Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megéri gyereket szülni?

Megéri gyereket szülni?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag nem a gyerek ellen vagyok, hanem a gyerekkel járó függőség ellen. Ráadásul ez a köpedelem, nőgyűlölő kormány annyira erőlteti a házasságot és gyerekszülést, hogy még az is elgondolkodik akarja e ezt, aki világéletében szeretett volna. Arról nem beszélve, hogy jó lenne már őszintének lenni gyereknevelés témában. Mert nagyon sokan elhallgatják, hogy mivel jár ez. Nem kiskutyát veszünk, hanem 20-25 évre lekötjük magunkat, minimum. Annak anyagi vonzatával, energia befektetésével, lemondásával együtt. Kevesen beszélnek erről. Ahogy kevesen vallják be azt is, hogy megbánták. Tiszta vizet kéne önteni a pohárba, nem kéne elhallgatni dolgokat, mert itt életek úsznak el. És a végén lesz egy felnőtt gyereked, aki nyomokban sem hasonlít arra, amit elképzeltél. Miért is éri ez meg?
2023. jún. 8. 08:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is írt privátot, senkinek sem válaszolok privátban. Túl sok a perverz a gyik-en.
2023. jún. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
92%

A gyereket nem megéri, nem megéri alapon vállalunk.

Eleve gond ha az alapjan csinálsz barmit is,hogy milyen a kormány vagy épp mit mond mit nem, nőjj fel, Magad alakítod a körülmenyeket nem azok Téged.

A gyerek egy külön személy, úgy ne vallalj gyereket ha máris elvárásaid vannak Vele szembe.

Gyereket nem azért vállalunk,hogy legyenek egy "kisállatunk,meg öregkorunkra valakink".

Akkor legyen gyereked ha őszintén szeretnél a Pároddal és vágytok Rá, és feltétel nelkül fogod szeretni, nem azt nézed mennyire hasznos mennyire nem...

2023. jún. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
68%

Egy gyerek nem valami tárgy, hogy megeri vagy sem.

Nem nyűg, vagy teher. Mostanában "divat" úgy hozzáallni ehhez a témához, hogy "erre a világra minek gyereket szüli, a világ legnehezbb feladata, csak stressz, semmi enido..."

Pedig ez nem éppen így van.

Van nehéz oldala nyilván, de rossz az nincs. Egy kis embereknek adod át a szeretetedet, és ő az övét neked.

Es ha valakit feltétel nélkül tudsz szeretni, nem fogod nyűgnek és tehernek érezni, és úgy felfogni hogy" jaj most lekötom magam 20-25 évre ".

Van aki megbanja, de az sosem a gyerek miatt van, hanem mert az illető valószínűleg nem állt készen mentálisan, ami nagy baj.

2023. jún. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
88%
Neked nem kell szülni,ennyi. Megéri ha akarsz,nem éri meg ha eleve így állsz hozzá. Még szép hogy nyomják a szülj dolgot,hisz lassan mi leszünk a kisebbség és nem a cigányok...mi 1 gyereket merünk bevállalni ők meg tízet. Az ovi is lassan barna bőrű nálunk,jee.
2023. jún. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
94%
Aki úgy teszi fel a kérdést, hogy megéri-e, annak ne legyen gyereke.
2023. jún. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
91%

Kedves ignore-!

11-es hozzászóló vagyok. Mivel letiltottalak, a továbbiakban nem tudsz PM-t küldeni. Látom, magadra vetted a perverzes kommentemet, ezek szerint jól éreztem, hogy te is ilyen céllal írsz rá az emberekre.

Már írtam a gyik-nek hasonló miatt, az illetőt szankcionálták, te lehetsz a következő. 😉

2023. jún. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
85%
A gyerek rengeteg áldozattal jár, amiről már nyilván te is hallottál a kérdésed alapján. Akkor vállalj gyereket, ha tisztességesen felneveled akkor is, ha sokkal nehezebb lesz, mint képzelted. Nem a kormány és a többi ember dolga, hogy tájékoztasson téged a gyereknevelés témakörben. Beszélgess gyerekes emberekkel, vigyázz ismerősök gyerekére, ülj ki egy játszótérre, olvasd el az itteni kérdéseket, onnan látni fogsz igazi tapasztalatokat.
2023. jún. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem akarsz gyereket, minek keresel önigazolást?

Te azért írtad ki a kérdést, mert te azt feltételezed erről hogy szar, szívás, nem éri meg, bla bla bla, és azt várod, hogy az emberek megerősítsenek ebben, hogy ja, tényleg nem éri meg.

Szerintem neked egyáltalán nem való gyerek ilyen hozzáállással, de megsúgok valamit! Nem kell mindenkinek gyerek. 😉😌

2023. jún. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
44%

Egyébként a #12-es és a #13-as válaszolók miért lettek lepontozva??

Azért, mert végre valakik nem csak "köpködik" a gyereknevelést?

Komolyan nem értem, hogy még az értelmes, normális válaszokat is lepontozzák egyesek...

2023. jún. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
24%

Hihetetlen, hova jutottunk. Megéri-nem éri meg... Muszáj mindent anyagiasítani??? Érzelmek nem számítanak? Szeretet például? Mármint a saját magad szeretetén kívül. Azt hiszed, csak te számítasz? Hogy minden csak érted van? Hogy elsődleges a te érdeked? Egy senki vagy, és nyom nélkül múlsz el a világból, ha nincs gyereked. Már életedben sem fogsz számítani. Hidd el, én tudom.

Naná, hogy nehéz és sok lemondással jár. De sokkal többet ad. Értelmet az életednek. Mindenhol helyettesíthető vagy. Csak szülőként nem.

Komolyan mondom.

2023. júl. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!