Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megéri gyereket szülni?

Megéri gyereket szülni?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag nem a gyerek ellen vagyok, hanem a gyerekkel járó függőség ellen. Ráadásul ez a köpedelem, nőgyűlölő kormány annyira erőlteti a házasságot és gyerekszülést, hogy még az is elgondolkodik akarja e ezt, aki világéletében szeretett volna. Arról nem beszélve, hogy jó lenne már őszintének lenni gyereknevelés témában. Mert nagyon sokan elhallgatják, hogy mivel jár ez. Nem kiskutyát veszünk, hanem 20-25 évre lekötjük magunkat, minimum. Annak anyagi vonzatával, energia befektetésével, lemondásával együtt. Kevesen beszélnek erről. Ahogy kevesen vallják be azt is, hogy megbánták. Tiszta vizet kéne önteni a pohárba, nem kéne elhallgatni dolgokat, mert itt életek úsznak el. És a végén lesz egy felnőtt gyereked, aki nyomokban sem hasonlít arra, amit elképzeltél. Miért is éri ez meg?
2023. jún. 8. 08:50
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
48%
Nekem pl abszolút nem érné meg. Már eleve a terhesség tönkreteszi a testet, utána állandó problémák forrása lehet. De ezt még kibírnám, ha bármi szépet is látnék a gyereknevelésben, de én nem látom annak. Hiába ölsz bele rengeteg energiát, hogy jól neveld, mert egy rossz társaság simán elviszi rossz irányba, amit te felépítettél. Ismerek sok olyan családot, akik a lelküket kitették, szeretetben nevelték a gyereket, az meg drogos lett meg alkoholista. Pedig többre lett volna hivatott. Nem egy ilyen eset van, ahol hiába a nevelés, rossz útra tér a gyerek, van, hogy szóba sem áll a szülőkkel. Ezért feladni minimum 20-25 évet az életemből nekem nem éri meg, zsákbamacska az egész és semmi garancia nincs rá, hogy olyan lesz, amilyennek elképzelted.
2023. aug. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

#21

És te komolyan elhiszed, azok a szülők a lelküket kitették? :D

Amúgy meg feltételezem, hogy nem csak a nevelésen múlik ez az egész, hanem nagyrészt személyiség kérdése, tehát az a fontos, hogy a gyereknek olyan személyisége legyen, hogy merjen NEMET mondani.


Aki hülye, és gyáva, azt persze hogy bele tudják vinni az alkoholba, drogba.

2023. aug. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Bocsánat, lemaradt egy "hogy" az első sorból.


#22

2023. aug. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!