár a nem dohányzó anyával összehasonlítva a dohányzás számos nemkívánatos hatást gyakorol mind a laktációra, mind a szoptatott csecsemőre – a szakemberek mégis egyöntetűen azt javasolják, hogy a dohányzó anya is szoptassa a csecsemőjét, mert a dohányzó családban mesterségesen táplált gyermek egészségi kockázata nagyobb, mint a szoptatott gyermeké."

[link]

"szoptatást támogató szervezetek – mint például a La Leche Liga – ennek ellenére azt tanácsolják: aki semmiképpen nem tud lemondani a dohányzásról, az is próbáljon meg szoptatni, mivel az anyatej még így is képes valamennyire ellensúlyozni a cigarettafüstös környezet ártalmas hatásait."

[link]

De ja, nyilván az lenne a legjobb, ha nem cigizne egy szoptatós anya.

2023. jún. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
78%
Az Iqos még szarabb. Inkább egyáltalán ne szoptass.
2023. jún. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
34%

"Aztán minden nap rájövök, mennyivel erősebb vagyok, mint gondoltam, mennyivel jobb anyja vagyok az ilyen "csakn1 szállas" anyáknál..."


Hja. Mert attól leszel jó anya, hogy nem cigizel, a másik meg attól xar, hogy cigizik. Te se vagy százas. Simán lehetsz te a xar anyák mintaképe attól, hogy nem dohányzol.


Nem, én nem dohányzom, sosem dohányoztam, mielőtt belekotnel.



Amúgy meg igen, a dohányzás árthat a babának. Feltételes mód, tehát 100% hogy árt, nikotin függő lesz, stb, csupán a lehetősége van ott. Nyilván az a legjobb, ha az ember a lehetőséget se adja meg, ha nem dohányzik, de ha nem megy neki nélküle, akkor nem megy nélküle.

2023. jún. 8. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
43%
Azért az durva, hogy a vérmamik a 22-es válaszomat is indoklás nélkül lepontozták, pedig ott van forrás, nem a kisujjamból szoptam ki amit írtam mint a korábbi kommentelők. Na mindegy. Terhesen az első percben leszoktam amúgy, azóta sem gyújtottam rá. Szóval nem magamat mentegetem. Ettől még tény, hogy 20 szálig dohányzó anyának is ajánlott a szoptatás. Szakemberek szerint. Nyilván akkor a gyk-s anyukák szerint nem, (csak mert nem és pont). Végül is az is egy vélemény. A kérdező meg majd eldönti melyikre hallgat.
2023. jún. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Bogica0616 ***** válasza:
100%
A tanácsom a következő, iqosba kapható nikotin mentes tea fű alapú hevitő rudacska, na azt szivjad, ha már nem megy másként, de csak nikotin menteset és tea fű alapít vegyél. Az interneten meg tudod rendelni. Az ismerősöm esküszik rá, hogy milyen jó, az élvezet megvan az ártalom meg csak téged érint.
2023. jún. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
14%
Tudod mit? Szerintem igyál, vagy használj tudatmódosító szereket. Mindegy, a lényeg, hogy ne dohányozzál, mert úgy üldözik aki cigarettázik, mintha kb sorozatgyilkos lenne. Ha rá mersz gyújtani, te vagy a legócskább ember a földön. Vicc már tényleg, ami a dohányosok körül forog. Azzal, hogy ide írtad, a 💩t fogod csak kapni. Hiszen látod, itt mindenki szuper muter csak azért, mert nem bagózik. Nézz körül a gyakorin ebbe a témában. Egy kérdésnél sincs olyan válasz, amivel ne rúgnának bele a kérdezőbe. Anyáink, nagyanyáink idejére nem térek ki, mert felesleges. Itt nincs olyan, hogy neked ebben a témában igazad legyen. Csak nézd meg, hány hasznos választ kaptál a kérdésedre... Azok vannak kevesebben, akik nem egyből ítélkeznek.
2023. jún. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
"... az anyatej még így is képes valamennyire ellensúlyozni a cigarettafüstös környezet ártalmas hatásait." Szóval nem csak az káros, hogy mennyi megy át a tejbe, hanem a bőrön, ruhán, bútorokon keresztül is megkapja a gyerek (ahogy a terhes nő is). Hisz ezek szerint apuka is dohányzik. A másik, hogy ez lesz neki a minta, hogy a szülei dohányosok, így nagyobb eséllyel lesz már fiatalon ő is az.
2023. jún. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Ja és abszolút lehet érezni ezeket az alternatív cigiket is annak, akinek nincs még hozzászokva az orra.
2023. jún. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
De nem csak az érzi aki nincs hozzászokva. Én is szívom, de bőven érzem a másikon is...
2023. jún. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!